Valóban ​bátrak 17 csillagozás

Randy Alcorn – Alex Kendrick – Stephen Kendrick: Valóban bátrak

A ​Viskó és a Merj szeretni! magyarországi kiadójának legújabb könyve a: Valóban bátrak. Alex és Stephen Kendrick világhírű filmek alkotói és hatalmas olvasótáborral rendelkező könyvek szerzői is. Magyarországon eddig főleg a Tűzálló (Fireproof) és Merj szeretni! (The Love Dare) című könyveik és több filmjük alapján ismerték meg nagyon sokan a nevüket és műveiket. Legújabb alkotásuk, ami Courageous címmel filmként és regényként is óriási siker a világ angolul értő részein, most magyarul Valóban bátrak címmel jelenik meg. A film feliratos változatát A bátorság emberei címmel már itthon is sokan látták, és ennek nyomán a könyves változatát is sokan várják. Az Immanuel S(z)ószóró kiadásában egy fergeteges történetet vehet kézbe az érdeklődő, aki a szülői (különösen is az apai) felelősség terén kap olyan inspirációt, ami gyermekei felé – és egész családi életére vonatkozóan is – gyógyítóan gyökeres változásokat fog gerjeszteni. Erre pedig manapság nagy szükség van a világnak ezen a… (tovább)

Eredeti cím: Courageous

Eredeti megjelenés éve: 2011

Immanuel Alapítvány, Budapest, 2012
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638935779 · Fordította: Mucsi Ferenc

LibrumLegitDovina>!
Randy Alcorn – Alex Kendrick – Stephen Kendrick: Valóban bátrak

Egyelőre csak a filmet láttam, de az is meggyőző volt. A könyv majd később kerül sorra :)

Randy Alcorn – Alex Kendrick – Stephen Kendrick: Valóban bátrak

Érdekes, hogy egy korábban elkészült film forgatókönyvéből íródott e regény (a szerző szerint 20% a film, 80% a saját ötlete). Ilyet még nem olvastam.
Ennek tudta nélkül önmagában véve a könyvet igen jóra értékelem. Van benne dráma, sokféle élethelyzet, sztorizgatás, hosszabb előadások sűrítve, rengeteg párbeszéd, pörgős cselekmények… Egyszóval nagyon olvastatja magát, és bár először összeírtam a szereplőket adataikkal-kapcsolataikkal, de nincs olyan rengeteg, hogy ne lehetne megjegyezni és nyomon követni.
A keresztyén életszemléletet igen erőteljesen hangsúlyozza, mégsem rámenős. Helyes egyensúlyban van benne a lelki-szellemi és a földi-anyagi élet . A kapcsolatokra helyezi a legnagyobb hangsúlyt, elsősorban Istennel, aztán a családon belül, a barátokkal, végül a munkahelyen. A gyülekezeti élet nem került annyira előtérbe, mint ahogy gondoltam. De ez talán nem is baj.
12 év felett kötelezővé tenném, minden fiúval-férfival elolvastatnám!
És hamarosan megnézem a filmet is…

ritusss>!
Randy Alcorn – Alex Kendrick – Stephen Kendrick: Valóban bátrak

Nekem kicsit zavaros volt a sztori, volt-e sztori amúgy? Sok név, belezavarodtam, de persze ez az én hibám. Nem rossz könyv, bár minden olyan tökéletes és idealizált benne, bár ez is az én hibám, hogy mindenben kételkedem. Érdemes elolvasni, de lehet nem kapkodva és nem összehasonlítani a nagy sikerregényekkel. Kellenek ilyen könyvek.

AnitaZoé P>!

– Hé, Victoria, a seriff hív. Le kell tennem. Szeretlek. Szia!
Adam megnyomta az Elfogad gombot.
– Halló, uram. Igen. Éppen oda tartunk.
Shane balra mutatott, jelezve, hogy forduljon be.
– Igen, uram. Rajta leszünk. Köszönöm, uram. Szeretlek. Szia!
Shane tágra nyílt szemmel bámult rá.
– Jaj, ne, ne, ne! – Adam hitetlenkedve bámult a mobiljára.
Shane felhorkant.
– Azt mondtad a seriffnek, hogy szereted?
– Nem hiszem el, hogy ezt mondtam. Visszahívjam?
– Hogy megmond neki, hogy nem szereted?

ritusss>!

Senki nem tanít meg gyászolni, ameddig nincs rá szükséged, amikor meg van, akkor pedig már nem akarsz leckéket kapni.

padamak>!

– Ez a legfontosabb kérdés az egész világon.
– Mi is?
– Az a kérdés, hogy kicsoda Ő. Ha Jézussal rendben vagy, tévedhetsz néhány dologban. De ha Jézussal kapcsolatban hibázol, akkor a végén nem számít, mi másban volt igazad.

131. oldal - Tizenhetedik fejezet (Immánuel Alapítvány, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: legfontosabb kérdés
padamak>!

– Nem ismerjük őt. Ha megismerem, talán úgy fogom megítélni, hogy jólelkű keresztény fiatalember, aki meg fogja őrizni a tisztaságát és a tiédet is, olyan fiú, aki tudja, hogy felelősséggel tartozik Istennek és nekem is, mint az apádnak. Ebben az esetben jól ki fogunk jönni egymással.
– ilyen fiú nem létezik, apu.
– Ne tedd alacsonyra a mércét, kicsim, mert akkor a sárban végzed.

51. oldal - Hetedik fejezet (Immánuel Alapítvány, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: felelősség · tisztaság
padamak>!

Istennek van egy terve, hogy ezt a feje tetején álló világot egyszer a talpára fogja állítani.

222. oldal - Huszonnyolcadik fejezet (Immánuel Alapítvány, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Isten terve
padamak>!

– Egyes dolgok mindig kísértést fognak jelenteni, amíg a közelünkben vannak. Apám az erős pillanataiban eltávolította a házból azt, ami tönkre tehette volna egy gyenge pillanatában.

306. oldal - Harmincnyolcadik fejezet (Immánuel Alapítvány, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: kísértés
padamak>!

– Nem alhatsz el a volán mögött, hogy egy napon arra kelljen ébredned, hogy a munkád vagy a hobbid nem képviselnek örök értéket, de a gyerekeid lelke igen.

361. oldal - Negyvenötödik fejezet (Immánuel Alapítvány, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: örök érték
padamak>!

A férfiassághoz hozzátartozik az, hogy vállaljuk a felelősséget. Bármelyik bolond képes gyereket csinálni, de ahhoz bátorság kell, hogy egy gyereknek az apja legyünk. Hogy ott legyünk neki.

175. oldal - Huszonkettedik fejezet (Immánuel Alapítvány, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: férfiasság
AnitaZoé P>!

– Addig sokkolunk, amíg hazajönnek a tehenek?
– Anyám régi mondása.
– Anyád le szokott sokkolni?
– Ő azt mondta, addig náspángollak, míg hazajönnek a tehenek.
– És? Használt?
– Nem.
Bronson kiszólt a felborult kanapé mögül:
– Jobban tette volna, ha lesokkol.

zohanna>!

Azon gondolkodott, mit adhatna neki, ami kellőképpen kifejezi a háláját. Talán egy nagy Glockot az ágya melletti fiókba. És egy kis Glockot a retiküljébe. Kívánhat egy nő ennél többet?