Kapcsolatpróba (Szállj a dallal! 2.) 24 csillagozás

Rácz-Stefán Tibor: Kapcsolatpróba

Te ​képes vagy megnyitni a szíved?

Hanna azt hitte, megtalálta a tökéletes srácot. De miközben a barátaival az énekverseny következő megmérettetésére készülnek, a lánynak másvalakin jár az esze: Mátén, a rosszfiún, aki egyre kedvesebb hozzá…

Kiderülhet, hogy mégsem az a nagy Ő, akit álmaid pasijának hittél?

Máté nagy lehetőséget kap: egy újabb műtéttel ugyanúgy zongorázhatna, mint régen, feltéve, hogy nem bénul le a keze az operáció következtében…

Megéri mindent kockáztatni az álmaidért?

Dávid és Áron most külön utakon járva próbálják legyőzni a démonaikat: Áron a cukorbetegségével és az identitásával küzd, míg Dávid a teste gyengeségével.

Elég erősek lesznek ahhoz, hogy az első szerelem az utolsó maradjon?

Xiara már nem az a magabiztos, népszerű lány, aki egykor volt.
Társai kiközösítik, és retteg attól, hogy a múlt tönkreteheti a megújult kapcsolatot a szüleivel.

A tánc és a barátai szeretete elég erőt ad neki… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2018

julcseee P
Rácz-Stefán Tibor: Kapcsolatpróba

Basszus most miért kell ezt csinálni velem? Én még olvasnám. Nem lehetne hogy mégis csak legyen folytatása? :D

beatrix_0823 P
Rácz-Stefán Tibor: Kapcsolatpróba

A Kapcsolatpróba nekem elképesztően tetszett, szerintem sokat fejlődött Tibi a Mikrofonpórba óta. Félreértés ne essék, az első rész története is tetszett, de valami mégis hiányzott nekem akkor, amit viszont most megkaptam.
Az öt szereplőnek hála nagyon sok minden történik a könyvben, viszont mégsem volt túl sok. Olyan mintha lenyugodtak volna egy kicsit, kevesebb volt a dráma, mindegyikőjük próbált helyesen cselekedni, persze ez nem mindig jött össze, de hát tudjuk jól, hogy nem könnyű fiatalnak lenni. Annak ellenére, hogy Kapcsolatpróba a könyv címe, ebben a kötetben nem annyira a kapcsolatokon volt a hangsúly, hanem az egyének jellemének csiszolásán. Mind Dávidék, mind Hannáék szempontjából úgy éreztem, hogy a szerző ahelyett, hogy kapcsolatba kényszerítette volna a szereplőinket, először helyre akarta rakni őket érzelmileg. És szerintem ez tök jó, mert van abban valami, hogy az embernek először magába kell rendet rakni, hogy utána a kapcsolatában is rend legyen. Arról nem is beszélve, hogy ezzel azért az izgalmat, a várakozást is fokozta Tibi.
Mivel megnyerték a fiatalok a városi döntőt, a zene és a tánc továbbra is fontos szerepet kap a történetben. Ennek kifejezetten örültem, mert szeretem az ilyen könyveket. Máté dala pedig nagyon tetszett, igazán meglepődtem a dolgon, valami elképesztően jól passzolt a szereplőinkhez.
Úgy éreztem a Kapcsolatpróba olvasása közben, hogy sokkal gördülékenyebb volt a cselekmény lefolyása. Az első résznél éreztem olykor-olykor szakadásokat, most azonban nagyon simulékonyan haladt a történet. Emellett pedig Tibi meg is tudott lepni, a spoiler nagyon nem számítottam, örülök, hogy nem skatulyázta be a szereplőjét, hanem ő is képes a változásra, kíváncsian várom, hogy lesz-e folytatása. Így tehát nekem nagyon tetszett a Kapcsolatpróba, jó volt látni, hogy a szereplők fejlődtek, már sokkal érettebben viselkedtek, és ezzel együtt úgy éreztem, hogy a történet stílusa, írásmódja is a karakterekkel együtt fejlődött.
Hosszabban: http://tejszinhabzsolo.blogspot.com/2018/12/racz-stefan…

