Van ​Gogh 2 csillagozás

Rainer Metzger – Ingo F. Walther: Van Gogh Rainer Metzger – Ingo F. Walther: Van Gogh Rainer Metzger – Ingo F. Walther: Van Gogh

„Ez ​az ember vagy megőrül, vagy mindannyiunkat túlszárnyal” – jósolta a nagy impresszionista festő Camille Pissarro művésztársáról, Vinchent van Goghról (1853-1890), aki éppen reménytelenül igyekezett vevőket toborozni. Mindkét állítása igaznak bizonyult.
A holland lelkész fia a Breda melletti Groot-Zundert-ben született. Sokféle hivatással próbálkozott, mielőtt elszánta magát a művészi pályára. Egész életén át magányos és elkeseredett alkotó maradt, aki sehová sem tartozott, így önpusztító személyisége végül eljutott az őrület határáig. Önmagára maradva a világban, csupán egyetlen igazi barátja volt: a fivére, Theo. Egész életén át ő gondoskodott róla, és rövid fél esztendő múltán követte Vincentet a halálba is.
A két szerző gazdagon illusztrált monográfiája nyomon követi van Gogh művészetét az első, komor hangvételű festményektől a kétszáz darabból álló, derűs színvilágú párizsi képsorozaton át az utolsó években született alkotásokig, amikor is Arles-ban, a délvidéki… (tovább)

Taschen / Vince, Budapest, 2005
740 oldal · puhatáblás · ISBN: 3822833673 · Fordította: Molnár Magda
Taschen / Vince, Köln/Budapest, 2004
256 oldal · ISBN: 3822820148 · Fordította: Havas Lujza
Kulturtrade / Taschen, Köln/Budapest, 1998
256 oldal · ISBN: 3822882313 · Fordította: Havas Lujza · Illusztrálta: Angelika Taschen

AgiJovi P>!
Rainer Metzger – Ingo F. Walther: Van Gogh

Nekem van Gogh a kedvenc festőm, több könyvet is olvastam róla, de ez ragadott meg a legjobban. Nagyon jól bemutatja nem csak van Gogh életét, de munkásságát is, rengeteg színes fotóval, illusztrációval.