Ádám ​asszonyai 28 csillagozás

Rados Virág: Ádám asszonyai

Ádám ​és Magda harmonikus házasságban élnek több mint húsz éve. Fiuk, Gábor már felnőtt. Egy napon Ádám életében feltűnik a fiatal Fruzsina. A férfi egyre közelebb kerül ifjú kolléganőjéhez, akivel végül egymásba szeretnek. Ádámot marasztalja a Magda nyújtotta biztonság, a közösen átélt évek, ugyanakkor vonzza az új, egész lényét felpezsdítő szenvedély. A három szereplő sodródni kezd. Vajon boldog lesz-e bármelyikük is? A történetben fontos szerepet játszik egy másik fiatal lány, aki húsz évvel később a naplójában tekint vissza az eseményekre. Ő Patrícia, Ádám és Fruzsina lánya. Féltestvérével, Gáborral óvatosan közeledni kezdenek egymáshoz. Sikerül-e egymással őszinte kapcsolatot kialakítaniuk? RADOS VIRÁG a tőle megszokott lélektani érzékenységgel, hősei érzéseit bemutatva szövi a történetet. Nem ítélkezik, hanem tükröt tart az olvasó elé: mit tennél, ha veled is megtörténne? „Fruzsina odament, és ágaskodva próbálta lehalászni a kötetet. – Várjon, majd én – ugrott mellé Ádám. Bár… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2014

Trudiz>!
Rados Virág: Ádám asszonyai

Első könyv, melyet olvastam Virágtól, s jöhet a következő. Tetszett. Ez olyan valóságregény, mely a mai életünkből, mindennapjainkból merít, és így vagy úgy, de sokan magukra ismerhetnek benne itt-ott. Ugyanis félrelépés, megcsalás, félelem attól az érzéstől, hogy megcsalhatnak, mind felmerülhet egyszer. Persze erre senki sem számít, s nem is vágyik rá.
Rávilágít, hogy a biztosnak hitt, és valós alapokra épített hit is meginoghat, ha jön egy harmadik. Csupán a józan ész lehetne az, mely az alapból normál, és pozitív gondolkodásmódot valló egyént megállítja. Milyen vékony is az a védvonal. Mit tesz kockára Ádám? És miért is? Kiderül a folyamatosan figyelmet kívánó fordulatos regényből. Számomra egy negatívuma: a borító, ez nem jött be.

robinson P>!
Rados Virág: Ádám asszonyai

Rados Virág remek mai történetet mutat nekünk, olvasóknak. Érzékenyen, nagy empátiával mutatja be az elszürkült , ám még működő házasságot. Amit fenekestül felforgat az akarnok, nagyon mai, karrierista kiscsaj Fruzsina… Ő a történet motorja, bicskanyitógatóan mai női alak…. önző, erős, mindenkin átgázoló, kifelé tüskés.
Persze, mindenkinek van felelőssége, része, hogy oda jutnak ahova. Érdekes megoldással adja vissza, meséli el a sztorit. A naplós bejegyzések izgalmasabbá teszik. Gyorsan olvasható, érdekes, biztosan sokan fogják szeretni. Nekem kicsit túl habos, túl ideális az egész befejezés. Kevesebb habbal jobb lenne.
Blogra: http://gaboolvas.blogspot.hu/2014/09/adam-asszonyai.html

Rados Virág: Ádám asszonyai

Nem rossz történet, bár a téma és a szereplők miatt kissé sablonos.
Ádám és Magda középkorú házaspár. Jómódban és szeretetben élnek, ám egyszer csak felbukkan a harmadik, a fiatal Fruzsina személyében. Megszeretni nem tudtam egyikőjüket sem, de sajnáltam őket. Ádámot, hogy őrlődött a régi és az új család között. Magdát, amiért elhagyták, annak ellenére, hogy szívét-lelkét kitette a férjéért. Fruzsina, pontosabban a karrierizmusa inkább csak taszított. (Nem tudom megérteni és elfogadni, hogy valaki mindent a munkájának rendeljen alá.) A naplórészletek tetszettek, amelyekből megismerhettem, hogyan alakul és fejlődik Ádám két házasságából született gyerekeinek, Gábornak és Patríciának a kapcsolata.

Szédültnapraforgó>!
Rados Virág: Ádám asszonyai

Rados Virágtól ez volt a harmadik olvasásom. Nagyon szeretem a könyveit. Ezt is ámulattal olvastam. Pedig hallottam már szerelmi háromszögről, megcsalásról, de itt valahogy olyan mélyen érintett. Nagyon szépen írja le, eleinte még drukkoltam is Fruzsinának és Ádámnak.
Később, amikor újra összejöttek, sajnáltam Magdát. Ott voltak a „gyerekek”, akik mindig a legjobban sérülnek egy válás során. Igaz, hogy Gábor már felnőttként élte át a szülei válságát, majd jött az övé Marcsival, de a könyv végére mindenki kiderítette, ki a neki való pár. Ádám és Magda kapcsolata is helyrejött, Gábor rátalált spoiler Ágira. Az igazi nagy vesztes szerintem Fruzsina volt. A karrier nem lehet sokkal fontosabb, mint a család! Tanulságos olvasmány mindenképpen!