Paulina_Sándorné
Rácz-Stefán Tibor: Kapcsolatpróba

Csak egy dolog miatt vagyok csalódott, hogy véget ért a történet. Még szívesen olvastam volna tovább. Vannak könyvek és szereplőik (pl. SZJG és Cortez), akik megfognak. Ilyen lett Máté is, aki ugyanúgy befészkelte magát a bőröm alá és a szívembe, mint Cortez. Rengeteget változott az első rész óta. Bíztam benne, hogy az ő anyukája meggyógyul. spoiler Az első résznél leírtam a kívánságomat, most már csak a lottó ötös hiányzik. Tetszik, ahogy Tibor olyan dolgokat is megfogalmaz a történetébe ágyazva, ami fontos és odafigyelést igényel. Xiara és Rajmund beszélgetése nagyon jó példa erre. Patrikot a könyvtári húzása miatt le tudtam volna ütni. Mikor Hanna odaadta a borítékot Kornélnak, könnyes lett a szemem.
Köszönöm Tibornak, hogy boldogan tehettem le a könyvet, szerintem nagyszerűt alkotott! :-)
Reggelről, frissebb szemmel átolvasva még annyit írnék hozzá, hogy Áron és Dávid is hihetetlenül sokat fejlődött spoiler.

eSsZ P

Spoilereket tartalmazhat véletlen!!!!!!

hatalmas és széles a mosolyom ☺☺❤
mindent megkaptam aminek drukkoltam, hogy az legyen amit szeretnék…❤
imádtam! *.* Áron
normálisabb vélemény később, csak tudjak leülni egy kávéval :D

update

kezdeném azzal, hogy még mindig szeretem Tibi írásmódját..egyszerű, hétköznapi.. és ezt teljes mértékben dícséretnek szánom… nincs tele semmilyen fellengzős szóval.. és nekem ez nagyon tetszik ☺

aztán, volt pár rész amikor paráztam.. köztudottan nem szeretem a szerelmiszögeket… és féltem, hogy
' ebbűl baj lesz' … de hála az égnek, ez is jól lett megoldva… nem volt tolakodó sem rinyálós.. még belefért nekem… de így sem a kedvencem Hanna.. spoiler .. bár a végére szerzett egy hatalmas jó pontot..

aztán Máté.. ☺, bíztam benne, hogy megkapja a boldog véget… több oldalról is… de ahogy haladtam vele.. és miután becsuktam a könyvet.. azt kell mondjam, hogy más, egy rózsaszínes tökély nem illet volna hozzá.. hiszen az életben sem kapunk meg mindent.. mégis lehetünk boldogak ☺

aztán ott van még Xi.. sajnáltam és értettem a gondjait… a vivódásait… bár igaz én szerencsés vagyok ilyen téren.. de tény teljesen érthető volt …
( csak zárójelben,bár Rajmund nem lett kedvenc… sőt!- nagyon mondvacsinált utálkozása, ami a melegeket érínti, nem tetszett, még a hegedűset értettem-vártam, hátha összejönnek.. de ki tudja… egyszer valamikor… ☺ jót tennének egymásnak úgy vélem.. )

végül fogadott „ gyerekem” Áron ..
na itt féltem a legjobban.. hogy észhez tér-e.. hogy látja- e hol a hiba.. jól döntött , hogy elment.. kellett neki/ nekik ..
de mégis ahogy olvastam .. ahogy fogytak a lapok… úgy olvadt a szívem.. hiszen annyi szépséges gondolatot megfogalmazott magában.. és annyira érezhető volt, hogy minden nehézség ellenére kihez tartozik igazán és végleg.. imádom őket na .. ☺❤

és nem utolsó sorban.. Dávidom..
szerintem ő járta be a legnagyobb utat.. hogy végül erősebben,összeszedettebben találjon vissza Áronhoz..
imádtam a közös jeleneteitket.. főleg mikor khm.. de aztán kedves Tibink nyomott egy satuféket és rájuk zárta az ajtót… én meg még kukucskálni se tudtam.. fene vigye :/ :D

már tényleg pár szó még…a könyvekről és a dalokról benne.. szerintem lesznek akiknek sok lesz.. vagy nem fog tetszeni.. de mivel ez egy versenyről is szól.. így elmaradhatatlanok a zenék.. amik még tetszettek is.. és a könyveknek is helye van.. mivel Hanna blogol.. és több könyvmoly szereplő van.. nem lett volna hiteles ha nem beszélnének olvasnivalókról..

szóval mindent egybe vetve, szerettem és kíváncsian várom a következő történetet majd ☺

V_Ili P

És igen én tudtam.
Én mondtam, hogy spoiler
Ezt a részt már nem csak a borító miatt vettem meg. Nagyon kíváncsi voltam a főszereplők további életének alakulására.
Volt itt is dráma bőven és számomra sok dolog ebben a részben lett nyilvánvaló.
Egy dolog nem tetszett, ahogy néha Hanna Mátéhoz szólt.

