Mikrofonpróba (Szállj a dallal! 1.) 417 csillagozás

Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

Hanna, ​a magányos könyvmoly tragédiaként éli meg, amikor a tanár bátyjával egy vidéki kollégiumba költöznek. Ám ott két fiú is megdobogtatja a szívét.

Lehet-e választani álmaid pasija és életed legnagyobb meglepetése között?

Mátét a zene éltette, de egy szörnyű eset miatt vége mindennek. A fiú keserűségében másokat sebez, de amikor megismeri Hannát, a szócsatáik közben elfeledett érzések ragadják magukkal.

Bunkó srácból is lehet álompasi?

Dávid és Áron túléltek egy iskolai lövöldözést, és már két éve együtt vannak. A problémáik viszont egyre égetőbben törnek a felszínre, miközben elkeseredetten próbálják a kapcsolatukat egyben tartani.

Az első szerelem tényleg az utolsó marad?

A kínai származású Xiara egyetlen menedéke a tánc, ahol mindig békére lel a szülei vagy éppen a társai meggondolatlan szavai elől.

De vajon képes lesz valaha elfogadni önmagát?

Az öt barát összefogva, egymást támogatva küzd a démonaival, és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

Kiadói ajánlás: 15 éves kortól · Tagok ajánlása: 14 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Könyvmolyképző, Szeged, 2018

Engel Dávid · Németh Áron · Kardos Máté · Kocsis Hanna · Lu Xiara · Oláh Rajmund · Kocsis Kornél · Maya · Patrik

Mrs_Curran_Lennart P>!
Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

Ez volt az első olvasásom Tibortól, de biztosan nem az utolsó. Molyos barátnőim (Orsi, Kati) ajánlották nagyon az író könyveit. Azt kell mondanom jó a stílus, és elkapta a lényeget. Tényleg ilyenek a mai tinik, bár belőlük is elég különlegeseket választott. Mindegyikük óriási súlyt visel a vállán – pénztelenség, másság, derékba tört karrier, szülők hiánya és még sorolhatnám. Mátét nehezebben kedveltem meg, de borítékolható volt, hogy ő is rejteget valamit a múltjából. Hősnőnk, Hanna pedig egy igazi könyvmoly, aki blogot ír és a moly.hu a nyitólapja. Óriási terhet vesz a vállára, amikor elindul egy versenyen, ennek nehézségeit is bemutatja a történet.
Zene, könyvek, tánc, szerelmek – üdv az Ady Gimnáziumban
Egy picit függővéges.
(Jól érzem, hogy az író nagy Caramel rajongó?:D)

Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

Nem titok, hogy a Young Adult az egyik kedvenc műfajom. Az, ahogyan a felnőttség kapujában álló fiatalok elkezdik felfedezni önmagukat, a szívük legrejtettebb álmait, és az ösvényt, amely később meghatározhatja az életüket, véleményem szerint az egyik legizgalmasabb dolog a világon, és imádom a szereplőkkel együtt bejárni ezt az utat. Így amikor hallottam, hogy Rácz-Stefán Tibor legújabb regénye ismét a gimnázium falai közé kalauzol minket, azonnal tudtam, hogy kell nekem ez a könyv.

A szülei halála óta Hannáról a bátyja, Kornél gondoskodik, aki tanárként keresi a kenyerét. Azonban miután Pesten nem sikerül állást találnia, nincs más választásuk, mint vidékre költözni. Egy balassagyarmati gimnázium kollégiuma lesz az új otthonuk, ahol a könyvmoly Hanna számára nem csak az új hely és az új iskola jelenti a kihívást, de az is, hogy egyetlen barátját is hátra kellett hagynia, így teljesen egyedül kell megtalálnia a helyét egy már összekovácsolódott közösségben.

Szerencsére új szobatársával, Xiarával hamar megtalálják a közös hangot, és általa megismerkedik Áronnal, Dáviddal és Mátéval. Bár természetesen nem minden pillanat zökkenőmentes, de ötőjük között erős kötelék fonódik, így amikor egy olyan problémával találják szembe magukat, amely mindannyijuk életére kihathat, úgy döntenek, hogy együtt próbáknak rá megoldást találni.