Bencuska>!
Rados Virág: Ádám asszonyai

Néha könnyed regényekre vágyom.Ilyen volt ez is.Nagyon jó témaválasztás,de mégsem túl lélekboncoló.Volt már jobb könyv is tőle a kezembe.Sajnálom, hogy nem számoltam össze hányszor írta le a kapuzárási pánik szóösszetételt.Másképp is körülírhatta volna!

Szigeti_Gabriella>!
Rados Virág: Ádám asszonyai

Lélektani mélységek, melyek a helyzet apró mozzanatait és rezdüléseit is átadják hangulatilag. Nagyon tetszett a könyv dacára, hogy igazi boldog befejezés nincs benne. Realista, szerethető mű. Első könyvem a szerzőtől, véletlen fedeztem fel, kellemes csalódás, bár alapban vonzódom a magyar szerzőkhöz, magyar történetekhez.

EstherSilenthill>!
Rados Virág: Ádám asszonyai

Nagyon szuper könyv volt. Tele érzelmekkel, a giccs nélkül. Nincs benne felesleges mondat, mindig történik valami! Nagyon tetszett! Ritkán olvasok végig ilyen elégedetten könyvet. :)

anker>!
Rados Virág: Ádám asszonyai

A CBA-ban láttam meg a könyvet, a reggeli bevásárlásom során. Megfogott a borító, de nem hoztam el. Aztán másnap csak ezért tértem be, hogy megvegyem, mert nem hagyott nyugodni.
És milyen jól tettem!
Valóságszagú, magyar regény 5 emberről, akik így vagy úgy, de hajszolják a boldogságot, ám az valahogy mindig kitér előlük. Magda néhol irritált a naivitásával, de végül megbarátkoztam vele is. Ádámot amennyire megvetettem az elején, annyira sajnáltam a végén.
Tetszett, ahogy volt. Nem volt se több, se kevesebb annál, amire számítottam. Néhol zavart, hogy az írónő kliséket alkalmaz és számítani lehet atombiztosan, mi lesz a fordulat, de el tudtam ettől tekinteni.
Örülök, hogy rábukkantam erre a regényre, megérte elolvasni. :)

Csoszi>!

Ha szeretsz valakit, ha az illető fontos neked, képtelen vagy megemészteni, hogy egyszer csak nem létezik. Mondják, minden seb begyógyul, meg az idő megoldja a dolgokat, de a halálra ez nem igaz. Ott legfeljebb annyit tehetsz, hogy megtanulsz együtt élni a sebbel.

Csoszi>!

Nekem, drágám, már ne is haragudj, de én magam vagyok a legjobb társaság.

Csoszi>!

A szex nem minden. Tudom, te azt képzeled, azzal az összes problémát meg lehet oldani, de óriási tévedésben vagy. Létezik tisztelet is, hála, gyengédség, örömteli együttlét – csak úgy. Persze, mit tudsz te erről? Az orgazmusodon és a karriereden kívül téged semmi sem izgat.

Csoszi>!

Szeretem az egyszerűséget. Leonardo azt mondta, ez a kifinomultság végső formája.

Csoszi>!

Hallottál már a kapuzárási pánikról?

Csoszi>!

Mind ez idáig azok az emberek, akik közel álltak hozzám, akartak tőlem valamit: apámék azt, hogy legyek az ő mintaleánykájuk annak ellenére, ami t egymással és velem műveltek; a tanáraim, hogy legyek jó tanuló (mondjuk, ez be is jött nekik, hiszen mi mást csinálhattam a tanuláson kívül, ha a fejem felett állandóan ment a cirkusz?). Zoli is meg akart változtatni, a saját képére és hasonlatosságára formálni, olyan nővé, akire neki a meglátása szerint szüksége van. És most itt van ez a Gábor, aki egyszerűen csak velem akar lenni.

Csoszi>!

Az ébresztőóra először diszkréten csipogott, mint egy fészkén üldögélő madár, majd egyre hangosabb pityegésre váltott.

robinson P>!

– És még ha szabad volna is, meg fiatal, túlságosan jó képű. A szép férfiak mind kizárólag önmagukat imádják.

Trudiz>!

– És szerinted mi a fontosabb? Amit te gondolsz magadról, amit a barátnőd vagy amit a nagybetűs társadalom, ha létezik ilyen? Persze, a kollektív gondolkodás és az előítéletek valós dolgok, de vajon lehet azokra egy életet alapozni?