A ​Terminátor I. (Terminátor filmkönyvek 1.) 51 csillagozás

Randall Frakes – Bill Wisher: A Terminátor I.

Itt van, a mi korunkban… de 2029-ből jött, a Sötétség Évéből. Azért alkották, hogy a jelent elpusztítva átformálja a jövőt. Nem érez sem szánalmat, sem fájdalmat, sem félelmet. Nem érez semmit. Nem egyéb, mint egy emberölésre programozott, megállíthatatlan gyilkológép. Ő…
A TERMINÁTOR

Eredeti megjelenés éve: 1985

LAP-ICS, Budapest, 1992
302 oldal · puhatáblás · ISBN: 963776707x

Randall Frakes – Bill Wisher: A Terminátor I.

Bár ismertem a történetet, mert nagyon sokszor láttam a filmet, de azért tudott újat mutatni a könyv is. Nem sokban tér el a filmtől. És nem hittem volna, hogy ilyet mondok, de jobban is tetszett, mint a film. Ha szeretettétek a filmet, akkor ne hagyjátok ki a könyvet sem. :)

kratas P>!
Randall Frakes – Bill Wisher: A Terminátor I.

Ha nem láttam volna legalább 30x a filmet, akkor biztos megadnám az ötöst rá. De így – hogy mindig tudtam, hogy most ez jön, az jön, ezt fogja mondani, azt fogja mondani –, unalmas volt a történet. Nem tudom, hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás, de azt hiszem, hogy a színészek jelen esetben egész jók voltak. A történet alapja azért bőven megérdemli a csillaghullást és most melóban megint pár hétig viccelődni fogok egy-egy telepítésnél azzal, hogy 'na akkor most útjára indítjuk a Skynetet' :)))

Baraby P>!

Kicsit offos felvezetés:
Ha valaki nekem azt mondja „Terminátor” én automatikusan a második részre asszociálok, azt ugyanis legalább 20szor láttam, ha nem többször. Az első részt viszont, ami ennek a könyvnek az alapja volt, jó ha kétszer sikerült teljes egészében végignéznem (azt is kb a huszas éveimben már), illetve néha elcsíptem belőle jeleneteket a csatornák közti szörfözgetések közben is, de kb ennyi előzetes ismerettel ültem neki a könyvnek.

A lényeg:
Nekem tetszett, szerintem többet adott, mint a film, voltak benne „extra jelenetek” (legalábbis én nem emlékeztem rájuk a filmből) és árnyaltabb képet kapunk kicsit azáltal, hogy belelátunk a szereplők fejébe, ismerjük a gondolataikat és érzéseiket.

Rozsomak69>!
Randall Frakes – Bill Wisher: A Terminátor I.

Szerintem kicsit sokkal több, mint egy egyszerűbb ponyva. Jobban átjön a sötét jövő nyomasztó érzése és az, hogy a világ milyen mit sem tudva rohan bele a gépek elleni háborúba.Még a filmnél is logikusabb és jobban összetett. Csak ajánlani tudom.

pelikanbence>!
Randall Frakes – Bill Wisher: A Terminátor I.

Még 2009-ben vettem meg Magamnak csak úgy Pesten ! :) Izgalmas, nyomasztó és kőkemény. Kicsit jobban megismerhettem a szereplőket, mint a filmből és a gondolataik is jobban átjönnek. A címszereplő is kemény volt és a gondolkodása, valamint a vadászati stratégiája is tetszett. Kedvencem ez a regény ! :)

Papi>!
Randall Frakes – Bill Wisher: A Terminátor I.