A könyvnek igazán különleges hangulatot adott, hogy öt szemszögből követhettük végig az eseményeket. Biztos vagyok benne, hogy ez a fajta történetvezetés nem egyszerű feladat egy író számára, hiszen nemcsak egyetlen szereplő bőrébe és gondolataiba kell belebújnia, hanem párhuzamosan öt karakterébe. Az oldalak rengeteg lélekkel vannak megtöltve és fontos témákat boncolgat a könyv. Nagyon örültem, hogy a szerző ez alkalommal sem félt nehéz kérdéseket érinteni a történetében, és ezek lassú kibontogatása igazán szép ívet adott a történetnek.

Mind az öt karakter nagyon tetszett, de a legjobban az tetszett bennük, hogy egyikük sem volt tökéles. Mindegyikőjüknek megvan a maga apró hibája, és pont ettől váltak valódivá.
Kicsit néhol úgy éreztem, hogy a szerző még keresgéli Hanna hangját, de nagyon tetszett, amikor felvette a kesztyűt Máté bunkó beszólásaival, amikor kiállt magért, és véleményem szerint ez egy nagyon jó irány a karakterformálásában. Én Dávid és Áron szálát találtam a legkidolgozottabbnak és legerősebbnek, valószínűleg, mert a Fogadj el! című regény során az ő karaktereiknek már volt lehetőségük kibontakozni. Xiara talán a legérdekesebb a szereplők közül, bevallom, eddig elég keveset tudtam arról a típusú családi háttérről, amelyet az író felvázolt a regényben, mégis nekem a bunkósága ellenére Máté volt a kedvenc karakterem, talán mert ő maradt a legrejtélyesebb az egész történetben, és annyira kíváncsi vagyok, hogy mi rejtőzik a kemény felszín alatt.

Nagyon ötletes volt az alaptörténet, amelyben nagy szerepet kapnak a zenék, a filmek és könyvek is, és bár olykor talán egy csipetnyit már túl soknak is éreztem a popkulturális utalásokat, ugyanakkor ez is egy igazán egyedi hangulatot adott a könyvnek.

Az első oldalaktól magával ragadott a történet, aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy vége, és én akarok még többet és többet. Tudni szeretnék meg Xiara táncáról, Máté múltjáról és a zongorázásáról, Dávid és Áron belső vívódásáról és Hanna jövőjéről. Egy történet zenéről, táncról, családról, barátságról és első szerelemről, amely biztos vagyok benne, hogy a ti szíveteket is rabul ejti majd. Már alig várom, hogy a következő kötetet is a kezembe foghassam!

#TeamMáté

☆Teaser: https://moly.hu/karcok/977206

Pati28>!
Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

”Fel kell ismerni a pillanatot, amikor bátornak kell lenni. Ha valamit, hát ezt biztosan megtanultam a könyvekből! Eljött a pillanat.”

Imádtam ezt a könyvet. Szó szerint alig bírtam letenni, mert teljesen magába szippantott Hanna, Máté, Xiara, Dávid és Áron története.
Jó volt újra visszakerülni a gimibe, és részese lenni a mindennapjaiknak, félelmeiknek, kitartásuknak és a barátság mindent elsöprő erejének.
Mind az öten hordoznak magukban lelki sebeket, problémákat, melyeket közelebbről is megismerhetünk, átélhetjük, és ha arról van szó, velük együtt leszünk gondtalanok.
Nem tudnék kedvenc szereplőt választani, mindegyiküket nagyon szerettem.
Egy váratlan esemény viszont felbolygatja életüket, ezért kénytelenek összefogni, és kitartással mindent megtenni azért, hogy szeretett kollégiumok ismét biztonságban legyen.
Néha igenis megéri áldozatokat hozni azokért, akiket szeretünk.

