Pomelo ​se demande (Pomelo 4.) 4 csillagozás

Ramona Bădescu: Pomelo se demande

Des fleurs ? des cailloux ? de la tristesse ? du jaune ?? des fleurs d'oignon ? de jeunes poivrons ? de véritables moments de bravoure ? toutes sortes de mouches ? ! et la participation exceptionnelle du printemps ???

Albin Michel, Párizs, 2006
120 oldal · ISBN: 2226149422 · Illusztrálta: Benjamin Chaud

worsi P>!
Ramona Bădescu: Pomelo se demande

Először kevésbé tetszett, mint az első Pomelo, amit még könyvtárból olvastam. Alig egy napja, hogy megvan a könyv és már a hatodik olvasáson/mesélésen is túl vagyunk, és már ezt is szupernek tartom. A rajzok nem unalmasak (azért Benjamin Chaud stílusát szeretni kell hozzá, az biztos. A legjobb kép az a könyvből, amikor szegény Pomelót egyszer paradicsomnak nézték. :-)), a történetben (három kis „mese” van benne) meg igazából semmi extra nincs, de talán pont ezért tetszik nekem is (meg a nemsokára háromévesnek is) annyira.
Pomelo, a kicsi rózsaszín elefánt, aki a veteményeskertben él, mindenféle kérdéseket tesz föl magának a világról. Egy miértkorszakos gyerkőccel remek könyv ez. És érdekes módon Mártilány elfogadta a kérdéseket, és nem kérdezte meg tőlem ugyanazokat, nem kereste rájuk a válaszokat.
Viszont megbeszéltük, hogy majd nekünk is lesz kicsi rózsaszín elefántunk a kertben, és külön ültetünk neki pitypangot, hogy legyen hol aludnia.

latinta P>!
Ramona Bădescu: Pomelo se demande

Hát ez, @worsi, tényleg aranyos volt. Köszi a fordításos felolvasást! :)

Pomelo sorozat · Összehasonlítás