Mivel a film nagy kedvencem (az összes rész közül ez tetszik a legjobban), kíváncsian vettem kezembe a könyvet. Azt kell mondjam, nagyon tetszett ebben a formában is, de azt hozzá kell tennem, hogy a film folyamatosan „ment” a fejemben. Számomra a legérdekesebb az volt, hogy jól megismertük a szereplőket, mellékszereplőket, (korábbi életüket, problémáikat, gondolataikat, stb) erre a film időbeli korlátai miatt ugye nem volt lehetőség. Kíváncsi vagyok arra, hogy ha nem láttam volna a filmet, akkor is ennyire tetszett volna a könyv. Szerintem igen. :)

Aliko>!
Randall Frakes – Bill Wisher: A Terminátor I.

Az előző fajsúlyosabb mű (A gójátékos) után egy kis agykikapcs kellett, így esett a választás erre a kötetre. Ilyen könyvet (filmből készült regény) még sose olvastam (vagyis nem tudok róla) és hát igazából csak annyit mondhatok, hogy érdekes. Hozza az elvártat, de nekem így, hogy a történetet ismertem és milliószor láttam már az összes részt és…hát nem igazán tudom értelmezni a funkcióját és a könyv létjogosultságát is kicsit megkérdőjelezem. Egy az egyben a moziverzió mínusz a zene és Schwarzi (na jó, plusz a kimaradt jelenetek) szóval nekem egy kicsit WTF.

Maga az elbeszélési mód olvasmányos és a történet is érdekes (de hát azt mindenki ismerte- vagy nem?). Köszönet a szerzőnek, hogy egy picit sikerült mélyíteni annak a hátterén, de bevallom annyival nem tud többet a regény, hogy a következő részeket is kézbe vegyem rajongás ide, fanatizmus oda.

„I'll be back!”

DeWollfe>!
Randall Frakes – Bill Wisher: A Terminátor I.

Előbb láttam a filmet, a könyvet utána olvastam. A film 1. és 2. része is nagy kedvencem, a könyv érdekes adalék a film történetéhez, többet tudhatunk meg belőle a Terminátor univerzumából.

Kiddy>!
Randall Frakes – Bill Wisher: A Terminátor I.

Jóóó. Benne vannak a kivágott jelenetek, valamint igyekszik leírni Kyle érzéseit és gondolatait, több-kevesebb sikerrel.

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 4
Stílus (írói): 4
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 3
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 2
Érzelmek (ábrázolása): 2
Izgalom: 4

A sorozatokat általában összetartozó egységként kezelem, ezért az értékelésem is rendszerint egyben vonatkozik a könyvsorozat egészére.
Nagyszerű olvasmányélményt adott a könyv, nehezen bírtam letenni. Randall Frakes és Bill Wisher jó írók, kedvelem a stílusukat. Eredeti ötletből született a történet, ami az emberek és az öntudatra kelt gépek közös sorsának alakulását, a két faj ellenségeskedéseinek, majd kialakuló együttműködésének történetét dolgozta fel, olvasmányos, regényes formában. A tartalom közepesen kidolgozott, a mondanivaló nagyjából átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából a történet nem igazán meggyőző, a könyv világa néhol nehezebben átélhető. Frakes és Wisher nem helyeztek különösebb hangsúlyt a szereplők érzelmeinek ábrázolására. A történet meglehetősen izgalmas, érdekfeszítő.

csartak P>!

„A történelem halott” – ez állt a holdfényes obszervatóriumot körülvevő műmárvány fal egyikén. Talán egy egyetemista írta fel hirtelen rosszkedvében, vagy valamelyik galeri tagja fújta oda festékszóróval, szokásos területjelző rituáléját irodalmi ötlettel kiegészítve. Vagy esetleg olyasvalaki írta oda, aki tudta, hogy ez az igazság.

Raizo P>!

Eldöntötte, nem csak hogy nincs ki mind a négy kereke, de még csak tengelye sincs, amin a kerekek foroghatnának.

Raizo P>!

A férfi megállt és megfordult, úgy fogadta Vukovich lövéseit, mintha csak “kösz’ szépen"-ek lettek volna.

Raizo P>!