Illatos_Hópehely>!
Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

Nem olvastam még könyvet a szerzőtől.
Sőt, magyar írótól nem olvastam LMBT könyvet.
Fokozom és most őszinte leszek ezt a könyvet is a borító miatt vettem meg.
Számomra nagyon kedves, tehetséges „önjelölt molysztárocska” spoiler tervezte a borítót, ami nagyon tetszetős.
Ma, amikor a végére értem, az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy vajon, hol a folytatás.
Tetszett a stílus, bár az „adom” kifejezéssel nem tudok mit kezdeni.
Fokozatosan szerettem meg a szereplőket, még Rajmundot is sikerült megkedvelnem, mert, jó hogy nem tetszik neki Dávid és Áron kapcsolata, a gyengébben fogást is talál, de a másik oldalon, meg korrepetálásra jár és segít a „szegény lerészegedett” diáktársán is. :)
Érdekes karakter mindegyik. Mindegyikük cipel valami súlyt a vállán, de mégis a kolesz megmentéséért egy emberként fognak össze.
Aki nekem egy kicsit sunyinak tűnik az Patrik. Valahogy nem lopta be magát a szívembe, azzal, hogy nem szólt Hannának spoiler
Szülőként nem tudom elképzelni, hogy ennyire magára hagyjam a gyerekem, teljesen mindegy, hogy milyen beállítottságú, vagy Máté esetében, hogy Anyunak kicsúszott a talaj a lába alól. Felnőttként neki kellett volna támogatni a fiát, nem pedig tönkre tenni az életét.

Szóba került ma a könyvbemutatón és, ha számít az olvasók akarata, akkor megemlítem : #TeamMáté :)
A lányok a rossz fiúkra buknak. ;)

Deziréé>!
Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

Ez volt az első könyv, amit az írótól olvastam. Annyi jót hallottam már erről a könyvről, de erre azért nem számítottam. Teljesen elvarázsolt annyira nagyon tetszett. :)
Én is kollégista vagyok már jó pár éve és nosztalgiázva olvasom ezeket a történeteket, hogy nekem milyen is volt a gimiben a koli. (Egyetemi koli azért sokkal másabb. :D) Emlékszem nekem is milyen volt megszokni, hogy idegenekkel össze vagyok zárva, milyen az első éjszaka a koliban új szobatársakkal és hasonlók. Hm. Hannának piszok nagy mázlija van, hogy ilyen fantasztikus barátokat szerzett.
Ez a baráti társaság pedig olyan, mintha engem is befogadott volna, mint külső szemlélőt. Nagyon tetszett ez, hogy minden főszereplő szemszögéből megismerhettem a történetüket.
Kedvenc karakterem mindenképpen Hanna, aki nagyon hasonlít rám, főleg a könyvmoly élet miatt, a másik szereplő pedig Máté,tudom néha nem úgy viselkedik, ahogy kellene, de én mégis megkedveltem nagyon.
Bevallom órán is olvastam a könyvet és párszor hangosan felnevettem úgy kellett visszafogni magam. :D
Nem igazán szeretem nézni a tvben a hasonló tehetségkutató versenyeket, egyszerűen nem tudnak lekötni, inkább olvasok úgy vagyok vele, de ez, hogy könyvben jelenik meg ez így nagyon tetszett.
Mikor Hannáék felléptek mintha én magam is a közönség között ültem volna, ha csak rá gondolok arra a jelentre libabőrös leszek, olyan szépen és részletesen le van írva, nagyon beletudtam magam élni a könyvbe.
Alig várom a második részét, addig az író többi könyvével vigasztalódok, hátha akkor hamarabb tudom olvasni a folytatásokat. :)

Linszyy P>!
Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

Nekem tetszett ez a könyv, szerintem ez egy igazán szuper ifjúsági regény minden olyan gimisnek vagy általános iskolásnak, akik éppen most élik a „vörös pöttyös korszakukat”. Én nagyon szívesen olvastam volna általánosban egy ilyen könyvet, amikor állandóan Caramelt hallgattunk és énekeltünk, majd kolisként is nagyon tudtam volna értékelni egy magyarországi gimis sztorit, amiben még egyfajta Glee-feeling is van, szóval az egész nagyon rímelt az én gyerekkorommal. :) Nincs abban semmi, hogy szeretjük az X-faktort, hogy ebben a korszakunkban az gondoltuk, minden pöttyös könyv tökéletes választás, mert nem csak én, de rengeteg könyvmoly a Könyvmolyképző könyveivel vált olvasó felnőtté, és azokon nőttünk fel, amiket Hanna és Dávid is olvas a kötetben. Lehet, hogy akkor, mikor megjelent a regény ez erős reklámnak tűnt, de ennyi idő után inkább csak egy jó nosztalgiaválogatás, amit szuperül gyűjtött össze Rácz-Stefán Tibor.

