Rajsli Emese (szerk.)

[csevegőszoba] 0 csillagozás

www.origo.hu/csevegoszoba
Rajsli Emese (szerk.): [csevegőszoba]

Valós ​világ botrányok nélkül! Mindenki tisztában van azzal, hogy most, a 21. században, mikor az internet és a mobiltelefon a két legfontosabb kommunikációs eszköz, a megszokott újságírós műfajok is változáson mennek keresztül. E két eszköz óriási előnye, hogy az információk a lehető leggyorsabban jutnak el a megfelelő helyre. Viszont tulajdonságaikból adódóan más stílusok alakulnak ki: megjelennek az érzelmeket kifejező ikonok, új rövidítések születnek. Manapság a fiatalok is ezeken az eszközökön nőttek fel, egyik legkedveltebb elfoglaltság számukra a chatelés. Az egyik legnépszerűbb internetes keresőoldal, név szerint az Origo már több éve elindította Csevegőszoba című chatelő rovatát, melynek lényege, hogy egy ismert személyiség egy virtuális szobában, élőben fogadja a hozzá intézett kérdéseket, és azonnal válaszol is rájuk. Az interjúalany és az aktuális kérdező között ezáltal egy tömör, frappáns dialógus alakul ki a legkülönbözőbb témákkal kapcsolatban, mely teljesen eltér az… (tovább)

Magus Design Studio, Budapest, 2005

Harry Potter · Lázár Ervin · Heller Ágnes

Chöpp

… igazából nem nagyon tetszik az, ami felé morálisan tart ez a mai világ. Túl sok az agresszió, túl sok a kiszámíthatatlanság, és baj van az értékítéletekkel is. Lassan alig tudjuk megkülönböztetni a jót a rossztól. Főleg akkor, ha mások akarják nekünk elmagyarázni, hogy mi a jó és mi a rossz.
(Zorán)

Chöpp

(slagika) Az igen alacsony színvonalú műsorok elüldözik az RTL nézésétől a tanultabb réteget.
(Kotroczó Róbert) A nézettségi adatok szerint ez a réteg nagyon kicsi, ezt rendkívüli módon sajnálom.

Kotroczó Róbert az RTL hírfőnöke (125.o.)

Chöpp

(red_benny) Harry Potter történeteiről mi a véleménye?
(Lázár Ervin) Nem olvastam, de minden tiszteletem az írónőé, mert képes volt megszólítani az olvasókat. Ha más haszna nem is volna, annyi egészen biztosan van, hogy egy sereg gyereket rászoktatott az olvasásra.

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter · Lázár Ervin
Chöpp

(cool) Rendkívül alacsony színvonalon kezelik az irodalmat a mai gyerekek, de még a felnőttek is. Ön szerint meg lehet állítani ezt a butulási és lustulási folyamatot?
(Lázár Ervin) A mikéntjét nem tudom, de előbb-utóbb csak rájönnek az emberek, hogy érdemesebb többet gondolkozni. Ez a világ ugyanis arra biztatja az embert, hogy a legkevesebb erőfeszítés nélkül éljen, márpedig én azt mondom, hogy erőfeszítés nélkül nem érdemes.

Kapcsolódó szócikkek: Lázár Ervin
Chöpp

(Lázár Ervin) … Agatha Christie-t a világ egyik legnagyobb írójának tartom, mert amit létrehozott, olyan magas színvonalú és figyelemre méltó, hogy nyugodtan lehet őt a legnagyobb jelzőkkel illetni. Ha nagyon fáradt vagyok, előveszem egy krimijét, és másodszor is elolvasom.

Kapcsolódó szócikkek: Agatha Christie · Lázár Ervin
Chöpp

(bf1978) Ön szerint a világ romlik vagy pedig javul?
(Szamdong Rinpócse) Véleményem szerint a világ nagyon gyorsan romlik, és nincs semmi jele a fejlődésnek. De van növekedés. Ezt azonban meg kell különböztetnünk a fejlődéstől. Ha idejében érkezik valami gyógyír, akkor az segíthet, de ha nem, akkor a világ összeomlik a növekedés súlya alatt.

Chöpp

(DDani_23) Kedves Zorán! Kinek szól az Eső előtt, eső után?
(Zorán) Mindenkinek, aki a túlzott hajtás közepette megfeledkezik a barátairól.

Kapcsolódó szócikkek: Zorán
Chöpp

(teavaj) Mi az Ön filozófiai mottója, ami leginkább tükrözi szemléletét?
(Heller Ágnes) Azt hiszem, hogy az életfilozófiának nincs mottója. Talán azt választottam volna, amit Nietzsche: „szerettem volna azzá lenni, ami vagyok”, illetve egy másik gondolatot is hozzátettem az életfilozófiámhoz: nem szeretnék másik életet választani. Ha valamitől félek az életben, az az, hogy más ember lettem volna, mint ami lettem, hogy másként választhattam volna, mint ahogy választottam. Ez nem jelenti azt, hogy nem bántam meg az életben semmit, de valaminek a megbánása is olyan tapasztalat, amit nem szívesen veszít el az ember. Nem mondom, hogy nem szenvedtem sokat az életben, de a szenvedés is olyasmi, amit az életben nemcsak nem lehet, de nem is szabad elkerülni.

Kapcsolódó szócikkek: Friedrich Nietzsche
Chöpp

(reaktor985) Ön gyakran szólal meg aktuálpolitikai kérdésekben. Mi a véleménye a mai magyar jobb- és baloldalról?
(Heller Ágnes) Nem szeretnék ebben filozófiai környezetben erről beszélni, csak azt mondom, hogy nagyon problematikus számomra, hogy a két oldal között szakadék tátong. Sokkal fontosabbnak érzem, hogy az emberek, akiknek különböző nézeteik vannak, egy vita után nem tudnak együtt elmenni egyet sörözni, tehát átviszik a politikai ellentéteket személyes ellenségeskedésbe, illetve, hogy egy országos konfliktus odáig vezessen, hogy minden egyes munkahelyen kialakuljon ugyanez a konfliktus – ezt nem tartom normálisnak. Az ellentétet a két oldal között azonban nem kifogásolom, ez hozzá tartozik egy modern demokrácia szerkezetéhez.
{…}
Platón azt mondta, hogy a királyok, politikusok legyenek filozófusok.

88. oldal, 90.o.

Kapcsolódó szócikkek: Platón
Chöpp

(mateeee) Gondolom, nemcsak a filozófia tölti ki az életét, mivel szeret még foglalkozni a filozófián kívül? És miért?
(Heller Ágnes) Elsősorban – egyéb szerelmeim mellett – kirándulni a természetbe. Ha kint vagyok az erdőben, annál nagyobb gyönyörűség nincs. Olvasás, a zene, barátaimmal való beszélgetés, tanítás – ez a filozófiával összetartozik: együtt lenni a tanítványokkal.

Kapcsolódó szócikkek: Heller Ágnes

Említett könyvek