Tímea_Tamás
Rácz-Stefán Tibor: Kapcsolatpróba

Tökéletes folytatása az első résznek. Imádtam minden sorát. A karakterek tovább fejlődése király volt. Végre mind az öten felnőttek. Járták a maguk útját, kipróbálták, hogy milyen külön, követték az álmaikat és a reményeiket. Sajnos egyiküké dugába dölt, de a barátai segitségével nem esett vissza a rossz szokásaihoz, sőt….. :D
Csak ajánlani tudom. :)

Hungary001
Rácz-Stefán Tibor: Kapcsolatpróba

Ez a könyv amiért félre kellett tennem az aktuális olvasmányomat. Megérte. Voltak benne hibák és néha sok ismétlés, de imádtam. Olyan jó volt olvasni, ahogy kiállnak egymásért és segítenek egymásnak. Sokat fejlődtek a karakterek. spoiler Imádtam mindenkit. Hannát, Mátét, Xiarát, Dávidot és Áront és persze a többieket is.❤ Voltak benne olyan gondolatok, amik nagyon megfogtak. Biztos vagyok benne, hogy sokat fog még segíteni nekem ez a sorozat. Köszönöm az írónak! :-)

Annacska092
Rácz-Stefán Tibor: Kapcsolatpróba

Méltó befejezése egy fantasztikus duólogiának! Bár lehetne inkább egy 6 részes nagyregény *.* Jóból is meg árt a sok ;) Óóóóó… És majd elfelejtettem! #teamAron&David <3 <3 <3

marta8922
Rácz-Stefán Tibor: Kapcsolatpróba

Imádom, imádom, imádom! Új kedvenc írót avatok. :) Teljesen egyszerű sztori, mégis magával ragadó. És még a zenemániámat is kielégíti A szereplőknek mind megvan a maga problémája, mégis összetartanak.

doriroppancs

„A szívedből zenélj!”
Amikor a köszönetnyilvánításból jövök rá, hogy ennek nem lesz több része, bennem pedig egy világ omlik össze. Tudnom kell mi lesz Xiarával a nyáron, hogyan dönt végül!! Ő volt talán a kedvenc szereplőm, és pont az ő sztorija marad lezáratlan? Na ne már!
Ezzel a könyvvel végérvényesen eldőlt, hogy Rácz-Stefán Tibor a kedvenc íróm. Szerettem az előző könyveit is, meg ennek az első részét is. De amikor azt olvastam, még nem volt annyira meghatározó része az életemnek a zene, mint most. És talán ez tette számomra ennyire különlegessé ezt a könyvet, az a tiszta zeneszeretet amire épül. Olyan előadói/zenei említések és utalások voltak, amiknél mindig megdobbant a szívem, mert pontosan azok a zenék vannak itt jelen, amik nekem is a legfontosabbak. És talán ezt a részét nem tudtam még értékelni eléggé az előző részben, most pedig ezzel azonosultam leginkább. Emellett persze a könyves és filmes utalások is csak még közelebb hozták hozzám a történetet.
Az előző értékelésben minden szereplőre kitértem külön, de itt nem szeretnék. Nagyon szerettem mindenkit. Dávidban és Áronban néha már zavaró volt, hogy simán véget vethettek volna a szenvedésüknek, de ők kitartottak a szünet mellett, akkor is amikor már felesleges volt.
Hannát sokkal jobban kedveltem mint az előző részben, és én úúúgy vártam már azt a fellépés utáni pillanatot Mátéval!
Máté, akit rendesen megedzett az élet, és amikor már talán kárpótolta volna, méginkább elvett tőle mindent. Nála nyilvánult meg a legmélyebben a kötődés a zene iránt, szerettem azokat a részeket ahol csak ő volt, a zongora, és kikapcsolt a külvilág.
Xiara pedig még mindig a kedvenc szereplőm, szép lelkű lány, aki megtanulta kezelni az őt támadókat
Rengeteg rengeteg polgárpukkasztó témát felvet a könyv, de ez a stílus hozzátartozik az íróhoz, talán ezért is fogott meg ennyire. Mert itt nagyon sok minden helyre kerül, rendeződnek az ezekkel kapcsolatos bonyodalmak, és így lehet hogy az olvasóban is azt az érzést kelti, hogy ezek nem is olyan dolgok, amiken fenn kell akadni, hanem teljesen természetesek. Végig abban a hitben éltem, hogy lesz ennek 3. Része is, bele se gondoltam hogy az országos után már miről szólhatna, de eszembe nem jutott, hogy vége a sorozatnak. Legalább Xiara története is lezárult volna, mindenkiével együtt! Nem akarom elengedni ezeket a szereplőket, se ezt a világot. Ami teljesen hétköznapi, mégis van egy hatalmas varázsa…hiányozni fognak nagyon, jó ég!

Könyvmolyképző KU

Aki kitalálta, hogy egy pár szakítás után is barátságban tud maradni, az nagyon
hülye. Vagy nem volt még szerelmes.

Könyvmolyképző KU

Mióta összejöttek, másra rá se nézett, még a könyves álompasikról sem ábrándozott. Nem volt rá szüksége az igazi mellett.

