A ​mélységből kiáltok 10 csillagozás

Depresszió, öngyilkosság és kábítószer a serdülőkorban
Ranschburg Jenő: A mélységből kiáltok

Életünk során mindannyiunkat érnek stresszhatások, melyek nagymértékben felelősek a depresszió kialakulásáért. Különösen veszélyes időszak ebből a szempontból a serdülőkor, amikor ezek a negatív hatások halmozódhatnak. Ha a fiatal képtelen feldolgozni, kezelni a stresszt, kibontakozik a már jóval súlyosabb és tartósabb tünetekkel járó depresszió, eluralkodik rajta a reménytelenség, a magányosság, az értéktelenség fájó érzése, amely heteken, hónapokon át kísérőjévé válhat mindennapjainak.
A kötet részletesen foglalkozik az öngyilkossággal, a kockázati faktorok szerepével, valamint az alkohol- és drogfogyasztás veszélyeivel is.
Fontos, hogy a szülők és a nevelők megismerkedjenek azokkal a családi, biológiai és személyiségjellemzőkkel, melyek veszélyt jelentenek a serdülő életére. Így időben felfedezhetik a figyelmeztető jeleket és hatékonyabban segíthetnek megtalálni a kivezető utat.

Saxum, Budapest, 2010

P_Janka>!
Ranschburg Jenő: A mélységből kiáltok

Ranschburg Jenő: A mélységből kiáltok Depresszió, öngyilkosság és kábítószer a serdülőkorban

Olvastam ezelőtt is Ranschburgtól, de sose egy teljes könyvet. Tetszett, egy szélesebb kört érintő témával foglalkozik, amit teljesen érhetően tálal és elemez úgy, hogy még egy hozzám hasonló laikusnak is olvasmányos élményt nyújt. Azért nem öt csillag, mert már túl sok hasonló témájú könyvet, tanulmányt és cikket kellett olvasnom, és a végén már kicsit csömöre van az embernek tőle…

Katze>!

Köztudott, hogy legalább háromszor-négyszer annyi lány kísérel meg öngyilkosságot, mint fiú, de sokkal több fiú hal meg öngyilkosság következtében, mint lány! Ennek hátterében azonban nem a lányok hiszteroid magatartása és „zsarolómanőverei” húzódnak meg, hanem az öngyilkosság nemekre jellemző stílusa, eszközei.
A fiúk sokkal durvább eszközökkel követnek el öngyilkosságot, tehát lőfegyvert használnak, felakasztják magukat, a lányok tudomásom szerint soha, ők beveszik az anyu gyógyszereit, vagy felvágják ereiket. Ennek következtében több esély van arra, hogy életben tudják tartani őket. Amikor az öngyilkosságot elkövető fiúra rátalálnak, rendszerint nem él már, míg a kislány igen, és talán van esély arra, hogy életben tartható.