Hidak ​és alagutak 6 csillagozás

Rainer Köthe: Hidak és alagutak Rainer Köthe: Hidak és alagutak

Hidak és alagutak – legyőzik a közlekedési akadályokat és új utakat nyitnak az ember számára. Az alagutak hosszúságát, a hidak magasságát és fesztávolságát tekintve újabb és újabb fantasztikus rekordok születnek a világban. A híd- és alagútépítés lebilincselő történetét ebben a kötetben egy ismert szerző, Rainer Köthe meséli el. Leírja, hogyan folynak az óriási építkezések, milyen gépeket használnak az építők, és arról is szól, milyen nagyszabású tervek várnak megvalósulásra a jövőben. Például az a hatalmas függőhíd, amely Szicíliát fogja összekötni a szárazfölddel, vagy az Alpok hegyvonulata alatt 57 kilométer hosszúságban húzódó Gotthard-alagút.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda

Tessloff és Babilon, Budapest, 2007
48 oldal · ISBN: 9789639657229 · Fordította: Rónaszegi Éva
Tessloff és Babilon, Budapest, 1993
50 oldal · ISBN: 9637937188 · Fordította: Szitnyainé Gottlieb Éva

lepetitlys P>!
Rainer Köthe: Hidak és alagutak

A régi, csak hidakat tartalmazó könyvet olvastam.
Jó hosszú ideig tartott, meg csak akkor olvastam, amikor a kisfiam a párkányon álldigálva nézelődött, és meg fogtam a lábát, hogy ne essen le. Ez a művelet pár percig tartott, nem is minden nap, úgyhogy jó hosszúra nyúlt az olvasást.
A fonalat mindig fel tudtam venni, nagyon érdekes volt ennek a szakmának a fejlődése. A hajókból épített híd meg zseniális.
Levontam csillagot, mert olyan fizikai izék vannak benne, amit egy gyerek tuti nem ért meg, és szerintem okos apuka sem nagyon tud elmagyarázni.
Mivel német a könyv, rengeteg német – ismeretlen – hidat említ, de azért egy-két magyar is bekerült, pirospont érte.
Érdekel az alagutas része is.