A ​képzett beteg 15 csillagozás

Orvosokkal beszélgetek
Rangos Katalin: A képzett beteg

Rangos ​Katalin első kötete válogatás a szerző Klubrádiónak készített orvosinterjúiból.

Gyerekként, ha meghallottam, hogy szüleim Kőhidai doktor bácsi kihívását tervezgetik, képzeletben egy speciális vegyszerrel spricceltem tele a szobát, mely arra volt hivatott, hogy ők felejtsék el az orvos kirendelését. Ezt a varázslást néha siker koronázta, néha nem, mindenesetre egész életemben féltem a tűtől, a kórházszagtól, és nem utolsósorban a betegségektől.
Aztán úgy alakult, hogy egyre többet beszélgettem a rádióban orvosokkal, és elképedve értesültem egy csomó újdonságról. Műfül? Lenyelhető kamerakapszula? Kis „sámfák” az érben? Székletátültetés? Rájöttem, hogy mindez nem csak engem érdekelhet. Így született meg ez a könyv.
Mert ha már elkerülhetetlen, hogy olykor ágynak dőljük, legalább legyünk képzett betegek.
A szerző pályájának korábbi szakaszát a Magyar Rádiónál és Televíziónál töltötte, riportergyakornokként kezdte, kuratóriumi elnökként fejezte be több… (tovább)

Park, Budapest, 2016
Park, Budapest, 2016

Kooczka>!

Rangos Katalin: A képzett beteg Orvosokkal beszélgetek

Az itt olvasható interjúk közül többet is hallottam, amikor annak idején a rádióban adásban ment, és örülök, hogy nyoma maradt ezeknek a beszélgetéseknek, mert ugyan Rangos Katalin kérdéseitől gyakran a falra másztam off, a riportalanyai azonban érdekesek voltak.
Olvasás közben önkéntelenül, többször is eszembe jutott a „kis színes” kifejezés, bár annál talán valamivel azért mégis több van a könyvben. Annak idején a rádióműsor hasznos ideje bő 45 perc volt, így nem is lehet komoly tudományos értekezéseket várni a megszólaló orvosoktól, a többségük mégis elég részletesen beszélt munkájáról vagy annak egy területéről. Összefoglalva leginkább azt mondanám, hogy: Közérthetően tálalt tudományos érdekességek az egészségügy egyes területeiről, kíváncsi – de laikus – hallgatók/olvasók számára.
Összességében, szerintem, érdemes elolvasni.

Boglarka_Torkos>!

Rangos Katalin: A képzett beteg Orvosokkal beszélgetek

Köszönöm ezt a könyvet, érdemes lenne mindenkinek elolvasnia, hogy egyes dolgokkal tisztában legyen.

p_m_linda>!

Tehát én mindig azt mondom, hogy egy hatvanéves nő ne negyvennek nézzen ki, hanem egy nagyon jó állapotban lévő, irigylésre méltó hatvanasnak.

106. oldal Dr. Rajna Péter

p_m_linda>!

Egy férfi, aki egyébként kifejezetten ügyel a saját higiéniájára, mondjuk, egy tipikus piperepacák, az bemegy a mosdóba, mindent összefogdos, megfogja a WC-deszkát, lahajtja, bepapírozza, ráül, idelóg, odalóg, meghúzza, mindenét összefogdossa, visszapakolja saját magát, nagyon megmossa a kezét, és így jön ki. Közben legalább hat-nyolc dolgot összefogdosott. A nő úgy megy be, ahogy ön mondja: berúgja az ajtót, egy méterről belepisil a WC-be, és ennek ellenére sajnos összeszedi a fertőzést.

315. oldal Dr. Demeter János

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · nők
p_m_linda>!

Száz nővel nincs annyi bajom, mint egy férfival. De nemcsak ebben a témában, hanem a meddőség ügyében is. Ha nem jön össze a gyerek, simán betolják a szegény asszonyt a műtőbe, míg ők az egyszeri spermaleadásra sem hajlandóak.

318. oldal Dr. Demeter János

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · meddőség
pelika_Bp >!

Van az az elterjedt mondás, dicsérő, pozitív mondás, hogy hű, de jól nézel ki, letagadhatnál húsz évet – valahányszor ezt hallom, feláll a hátamon a szőr. Mert hát én azt tartom, hogy ne próbáljunk meg olyanok lenni, amilyenek nem vagyunk. Egy hatvanéves ember soha nem tagadhat le húsz évet sem fizikailag, sem szellemileg, használjon bármiféle kozmetikumot vagy divatcikket. Hiába vág az agya, az idősödésnek a szellemi működésre gyakorolt hatása kivédhetetlen, elkerülhetetlen. Tehát én mindig az mondom, hogy egy hatvanéves nő ne negyvennek nézzen ki, hanem egy nagyon jó állapotban lévő, irigylésre méltó hatvanasnak.

106. oldal dr. Rajna Péter

p_m_linda>!

Slawomir Mrozeknek van egy nagyon jó novellája, miszerint a szocializmust építő Lengyelországban valahol csak a kéményt sikerül felhúzni, és hogy a gumiabroncsok elégetésével nyert energia ne vesszen kárba, a gondnok elkezd pálinkát főzni. És a vízfejű fiacskája értelmi fogyatékos lesz, mert a pálinkagőz keveredik az égő gumiabroncsok szintén rendkívül toxikus hatásával. De messziről mindez úgy látszik, hogy fejlődik a szocialista ipar.

230. oldal Dr. Fórizs Éva