– “Sohasem volt rá alkalmam, hogy illőképpen megköszönjem a nehéz évek során tanúsított szeretetedet és bátorságodat. Nem segíthetek neked mással a rád váró nehézségekben, legfeljebb azzal, hogy elmondom: a jövő nincs kőbe vésve. Láttam felkelni a megvert emberiséget, és az a megtiszteltetés ért, hogy a vezetője lettem. Neked kell megőrizned a mi győzelmünket. Erősebbnek kell lenned, mint képzeled magadról. Élned kell, különben én sem élhetek majd."

Raizo P>!

Igen, gondolta Sarah, tudok szeretni. Csak adna rá valaki egy kis esélyt. Ha tudnám, hogy viszontszeretnek.
De olyan férfit találni, aki ebben is megbízható, arra annyi az esély, mint arra, hogy vanílialikőrt talál az ember a Mojave sivatagban. És mostanra a barátok meghitt köre, akikkel együtt nőtt fel, mind átmentek más iskolába, vagy megházasodtak. A saját lábára kellett állnia. Randevúk vaktában. Véletlen találkozások az egyetemen. Valahogy azok, akiket szeretett volna, már vagy foglaltak voltak, vagy egyszerűen nem is törődtek vele.

Raizo P>!

A férfi színtelen hangon folytatta:
– Szakaszolt plazmaimpulzus-lézerpuskát, negyven wattos tűzerővel.
Rob megdermedt zavarodottságában, és megpróbálta egyeztetni a rendelést a raktárkészletével. Aztán összeszűkült szemekkel a vevőre nézett. Szakaszolt plazma. Nagyon mókás.
– Hé, haver, csak amit látsz! Még valamit?

Raizo P>!

– Figyelj ide! – próbálkozott újra lassú, határozott, feszült hangon.
– …Értsd meg! Az a Terminátor ott van kint. Azzal nem lehet beszélni. Vele nem lehet alkudozni. Nem érez sem könyörületet, sem megbánást, sem félelmet.
Nagyon közel hajolt az arcához annyira, hogy a lány érezte meleg leheletét a bőrén. Szavai pedig kalapácsütésekként visszhangoztak Sarah fejében.
– És semmi sem késztetheti megállásra. Soha. Amíg csak halott nem vagy.

Raizo P>!

– Anyád! – kiáltott fel a bogárhátú ifjú sofőrje. Látva az elhúzó rendőrautót, tehetetlen dühében üvöltött még egyet, és a műszerfalat püfölte. A zsaruk folyton szívatják az embert, most meg ráadásul kinyújtóztatták az ő drágalátos kis bogarát.

Kapcsolódó szócikkek: rendőrautó
Raizo P>!

Ha nem néz le, és nem kapcsolja ki a csipogót, megláthatta volna azt a nagydarab férfit, aki bejött az ajtón. Aztán azt is megfigyelhette volna, hogy az illető napszemüveget visel éjjel kettőkor. Talán azt is észrevehette volna, hogy a napszemüveg mögött számos sérülés rejtőzik. És talán meglátta volna a pupillák egészen halvány, vöröses izzását is, olyasvalamit, amit az ember elvár egy jövőből érkezett kiborgtól. Silberman egy nagycsomó életet megmenthetett volna, ha felnéz, mielőtt kilép az őrsről.

Raizo P>!

Ahol az emberek szíve van, a Terminátor hiperötvözet testében ott foglalt helyet a nukleáris energiacella, merevházas alrendszerben. Ez látta el energiával a valaha kitalált legbonyolultabb hidraulikus vezérlésből és szervomotorokból álló szerkezetet. Teljesítménye elegendő lett volna egy kisebb város egynapos energiaigényének fedezésére. Azonban úgy tervezték, hogy ennél hosszabb ideig szolgálja a Terminátort, különösen akkor, ha az az élénk tevékenységet feltöltési időszakokkal is váltogatja.

Terminátor filmkönyvek sorozat · Összehasonlítás