Én nem olvastam az előzményt, pedig figyelmeztettek, hogy összekapcsolódik a két könyv, de nem éreztem hiányt, mert mindent elmesélt az író Dávid és Áron múltjáról. Nagyon nehéz, de abszolút reális problémákkal teli kapcsolatot láthattunk, szerintem teljesen jól volt felépítve és nagyon hasonlított az ő párosuk a Heartstopper-sztorira. Xiara egy színfolt volt a táncszeretetével, Hanna a tipikus olvasó csaj, aki meghúzódik a sarokban, Máté a klisés rosszfiú, de mindenkinél kiderült, hogy több van bennük, mint amit első látásra kikövetkeztetünk.

A fő probléma lehetett volna egy picit erősebb. Sokkal nagyobb tét lenne, ha a kolit örökre bezárnák, és nem csak hétvégére, mert az én kolis éveimben hétvégén senki nem maradhatott a koliban, csak akkor, ha volt valami iskolai tennivalója, de minden hétvégén ezt nem tudták volna megoldani a diákoknak. De tetszett, ahogyan emiatt bekúszott a történetbe a zene és annak szeretete, szépen összehozta a csapatot, illetve a szülők hiánya is, ami lehet, hogy kicsit túl sarkos volt, de pontosan emlékszem, hogy az én gimis éveimben is az volt a csoda és a furcsa, ha valakinek a szülei együtt voltak. Így a rossz családi háttér minden karakternél annyira engem nem zavart.

És akkor az utolsó téma, ami szintén sokunkat nagyon szíven üthet, az a könyves bloggerkedés. :D Bizony, miután az író is ismert blogger, nem csodálkoztam rajta, hogy átadta ezt a szenvedélyt a főszereplőjének is, na de én ezt annyira imádtam! Teljesen magamat fedeztem fel ezáltal Hannában, pontosan így működtem én is ebben az időszakban, és én sem olvastam szépirodalmat meg kötelezőket egy darabig. Patrik egy érdekes csavart hozott a történetbe, a slam poetry estek is tetszettek, én is voltam nem egyszer ilyenen, és nem irigylem Hannát azért, mert választania kell. :D Ja és én is rengeteg énekversenyen vettem részt, soha nem nyertem semmit, de mindig annyira izgultam, hogy soha nem sikerült tökéletesen a produkcióm, és ezt csak felnőttként sikerült levetkőznöm, szóval áldom az önbizalomhiányom, hogy nem indultam ilyen válogatókon a TV-ben. xD

Nem volt teljesen lezárt a könyv, de erre számítottam, viszont a végkifejlet teljesen jó volt, sokat haladtunk előre, és tényleg mindenki történetét élveztem olvasni. Nagyon-nagyon jó nosztalgiakötet volt! ^^

FeketeAlex I>!
Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

Mielőtt először olvastam volna, örültem, hogy Dávid és Áron szerepelnek benne. Emiatt kezdett el jobban érdekelni, de a másik három főszereplőt is legalább annyira megszerettem, mint őket. Igaz, Máté egy ideig idegesítő volt az elején… de egy idő után már ő sem zavart. Szimpatikus volt, hogy Gyarmaton játszódik (ami természetesen az íróhoz is közel áll).

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
GytAnett>!
Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

