Félhomályos ​karcolatok 2 csillagozás

Rajczi Regő: Félhomályos karcolatok

Hogyan élik meg korunk fiataljai a társadalmi elidegenedést, a közösségi média által okozott magányt? Veszélyeztetheti-e ez a romantikus szerelmet? A félhomályos karcolatok sorait olvasva egy fiatal srác belső vívódásain keresztül jutunk közelebb a 21. századi fiatalok lelkivilágának megértéséhez. A könyv minden oldala egy-egy új érzelem, új életérzés bemutatására tesz kísérletet. Szól ugyanakkor a fiatalok vágyairól, félelmeiről, beidegződéseiről, jó és rossz szokásairól is. A szimbolizmus és a szürrealizmus stílusjegyeit is felvonultató, műfajteremtő írások gondolat- és érzésvilága sokáig elkíséri félhomályos estéken elmerengő, magába mélyedő olvasóját. Rajczi Regő 19 éves, a tanulás mellett, szabadidejében ír és zenél, a Visage Models Hungary modellje.

Könyv Guru, Budapest, 2020
Könyv Guru, Budapest, 2020

Bea_Könyvutca P>!
Rajczi Regő: Félhomályos karcolatok

Mivel van köztünk némi generációs különbség, ezért kellett egy kis idő, míg ráhangolódtam Regő soraira. Elmondhatnám, amit novellák és verseskötetek esetében el szoktam mondani, hogy volt, ami tetszett és volt, ami nem került hozzám közel. Volt, ami megérintett és volt, amelyik kevésbé.
De úgy érzem, hogy ennél a kötetnél ez nem lényeges. Az a lényeges, hogy beleláthattam egy fiatal, útkereső fiatal lelkébe, szívébe, gondolataiba. Vívódásokba, kapcsolatokba, pillanatokba, amelyekben ő maga is a helyét keresi, és sok mindennel nincs tisztában az élet jelenlegi dolgait illetően. Próbálja megérteni az életet, annak értelmét, a saját életének irányát, a nappalok értelmét a sötétségben. Mert az írások éjszakai hangulatot árasztanak, éjszaka történnek a bennünk megírt események, éjszaka jönnek a gondolatok.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2021/07/rajczi-rego-felho…

Robert_Rajczy>!
Rajczi Regő: Félhomályos karcolatok

Szerintem a szerző korát meghazudtoló érettséggel írja le a benne rejlő érzéseket. A világ szinte csendes szemlélője a szerző és múzsája közötti keserédes történéseinek. Aki szeretne elmerülni egy fiatalember empirikus, színes, azonnal érthető tapasztalásaiba, akkor ajánlom a könyvet! Óriási élmény a mai szürkeségben ilyen verseket olvasni!