Almost ​Midnight 21 csillagozás

Two Short Stories by Rainbow Rowell
Rainbow Rowell: Almost Midnight

Almost Midnight by Rainbow Rowell is a beautiful gift edition containing two wintery short stories, decorated throughout for the first time with gorgeous black and white illustrations by Simini Blocker. Midnights is the story of Noel and Mags, who meet at the same New Year's Eve party every year and fall a little more in love each time . . . Kindred Spirits is about Elena, who decides to queue to see the new Star Wars movie and meets Gabe, a fellow fan. Midnights was previously published as part of the My True Love Gave to Me anthology, edited by Stephanie Perkins and Kindred Spirits was previously published as a World Book Day title.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Macmillan, London, 2017
154 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781509869947 · Illusztrálta: Simini Blocker

luthienlovemagic IP>!

Rainbow Rowell: Almost Midnight Two Short Stories by Rainbow Rowell

Rainbow Rowellt az Eleanor és Park című könyve kapcsán ismertem meg, és az írói stílusával rögtön belopta magát a szívembe. Így mikor megláttam, hogy ez a könyve kijön, meg is rendeltem. A Die Hard Christmas-höz hasonlóan ez is egy múlt évi megjelenés, amihez most jutottam el, és egyáltalán nem bántam meg. Rowell stílusa már magyarul is nagyon átjött, hála a fordítójának, de eredeti nyelven ez még inkább megmutatkozik. Mivel kissé berozsdásodott az angolom, eléggé döcögősen kezdtem el, de pár oldal után egész jól belelendültem, így hamarosan túllendültem azon, hogy nem magyarul olvasok. Ami a könnyed nyelvezetnek és az olvasmányosságnak nagyban köszönhető. De főleg az írónő egyediségének, amit ebben, a két rövidebb történetből álló, kötetben is hoz. Az első történet az emberi kapcsolatokra fókuszál, és egy párt állít a középpontba, a másik pedig a rajongás jelenségét járja körül néhány mozirajongó szemszögéből.

A borító szerintem nagyon gyönyörű, ahogy a belső illusztrációk is szemet gyönyörködtetőek. Különösen tetszett, hogy fekete-fehérek, mert jól illettek a szöveghez. Sokkal kifejezőbbek voltak így, mintha színesek lettek volna.

Egy bajom volt a könyvvel: olvastam volna tovább is. Bár ez számomra hatalmas pozitívum.

Bővebben:

Vivien_Bernadett_Sebestyen>!

Rainbow Rowell: Almost Midnight Two Short Stories by Rainbow Rowell

Ez egy kellemes csalódás volt. Az írótól olvastam az Eleanor és Park című regényt, ami nekem egy hatalmas szenvedés volt. Gondoltam, hogy akkor adok még neki egy esélyt, de nem akartam egy regénybe belekezdeni. Örülök, hogy így tettem, sőt meghozta a kedvem, hogy a jövőben még olvassak tőle.

Banditaa P>!

Rainbow Rowell: Almost Midnight Two Short Stories by Rainbow Rowell

Nagyon aranyos kötet volt. Két rövid történet, az egyik egy több szilveszteren át tartó különös kapcsolatról szól, a másik pedig az új Star Wars filmre decemberben sorban álló/táborozó lányról. Mindegyiket úgy olvastam volna tovább, főleg a másodikat…

polimatilda I>!

Rainbow Rowell: Almost Midnight Two Short Stories by Rainbow Rowell

Újra és újra bizonyítja Rainbow Rowell, hogy éppen ideje volt kedvencemmé avatnom. Az Elenor és Park után jött a Fangirl és a Carry On, és most már muszáj kiolvasnom minden Rowell könyvet. Pont az ilyen bájos, fluffy történetek kellenek a lelkemnek, és ez a két rövid történet is szívmelengető és cuki volt. Főleg az első tetszett, meghozta a szilveszteri hangulatot. :D

Rileey>!

Rainbow Rowell: Almost Midnight Two Short Stories by Rainbow Rowell

Már mindegyik novellához volt szerencsém, a Midnightsot már négyszer olvastam, a Kindred Spiritset pedig most újráztam. A kiadvány nagyon cuki, a puhatáblás verzió van meg, ami kicsi, a borító csodaszép és az illusztrációk is helyesek. A történeteket pedig imádom, nem véletlenül olvastam már őket többször is, a szereplők imádnivalóak, a történet aranyos, és hát olyanok, mint minden, ami kijön Rainbow Rowell keze alól, vérlázítóan vigyorogsz tőlük. Választani sem tudok, melyik novella tetszett jobban; mindkettő tökéletes. Bővebben itt írtam róluk:

__bregina__>!

Rainbow Rowell: Almost Midnight Two Short Stories by Rainbow Rowell

Mindkettő történet elképesztően aranyos volt. Az első egy kicsit jobban tetszett, mint a Kindred Spirits, mert abban voltak számomra unalmas részek, de összességében, az is nagyon jó élmény volt. Érdemes volt elolvasni.

Mikroula P>!

Rainbow Rowell: Almost Midnight Two Short Stories by Rainbow Rowell

Kedves és szívmelengető két rövid történet.

Stamcsi>!

Rainbow Rowell: Almost Midnight Two Short Stories by Rainbow Rowell

Lélekmelengető, aranyos történet volt mindkettő. Kellemes volt olvasni, mind a több szilveszter en átívelő, mind a Star Wars filmre várakozó történetet. Mindkét novella könnyed és egyszerűen cuki. Szívesen olvasnék belőlük hosszabb verziót, bár lehet így voltak tökéletesek. Felüdülés volt olvasni mindkettőt.:)