Antoni ​Gaudí 20 csillagozás

Rainer Zerbst: Antoni Gaudí Rainer Zerbst: Antoni Gaudí

Aki ​ma felkeresi Barcelonát, bárhová menjen is , előbb-utóbb szembetalálja magát annak az Antoni Gaudinak a műveivel, aki a világ minden tájáról Spanyolországba vonzza a művészetek kedvelőit. A híres építőművész itt, a katalán fővárosban alkotta csaknem valamennyi munkáját. A gazdag polgárok villáit, az impozáns méretű Güell-parkot (amely ma már nyitva áll a nagyközönség számára) és a Szent Család tiszteletére tervezett templomot, amelynek terve több mint száz éve született, és amely még ma sincs teljesen befejezve. Gaudí élete tele volt ellentmondásokkal. Fiatalemberként csatlakozott a katalán nemzeti mozgalomhoz. Viszonya az egyházhoz kritikus volt; élete alkonya felé mégis teljességgel egyetlen templom felépítésének szentelte magát. Fiatalemberként mint igazi divatfi mozgott a társasági élet bűvkörében, öregkorában viszont spártai életet élt. Sohasem nősült meg, és életét művészetének – az építészetnek – szentelte. Műveit úgy üdvözölték, mint „enyhet adó oázisokat a… (tovább)

Taschen, Budapest, 2002
Taschen, Budapest, 1992
Kulturtrade, Budapest, 1992
238 oldal · ISBN: 3822807281 · Fordította: Udvarhelyi László

ppeva P>!

2020. januári újraolvasás:
2019. év végi elhatározásom volt, hogy mostantól minden hónapban leemelek egy albumot a polcról, és egy hónapig azt fogom olvasni, lapozgatni, nézegetni.
Ez a kötet lett az első kiválasztott, és kiderült, hogy még újonnan el is olvastam már egyszer. Meglepve fedeztem fel benne a blokkot: 2006. márciusában vásároltam. Nem is olcsón… De azt mondom, megérte!
Nagyon szép kiállítású, információban gazdag kötet. Élvezet volt lapozgatni, olvasni.

Fee>!
Rainer Zerbst: Antoni Gaudí

Kedvenc építészem, élőben is láttam több művét, felejthetetlen élmény!

Tercia>!
Rainer Zerbst: Antoni Gaudí

Útikönyv helyett is tökéletes, ha az ember Gaudí miatt megy Barcelonába, benne van az épületek pontos címe, térkép. Részletes leírás a fontosabb, nagyobb volumenű munkákról, és elég sok minden Gaudí életéről.
Színvonalas, szép kivitelű könyv, mint az összes Taschen kiadvány.
Szerintem olyan, mint ő, ezer évenként születik. Hihetetlen fantáziával tervezte meg az épületeket, zseniális új megoldásai voltak, egyszerűen egy csoda mindegyik épülete.

Acanthinula>!
Rainer Zerbst: Antoni Gaudí

Nagyon szép, igényes kötet Gaudí életművéről, a korai, kevésbé ismert épületektől és azok történetéről egészen a Sagrada Famíliáig, gazdagon illusztrálva.

Botch>!

A munka együttműködés gyümölcse, s ennek alapja csak a szeretet lehet.