Könyvmolyképző KU

Az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Legfeljebb kevesebbet alszik, ezt már régóta megtanulta.

Könyvmolyképző KU

Igen. Vissza akarlak kapni. Magamhoz akarlak húzni és olyan szexi dolgokat csinálni veled, mint az évfordulónk éjszakáján. Újra hallani akarom, hogy azt mondod, szerelmes vagy belém, mert ez a legszebb dolog, amit csak hallhatok.

Könyvmolyképző KU

– Most biztos szánalmasnak tartasz – szólal meg Dávid, saját magát is meglepve, hogy hangosan kimondta a félelmét.
– Csak egy fiúnak, akit meggyötört az élet – feleli Félix, és lassan feláll. – De csak előre menj, és soha ne nézz hátra. Ettől maradsz erős.

Könyvmolyképző KU

Félix nem felel, hanem egy szempillantás alatt Dávid mögött terem. Elkapja a fiú kezét, a másik karját a nyaka köré fonja, és szorosan magához húzza.
Dávid nagyokat sóhajt, érzi az arcán Félix borostáját, az arcszeszének bódító illatát, és a férfiből áradó nyers erőt. Mégis mindent megtesz, hogy ne szoruljon annyira oda a mellkasához, de hasztalan, az egész teste érintkezik az övével.
Ha nem lenne riadt, talán még élvezné is. De így?
– El ne kezdj rinyálni, hogy engedjelek el – súgja Félix a fülébe, amitől Dávid összerezzen. – Lépésekben haladunk. Ha valaki megtámad, le kell tudnod szerelni. És utána jobb, ha elfutsz, mert ha valaki nálad nagyobb csak egyszer is véletlenül rád csap, akkor súlyosan megsérülsz.
– Értem – vágja rá Dávid, csakhogy Félix végre elengedje őt.
– Elég közel vagyok hozzád, érzem, hogy hazudsz – súgja újra a fülébe Félix, mire Dávid felemeli a lábát, és teljes erővel Félix lábára tapos, aki ettől felszisszen. – Ez ügyes volt! De ennyi kevés. Sok mindent kell még tanulnod ahhoz, hogy ki tudj magadtól szabadulni. De a futással kezdjük, mert az a legjobb önvédelem, ha időben kapcsolsz és gyorsan elszaladsz. A futás ráadásul kondíciót is fejleszt. Hiába tudsz verekedni, ha másfél perc után kifulladsz…

Könyvmolyképző KU

– A szépség volt, nincs – rebegi Naomi, és az ujjaival végigsimítja a derekát, Áron pedig végigköveti az igéző mozdulatot. – A tudás az enyém marad.
– Jogos – feleli Áron. Kissé megtörli az izzadt haját, mire észreveszi, hogy Naomi az ajkát beharapva bámulja a mellkasát. – Bejönnek az izmos srácok, mi?
– Kinek nem? De az okos fiúk vonzóbbak, Áron! Majd meglátjuk, hogy az vagy-e.
– Én se véletlenül vagyok itt – kacsint Naomira a fiú.

Könyvmolyképző KU

– Figyu – szólal meg végül Kata halkan. – Szeretnél átöltözni? Szívesen kisminkellek, a frizuráddal is kezdhetnénk valamit.
Dávid újra végignéz Hannán. A haja laza lófarokba van kötve, az ajkán ott piroslik egy kis szájfény. A barátnője farmere kissé talán bő, de amúgy nincs vele semmi gond.
– Köszönöm, de jó vagyok így – jelenti ki Hanna enyhén remegő hangon. – Miért kéne minden lánynak talpig sminkben és márkás ruhákban mutatkoznia a tévében?
Kata elfintorodik a lány válaszán, Dávid pedig rögtön a barátnőjére kacsint, így Hanna arcára kiül egy diadalmas mosoly. Helyes. Ott a helye annak a mosolynak!

Könyvmolyképző KU

– Oké, vetkőzz, ma idebent edzünk.
– Ez mit jelent pontosan?
– Ó, nem azt, amit szeretnéd – nevet fel Félix, és megjelenik egy aprócska ránc a szeme sarkában. – A nadrágod és a pólód bőven maradhat. De amúgy párszor a földre küldelek, és olyan nyögéseket csiholok ki belőled, amilyeneket még soha senki.
– Most röhögnöm kéne? – vonja fel Dávid a szemöldökét.
Félix magabiztos vigyort villant a fiúra.
– Jobb, mintha elélveznél előttem.
– Látom, sok minden jár a fejedben rólam – jegyzi meg Dávid, ahogy a fogasra akasztja a kabátját. – De tartsd meg őket magadnak.
– Touché! – mondja Félix.