Szerelem ​sokadik látásra 98 csillagozás

Rachel Winters: Szerelem sokadik látásra

Evie Summersnek a munkája az élete. Épp ezért igencsak felzaklatja, amikor kiderül, hogy egyhamar búcsút mondhat az állásának, hacsak nem sikerül rávennie az ügynökség legfontosabb és legnehezebben kezelhető ügyfelét, Ezra Chestert, hogy fejezze be egy hollywoodi romantikus vígjáték forgatókönyvét. A gond csak az, hogy Ezra még el sem kezdett rajta dolgozni…
Az alkotói válságba került férfi csak akkor hajlandó nekilátni az írásnak, ha az egyedülálló Evie bebizonyítja, hogy szerelembe lehet esni úgy, ahogy a filmekben. Az online társkeresést elfelejtheti; Evie csak úgy ismerkedhet össze valakivel, ahogy Harry megismerkedett Sallyvel, vagy Hugh Grant… sokakkal. Evie elszántan lát neki a feladatnak, és egyik vicces romkomjelenetből a másikba kerül. De vajon lehet olyan az élet, mint a mozikban?

Eredeti megjelenés éve: 2019

General Press, Budapest, 2020
396 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634524137 · Fordította: Ács Eleonóra

Cs_N_Kinga P>!
Rachel Winters: Szerelem sokadik látásra

Mégiscsak vajból van a szívem? Vagy nem? Az az igaszág, hogy az összetalálka miatt legalább 20 csillag levonás járna……. Hogy létezhet ilyen h@lye szó? Nem lehetett volna valami mással helyettesíteni? ÁÁÁÁÁÁÁÁ
Na de ettől eltekintve, sőt még a hajamból is maradt pár szál, maga a történet egy aranyos, limonádés romantikus sztori! Erotika szinte semmi, sőt egyáltalán semmi. Igaz a Jane nevű lakótárs már önmagában 18-as karika, viszont nem sokat szerepel.
Evie egy naív és aranyos, közben dolgos asszisztens, aki forgatókönyv-író akart lenni, de valaki azt mondta neki tehetsége semmi, így mégis a tűz közelében maradva ezt a szakmát választva kezdett dolgozni. Egy nagyágyú ügyfélen múlik az ügynökség és az ő sorsa is, közben az egyik legjobb barátja férjhez megy, belevág egy projektbe is, de vajon hogy boldogul ennyi mindennel, ami egyszerre szakad rá?
Mi igaz a sok romantikus film jeleneteiből? Tényleg rátalálhat valakire így a szerelem? Vagy ez csak a vásznon lehetséges?
Nem volt az év könyve, de kikapcsolódásnak tökéletes volt!

Amaryll87>!
Rachel Winters: Szerelem sokadik látásra

Tipikus chick lit. Voltak benne pörgős, vicces részek, meg lagymatag részek, amik picit lelomboztak. A történet amúgy jó volt. Evie vicces,elszánt, határozott csajszi. Ezra egy s. gg. Útáltam végig. Ben meg egy igazi kedves, szeretnivaló pasi a lányával együtt. Örülök, hogy a végén Evie kiállt magáért és a forgatókönyvért. Igazán megérdemelte.

Niki_Salamon>!
Rachel Winters: Szerelem sokadik látásra

Ez a könyv semmit extrát nem ad, de mégis teljesen jól kikapcsol. Bár az elején eléggé elbizonytalanodtam, nem igazán tudott berántani, majd ahogy haladtunk előre a történetben, történt valami. Elkapott, megragadott és nagyon jót szórakoztam. Evie szerencsétlensége volt az én szerencsém, mivel a legrosszabb napjaimon tudott megnevettetni.
Biztos mindenkinek volt már szörnyű randija, de szerintem Evie túltesz mindannyiunkén. Az ismerkedési próbálkozásai borzalmasak, ha mégis összejön egy találka az is szörnyű véget ér. Egy talán mégsem. Amit az élet ír és amit csak sokadik látásra fedez fel.
A Jóbarátok után ebben a könyvben is egyértelmű, hogy a barátaink (is) a családunk, rájuk bármikor számíthatunk.

