Mennyit ​ér egy emberélet? (Rex felügyelő) 6 csillagozás

Rainer Bernfeld: Mennyit ér egy emberélet?

A rendőrségen bizony Bécsben sincs nyári vakáció. Moser felügyelő és kollégái, Stockinger meg Höllerer ki se látnak a munkából, mert a baj – ez esetben a bűncselekmény – sosem jár egyedül. Robbantások, zsarolás, gyilkosság, borzalmas leletek… Vajon miként függ össze mindez? Mit tudhatott Pjotr Zsukov, és mit tud a béna Hermine Werner? Ki vitte a szemétlerakóba a fekete műanyag zsákokat? Tényleg csak pénz van a háttérben? Megoldhatatlannak tűnik az ügy, s ha nincs Rex felügyelő szimata és elszántsága, akkor csakugyan kudarcot vall a nyomozás…

Eredeti cím: Was kostet ein Menschenleben?

Eredeti megjelenés éve: 1995

Bastei Budapest, Budapest, 1998
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 963296201X · Fordította: Komáromy Rudolf

Richard Moser

Joxer >!
Rainer Bernfeld: Mennyit ér egy emberélet?

A sorozatot szerettem nézni. Akkoriban nekünk is volt németjuhász kutyánk, akivel anno sok „kalandunk” volt, így közelebb is éreztem magamhoz a történetet.
A sorozathoz képest a könyv sokkal jobban kidomborítja Rex tulajdonságait. Nagyon tetszett, hogy végigkíséri a történetet Rex gondolatvilága, és a különböző szituációkat kommentáló „megjegyzései.” Bár bűnügyi történetről van szó, de a kutya és gazdája kapcsolata révén csempésztek bele egy kis finom humort is, ami sokan lendített a könyv hangulatán.

eeszter>!
Rainer Bernfeld: Mennyit ér egy emberélet?

Középiskolás koromban ment a tv-ben a sorozat, nagyon szerettem, főleg természetesen a kutya miatt. Igazából most is szívesen elnosztalgiázok egy-egy résszel. Emiatt voltam kíváncsi a könyvre, s nem is csalódtam benne, mert visszaadta a sorozat hangulatát.

Rainer Bernfeld: Mennyit ér egy emberélet?

Anyuék szobájának festésekor akadtam a könyvre, és egy nosztalgia lavinát indított el bennem.
A történet az első évad első három részét dolgozza fel. Picit más mint a sorozat, de éppen hogy csak pár kis momentumban. Rex és Moser közös kalandjának kezdete itt is nagyon érzelmes lett. Szépen, jól megfogalmazottan van leírva. Sőt még Rex gondolatait is hallhatjuk:)
Azoknak aki nézték a sorozatot, nagy meglepetést nem okoz. De ennyi év múltával szerintem érdemes elolvasni, és visszaemlékezni gyermekkorunk nagy sorozatára.

Reader_RexFan>!

– Majdnem mindenre gondolt. De mindenki elnéz valamit. Tökéletes bűntény nincs.

165. oldal, 20. fejezet - Kutyák, baglyok, hekusok

kemiviki>!

– Ez talán egy csodálatos barátság kezdete – véli a felügyelő, és Rex ugatva helyesel.

31. oldal, 3.fejezet - Rex gyászol (Bastei Budapest, 1998)

Kapcsolódó szócikkek: Rex · Richard Moser
kemiviki>!

Reginald von Ravenhorst a becsületes neve, de ti ketten nyugodtan szólíthatjátok Rexnek.

40. oldal, 4.fejezet - Az új otthon (Bastei Budapest, 1998)

kemiviki>!

Odakint hét ágra süt a nap, de a leeresztett redőnnyel szemben tehetetlen. A hálószobában félhomály dereng. Moser horkol.

183. oldal, 23.fejezet - Rex, a szupersztár (Bastei Budapest, 1998)

Kapcsolódó szócikkek: Richard Moser
kemiviki>!

Úr és kutya békésen, teljes egyetértésben szundít jó sokáig, míg csak meg nem szólal a telefon.
– Nem! – kiáltja Moser. Rex, vedd föl! Mondd, hogy beteg vagyok, vagy házon kívül, vagy mondj, amit akarsz…

189. oldal, 23.fejezet - Rex, a szupersztár (Bastei Budapest, 1998)

Kapcsolódó szócikkek: Rex · Richard Moser
kemiviki>!

Ausztria leghíresebb felügyelője. Rex felügyelő. Hamarosan nem győzöl szerepelni a tévében, majd meglátod… De ígérj meg valamit! Ugye sohasem leszel beképzelt? Megígéred, hogy olyan maradsz, amilyen vagy?

191. oldal, 23.fejezet - Rex, a szupersztár (Bastei Budapest, 1998)

Reader_RexFan>!

Puff neki! Höllerer felbukik és elterül a legelőn. Rex visszaüget hozzá, és rávinnyog. Jaj nekem, Höllerer, nem nézel a lábad elé? Kelj fel gyorsan! Rettentően sietnünk kell!

137. oldal, 17. fejezet - Höllerer megizzad

Reader_RexFan>!

– Szóval nincs kihallgatható állapotban! Akkor hívják ide a főorvost… Privát beteget operál. De jó neki! Még jelentkezem.

38. oldal, 4. fejezet - Az új otthon

Reader_RexFan>!

Többnyire akad valami használható nyom. Vagy talán hisz még valaki a tökéletes gyilkosságban?

59. oldal, 6. fejezet - Szövevényes kapcsolatok

Reader_RexFan>!

Minden emberélet drága, és a legkisebb rossz mozdulat kiolthatja.

13. oldal, 1. fejezet - Egy kutya elárvul