Rácz-Stefán Tiborral érdekes a viszonyunk. A Fogadj el!-t nem szerettem. A Túl szép teljesen magával ragadott, így nem is volt kérdés, hogy a Mikrofonpróbát is el fogom olvasni. Ahogy megláttam a könyvtárban az újdonságok polcán, azonnal a kezembe kaptam. :)
Semmit sem tudtam a könyvről, nem olvastam fülszöveget, semmilyen háttérinfóm nem volt, így nagyon meglepett, hogy konkrétan öt főszereplőnk van, ebből ketten ráadásul a Fogadj el! szereplői, Dávid és Áron. Bevallom, itt egy kicsit elvesztettem a lelkesedésem, mert tényleg nem jó könyvként maradt meg bennem, abszolút nem okozott bennem törést, hogy nem tudtam, hogy a könyv története után mi történt Dáviddal és Áronnal.
Igazából nem bántam, hogy olvashattam róluk, de számomra nem ők voltak a lényegesek. Sokkal jobban érdekelt Hanna, Xiara és Máté története.
Mind az öten egyéniségek, ki így, ki úgy. Ők együtt alkotnak egy nagyon szoros baráti társaságot, akik bizony felveszik a harcot a nehézségek ellen!
Az írónak hihetetlen a szociális érzékenysége. Hasonló vagyok én is (azt hiszem, ez szakmámból kifolyólag is adódik), ezért mélyen érintett. Mindenféle hátrányos helyzet, vagy éppen hátrányosnak tartott helyzet jelent meg. Gyakorlatilag minden szereplő életében volt valami gikszer, ami kihatással volt a jelenre.
Órákig tudnék regélni erről a könyvről, a szereplőkről és arról, hogy mennyire jó is volt, de nem fogok, azt hiszem, mindenki jobban jár. :)
Bevallom, nagyon sokáig csak 4, max. 4.5 csillagot szerettem volna adni a könyvre. Viszont amikor másnap reggel még félálomban azon gondolkodtam, hogy mindjárt felkapcsolom az olvasólámpát és munka előtt még olvasom a könyvet, rájöttem, hogy megérdemli az 5 csillagot is. R.S.T. valahogy elérte nálam, hogy még másnap is a könyv szereplőin kattogjon az agyam, és hogy azonnal akarjam a következő részt. Tehát hol is van a következő kötet? És ki lesz a nyerő pasi? :D

Anarchia_Könyvblog>!
Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

Rácz-Stefán Tibor különleges írói képességekkel rendelkezik, mely minden történetének felépítésén és eseményein meglátszik. Mert képes annyi és olyan érzelmet belefektetni a műveibe, amire nem sok ember képes. Hisz az olvasó a lapok közé mélyedve egy igazi hullámvasútra vesz jegyet, mely során számos érzelmi állapotba kerül, és szinte tökéletesen beleolvad a cselekményszálak rengetegébe.

A Szállj a dallal! egy duológia, melyből az első rész képviselt egy bizonyos színvonalat bennem és olyan érzelmi mámort, együttérzést és szimpátiát váltott ki belőlem, amit köszönök az írónak. Hiszen már örömködve várom, hogy a Mikrofonpróba után a Kapcsolatpróba mit tartogathat a számomra és alig várom, hogy megtudjam, mi történik szereplőinkkel a folytatásban – nem mellesleg, ebben is verhetetlen az író.

Tibor – ahogy eddig is megszokhattuk – olyan témákat feszeget, amik a mi világunkba is jelen vannak. Bátorság, szerelem és harc. Harc az iskoláért. Harc önmagunkért. Harc a szerelemért. Harc a boldogságért. S nem utolsósorban harc a barátainkért, a számunkra fontos emberekért.

Ajánlom mindazoknak, akik szeretik az ifjúsági – valós érzelmeket és helyzeteket képviselő – regényeket. Egy könnyed, de mégis határozott és letehetetlen művet szeretnének a kezeik közt tartani!

A véleményem itt olvasható: https://anarchiakonyvblog.blog.hu/2019/09/05/racz-stefa…

Dsheavenofbooks>!
Rácz-Stefán Tibor: Mikrofonpróba

„Nagyon szerettem, hogy ennek a regénynek nem csak mélysége, hanem mélységei is vannak, hiszen megannyi fontos témát dolgoz fel, amelyek már önmagukban is elgondolkodtatóak, hát még így egyben. Olvashatunk többek között a rasszizmusról, a kiközösítésről, a melegekkel szembeni ítélkezésről, megtapasztalhatjuk, hogy milyen érzés szerető család vagy szülők nélkül felnőni, megtudhatjuk, hogy milyen, amikor szertefoszlik az álmunk és olvashatunk az útkeresésről is. A könyvben szereplő karakterek rendkívül összetettek, és a lehető leghatározottabban mondhatom, hogy nem átlagos figurák. Mindannyiuknak megvannak a saját problémáik, de mégis képesek félretenni azokat, ha a barátaikról van szó. ”

A teljes értékelésem megtalálható erre a linkre kattintva: http://dsheavenofbooks.blogspot.com/2020/09/konyverteke…

Amarinella>!