Rachel Winters: Szerelem sokadik látásra

„Sokan ódzkodnak a chick-lit kategóriától, mondván, hogy milyen egyhangúak a történetek, és többnyire ugyanazt nyújtja az összes. Íme egy könyv, ami erre rácáfol: Evie története kétség kívül szórakoztató, ugyanakkor érzelmes és sokatmondó is. Körbejárja a gyász folyamatát, felmerül benne a barátságok és a társas kapcsolatok fontossága, nem mellesleg kiragad a szürke hétköznapokból, és mosolyt csal az arcodra. Jókor talált rám ez a könyv, igazi balzsam volt a lelkemnek ebben a borús időszakban.”

Bővebben:

zuna19>!
Rachel Winters: Szerelem sokadik látásra

Elég gyenge volt nekem ez a könyv.
Rachel Winters írásmódja, stílusa nem bejövős. Lassú, vontatott, unalmas, túl sok-sok……De legalább kipróbáltam.
Elsőnek a címe fogott meg, rögtön a film ugrott be róla. A borítója szép. A fülszöveg is ismerős volt valahonnan, de sajnos nem kaptam meg a történettől azt a jó élményt, amit szerettem volna.
(Azért volta benne jó pillanatok, aranyos karakterek.)

Booklover_31>!
Rachel Winters: Szerelem sokadik látásra

Aki szereti a romantikát, az semmiképpen se nyúlhat mellé ezzel a kötettel, viszont ha a klisét kerüli, akkor ez a történet se biztos hogy neki való. Ennek ellenére viszont
mindenképpen megérdemel egy esélyt! :)
Ez után a könyv után azt kell mondjam, hogy én személy szerint menthetetlenül romantikakedvelő vagyok. Ciki vagy sem, bármilyen klisés is egy film, ha romantikus, nagy valószínűséggel én imádni fogom. Persze vannak azért kivételek :D.
A Szerelem sokadik látásra cselekménye a romkom filmek köré épül fel, és maga a könyv olvasása közben is úgy éreztem, mintha egy filmet néznék a barátnőimmel karöltve, sok-sok édességgel, popcornnal, egy vagy több üveg bor mellett. :D
Tökéletesen kikapcsolt, a szereplők nagyon szerethetőek (egy-két kivétellel), és én nagyon jól szórakoztam az olvasása közben. Ugyan egy idő után kikövetkeztethető volt a végkifejlet, én ezt egyáltalán nem bántam, maga a történet hangulata na meg persze a sok hihetetlen helyzet amibe szereplőink keveredtek kárpótoltak érte! :) spoiler
Néha ugyan Evie ki tudott akasztani a hülyeségeivel, de hé, milyen romkom főhősnő az, aki rögtön észreveszi ami az orra előtt van? :)
Ezek után megyek, és megnézem az összes klisés és mérhetetlenül romantikus filmet, amit a könyvben említ az írónő :DD
Nektek pedig teljes szívből ajánlom hogy olvassátok el Rachel Winters regényét! ;)

Titina>!
Rachel Winters: Szerelem sokadik látásra

Nagyon szeretem a romantikus chick lit regényeket. Na, ez a könyv számomra tökéletes volt a maga műfajában, nagyon szerettem olvasni. Vicces volt, szórakoztató, nagyon tetszett, ahogy a romkomok műfajára épült az egész történet. spoiler Mondhatjuk, hogy ezt nekem írták. :D
Nagyon kedveltem Evie karakterét, meg azt, hogy ilyen bénán sikerülnek a randijai. Bár volt egy olyan pillanat a könyv olvasásra során, amikor azt éreztem ez már csak ilyen hab a tortán, lehet az már nem kellett volna, de sejtettem, hogy megtörténik. Ben és Anette abszolút kedvenceim voltak, szerettem ezt az apa-lánya párost. Kedveltem Evie barátait is, talán egyedül Sarah idegesített a követelőzéseivel, illetve EKF, de hát az nem véletlen. És mint a filmekben is mindig van legalább egy idegesítő szereplő. Mire is mennénk nélkülük?
A borítóról még annyit, hogy nem vagyok oda a rózsaszínért, kicsit habos-babos így, de valahogy mégis jól néz ki, a történethez elég jól passzol.
Nagyon kellemes olvasmány élmény volt, engem tökéletesen kikapcsolt. Szerintem ez pont az volt aminek szánták, egy könnyed romantikus olvasmány.

