A ​tücsök és a hangyák 10 csillagozás

Radvány Zsuzsa: A tücsök és a hangyák

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Pro Junior, Budapest, 2012
8 oldal · ISBN: 9789639533493 · Illusztrálta: Radvány Zsuzsa

Paulina_Sándorné P>!
Radvány Zsuzsa: A tücsök és a hangyák

Szerintem ez egy örök klasszikus mese, amely tanulsággal is szolgál. Kedves, aranyos rajzok van a könyvecskében.

tundibrich P>!
Radvány Zsuzsa: A tücsök és a hangyák

A rajzok szerintem nagyon aranyosak. Az egy éves fiam szereti nézegetni. A vers, a rímek néhány helyen kicsit furcsák, de a történet nagyon kedves. Tetszik, hogy újra van értelmezve a klasszikus mese.

nagytimi85>!
Radvány Zsuzsa: A tücsök és a hangyák

Engem néha ledobtak a nem egyformán rímelő versszakok, de legalább nem bugyuta farímek voltak benne. A tücsök és a hangya tanulságán annyival tovább mutat, hogy a hangyák nem hagyják fázni télen a tücsköt, sőt, maguk közé fogadva hagyják kibontakozni a tehetségét, és míg a tücsök a hangyák gondoskodását élvezi, addig a hangyák a tücsök zenéjét egész télen.

tollacska>!
Radvány Zsuzsa: A tücsök és a hangyák

Igényes illusztráció és egy klasszikus mese… kicsit másként értelmezve :)

Papp_Edina>!
Radvány Zsuzsa: A tücsök és a hangyák

Aranyos kis leporelló a legkisebbeknek. A rímek is jók benne,kisfiam 2 és 3 éves kora között nagyon szerette. A sztori: A tücsök egész nyáron csak muzsikál, miközben a hangyák szorgalmasan gyűjtik télire az élelmet. Aztán eljön a tél, és a hangyák rátalálnak a fagyoskodó tücsökre, megsajnálják, hazaviszik, ápolják, és enni adnak neki. A tücsök elszégyelli magát, hogy ő egész nyáron csak zenélt, de a hangyák megvigasztalják, hogy nekik is szólt a zenéje, ne bánkódjon, inkább keresse meg a vonót, és idézze fel a nyarat a muzsikaszóval.