Hanna imád olvasni, de valahol, mélyen legbelül, ott motoszkál benne a kérdés: mi van akkor, ha átolvassa az életet, ami így elszáguld mellette? Ha csak a könyvalakok kalandjait éli át ahelyett, hogy sajátokat keresne, az mennyire nevezhető életnek?

Kapcsolódó szócikkek: Kocsis Hanna
udvardi_gabriella>!

Minden könyv érték, méltóképpen kell bánni velük.

Kapcsolódó szócikkek: Kocsis Hanna · könyv
Edmond>!

Nem bújhat el. Katniss is jelentkezett az éhezők viadalára. Clary Fray is seperc alatt árnyvadásszá vedlett, hogy megmentse az anyját. America Singer sem hátrált meg a Párválasztón!

Amarinella>!

Bár, okos dolog olyan emberrel barátkozni, aki megzavar olvasás közben?

4. Fejezet

Könyvmolyképző KU>!

Kapcsolódó szócikkek: Kardos Máté · Kocsis Hanna
pveronika>!

– Mennem kell – pattan fel mellőle a fiú, és elindul a folyosón. Hanna utána akar menni, de Máté leállítja.
– Hagyd most! Ilyenkor egyedül szeretne lenni.
– Pasik – forgatja a szemét ki Hanna. – Nem értetek az érzelmekhez. Pont ilyenkor kell segíteni.
– Nők – replikázik a srác. – Mindig azt hiszitek, hogy beszélgetni kell, és állandóan sopánkodni, hátha attól jobb lesz a lelketeknek. Néha csak nyugira van szükség.

Kapcsolódó szócikkek: Engel Dávid · Kardos Máté · Kocsis Hanna
Könyvmolyok_Világa>!

Áron atlétája nem sok teret hagy a képzeletnek, pontosan látszik a konditeremben töltött órák végeredménye. Dávid kissé elpirul, mire Áron gőgösen elmosolyodik.
– Ezt soha nem fogom megunni. Imádom, hogy majd megdöglesz értem – súgja olyan halkan, hogy csak ő hallhassa.
Dávid szíve hevesebben ver, Áron hangja, a pimaszsága mögött megbúvó kedvesség, a látványa, az illata, a tudat, hogy mellette ülhet, minden mást elnyom. A félelmet, a fájdalmat, az éhséget, a lelkiismeret-furdalást.
Nem marad más, csak a lángoló szerelem és az a pár, felemelő pillanat, amíg elhiheti, hogy az élet csodaszép is lehet.

Kapcsolódó szócikkek: Engel Dávid · Németh Áron
pveronika>!

Mi van akkor, ha a szerelem nem elég? Amikor túl nagy terhet kell cipelnünk pár boldog pillanatért…
Megéri?
Ez tényleg az igaz szerelem, vagy csak egy a sok közül?
Az első, ami teljes hőfokon lángol, de ugyanolyan hamar kihunyhat, mint ahogy életre kelt?
Megéri harcolni érte?

pveronika>!

A srác megsimítja a szőkésbarna haját, mintha tudná, hogy ezerfelé áll, és nincs olyan lány, aki ne akarná elrendezgetni, vagy csak kipróbálni, tényleg olyan selymes-e, mint amilyennek tűnik. De pechjére Hanna be van oltva genyók ellen.
Egyedül a szürke szemére figyel fel, mert ilyet még nem látott élőben. Különleges, kicsit talán kékes az árnyalata, de közelebb áll az acélszürkéhez. Ahogy a srác szemtelenül vigyorog, megjelennek azok a hülye gödröcskék az arca két oldalán. Jesszus, ez meg mi? Bunkópasi-tartozék?

Kapcsolódó szócikkek: Kardos Máté · Kocsis Hanna

Szállj a dallal! sorozat · Összehasonlítás