Kis ​magyar nyelvtan 18 csillagozás

Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan

"A ​"Kis magyar nyelvtan" első kiadása (1959) óta eltelt négy évtized nyelvünk életében változásokat hozott, a leíró nyelvtudományban pedig a nyelv egyes tényeinek, fogalmainak újabb értelmezését érlelte meg. Ezekről a nyelvi változásokról és a nyelv vizsgálatának korszerű szemléletmódjáról tájékoztatja olvasóit könyvünk másodszor átdolgozott, felújított kiadása.
Az új tartalom egy része új fejezetekben jelenik meg.
A hangtan korábbi anyagát a fonémáknak és a hangok „jelentésének” (a hangszimbolikának) a bemutatása egészíti ki. A szavak alkotóelemeinek szerepét a lexéma és a morféma fogalmát ismertető fejezet értelmezi. A mondat szerkezetének vizsgálata a szintagmák fogalmának és fajtáinak tárgyalásával lett gazdagabb és egyben korszerűbb is.
Voltaképpen a könyv teljes szövegének felújítására volt szükség, s ez meg is történt: a nyelvi példáktól az értelmező elemzéseken át a meghatározások, szabályok megfogalmazásáig.
Ami változatlan maradt: a könyv… (tovább)

Akkord, Budapest, 2011
336 oldal · ISBN: 9632520643
Akkord, 2006
Talentum, 2001

BBarb>!
Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan

Nem hittem volna, hogy egyszer önszántából fogok magyar nyelvtanról szóló könyvet olvasni. Mégis megtörtént ez a csoda. A könyv jól felépített és a nyelvtan alapjain visz végig. Tankönyv létére is érdekes és külön öröm, hogy ahol lehet a példamondatok magyar költők verseiből származnak. A végére kedvet kaptam a Toldi vagy a János vitéz újraolvasásához.

Remaad>!
Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan

Helyesen írni, számomra fontos.
Érettségin egyetlen vesszőhibám volt :), de ahogy múlik az idő, gyakran felcsapom.
(fel kell csapnom)
És ezt is: A magyar helyesírás szabályai