Szép ​kis meglepetés (Rex felügyelő) 6 csillagozás

Rainer Bernfeld: Szép kis meglepetés

Moser felügyelő irodájában a munkatársak békésen készülődnek a karácsonyi ünnepségre. A feldíszített fenyőfára – ráadásként – piros szalaggal átkötött sonkás zsömléket aggatnak. Ám megszólal a telefon, és egy csapásra véget vet az emelkedett hangulatnak. Gyilkosságot jelentenek a jégpályáról, ahonnan egy gyerek is eltűnt. Hamarosan kiderül, hogy egy másik kisfiúnak is nyoma veszett. A koronatanú ráadásul ragaszkodik hozzá, hogy Moser mesét olvasson fel neki. A tízéves Markus Richter eközben cápák és krokodilok között ijesztő kalandot él át, elvált szülei óvatosan közeledni kezdenek egymáshoz, Rexre pedig veszélyes találkozás vár egy mérges kígyóval…

Bastei Budapest, Budapest, 1998
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632962192 · Fordította: Várnai Péter

Richard Moser

Naniii>!
Rainer Bernfeld: Szép kis meglepetés

Aranyos történet ahogy azt már megszokhattuk a kutyás sztorik nagy részében. Mosert szerettem jó volt újra olvasni. Mióta láttam ezt a részt gyerek koromba azóta utálom a kígyókat.

GergelyBerni P>!
Rainer Bernfeld: Szép kis meglepetés

Nem ez a kedvenc részem a sorozatból, de azért ez is hozza a szokásos színvonalat: izgalmas , szórakoztató. Richard és Rex ismét nagyon jó párost alakít.
Nekem mondjuk hiányzik Stockinger, azon mindig jót nevettem, amikor Rex megtréfálta. Bár az új kolléga, Böck se járt jobban, most ő Rex mókázásának céltáblája.
Rexért izgultam, amikor megmarta a kígyó, pedig tudtam, hogy túléli.
Az viszont jó volt, hogy a sztori egy része a Tengerek házában játszódik, ott már jártam, és jó volt visszagondolni a látogatásunkra.

Rainer Bernfeld: Szép kis meglepetés

Aranyos volt a történet, bár az elején volt egy kis visszatekintő az előző részre, mégpedig a sorozatbelire, és ez egy kicsit furcsa volt. De azt is elmesélte, így lehet rá emlékezni:)

Reader_RexFan>!

– Szórakozzon a jó édes nénikéjével!

125. oldal, Nyomok 4.

Reader_RexFan>!

– Vicces karácsonyfátok van – jegyezte meg minden él nélkül. – A mienk sokkal szebb. Ennek a csúcsa is letört.
– Igaz – felelte Höllerer. – Mert alacsony a szoba.

97. oldal, Nyomok 1.

Reader_RexFan>!

Minden nyomozás egyformán fontos, de a felelősség terhe megkettőződik, amikor gyerekekről van szó.

139. oldal, Nyomok 5.

Reader_RexFan>!

Tettes és rendőr között alapvető különbség, hogy a rendőr kevésbé van kiszolgáltatva a bűnöző logikájának, mint a bűnöző maga.

141. oldal, Nyomok 5.

Reader_RexFan>!

[…] és időnként meg is történik, hogy a bűn logikája megvédi a tettest az üldözőjétől.

141. oldal, Nyomok 5.

kemiviki>!

Kezdett meggyőződésévé válni, hogy minden sarkon lesben áll egy sorscsapás, s ha neki arra vezet az útja, ezer közül is felismeri. Kaján örömmel azonnal lecsap rá, ő pedig újfent balfácánnak bizonyul, ki tudja, hanyadszorra már. Elátkozták, mint egy mesehőst és nem szabadulhat az átok alól, ha nem ismeri a varázsszót, vagy nem találja meg a csodatévő forrást.

7. oldal , 1. fejezet

kemiviki>!

A németjuhász villámgyorsan felkapta az egyik legszebb csomagot, és kiszaladt vele az előszobába. Ott aztán kibontotta, igaz, elég lassan, mert az efféle munkához a kéz sokkal praktikusabb, mint a mancsok meg a fogak. Így is hamarabb végzett azonban, mint Moser a becsomagolással. Semmi rosszat nem tesz azzal, ha elveszi a maga részét, vélte Rex. Elvégre az ajándékozásból ő se maradhat ki.

24. oldal, 4.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Rex · Richard Moser
kemiviki>!

A három férfi színes szalagokkal átkötött kolbászos zsemléket aggatott az óriás fenyőre. A németjuhász elnéző megértéssel figyelte az igyekezetüket.
– Csak zsemlék lesznek a fán, vagy valami más is? – kérdezte Koch. – Rumos flaskákat nem raktok rá?
– Úgy döntöttünk – magyarázta Moser –, hogy idén csak olyasmivel díszijük a fát, amit mindannyian szeretünk. És mi az, amit mindannyian szeretünk?
A kolbászos zsemle! – mondta a németjuhász ugatása.
– A kolbászos zsemle – felelte Höllerer áhítatosan. – Rex megehet az alsókat, a felsők meg a mieink lesznek.
– Nem kis mennyiség – akadékoskodott az orvos. – A végén rátok romlik.
– Attól ne tarts! – felelte Höllerer, és megnyalta a száját.

38. - 39. oldal, 7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Rex · Richard Moser