d_odett>!
Rachel Winters: Szerelem sokadik látásra

Annyira szerettem volna, ha elnyeri a tetszésemet a könyv, de annyira nehezen haladtam vele, és annyira nem kötött le. Nekem unalmas volt, nehezen indult be a történet, a karakterek se fogtak meg igazán, kivéve Ben és Anette, ők ketten jók voltak. A borítója jobban tetszik, mint maga a sztori. :)

HENGYE>!
Rachel Winters: Szerelem sokadik látásra

Nagyon üdítő, humoros olvasmány volt. Nagyon sokat nevettem rajta. Egy könnyed kis, csöpögés mentes történet.
Evie, egy ügynökségen dolgozik, mint asszisztens, amikor kiderül, hogy elveszítheti a munkáját, ha a híres forgatókönyvíró Ezra, alias EKF, meg nem írja a beigért romkom forgatókönyvet. Evie, megállapodik vele, ha bebizonyítja, hogy meg lehet úgy ismerkedni, mint a filmekben Ezra megírja a forgatókönyvet. Innentől Evie, különféle vicces kalandokba keveredik. Közben mindvégig ott volt a közelében Ben az aranyos lányával és a szexi, forgatókönyvíró Ezra. Volt egy része a történetnek, amikor nem tudtam, hogy ki lesz a befutó.
Ahogy a történet haladt előre egyre jobban el tudtam képzelni, hogy ezt a történetet filmen látom. Kikapcsolódásnak jó választás volt a könyv.

fannislibrary P>!

– Néha az ember nagyon kis lépésekkel jut el oda, ahová szeretne. Csak az kell, hogy hajlandó legyen kockáztatni.

nypiro P>!

– Tudod, mi a véleményem a szerelemről. – Jeremy kibontakozott az ölelésből. – Hagyjuk az összes virágot meg a szív alakú dobozban árult csokoládét. De ha egy férfi átmegy hozzád, hogy megjavítsa az eldugult a vécédet, na, az romantika.

Kapcsolódó szócikkek: Evie Summers
fannislibrary P>!

Általánosan ismert dolog, hogy abban a pillanatban, amint elhangzik a “Mi rosszabb történhet ennél?” mondat, egyszeriben tucatnyi lehetőség merül fel.

fannislibrary P>!

Apámtól kaptam az első laptopomat. Azt mondta: “Bármit írsz, Evie, »Legyen valami értelme«.”

BBetti86 >!

Elbukni könnyű. Mutasd meg nekik, hogyan állsz fel.

Niki_Salamon>!

A való életben, ha valaki leönt az italával, akkor dühös leszel rá, ha pedig forró italról van szó, esetleg bepereled, de nem szeretsz belé. Az igazi szerelmet nem lehet eltervezni.

fannislibrary P>!

– Az a baj az olyan nőkkel, mint te – közölte rám meredve –, hogy sosem a kedves srácokra hajtotok. Hanem mindig a seggfejekre. Aztán amikor rosszul bánnak veletek, hozzsánk jöttök panaszkodni. – Tényleg feldagadhatott a nyelve. Remek.
Újra ránéztem a GPS-re. Még négy óra.
Egy megfontolt ember a béke kedvéért hallgatott volna.
Én azonban nem éreztem magam különösebben megfontoltnak.
– Az a probléma a kedves srácokkal, Graeme – mondtam –, hogy nem veszik észre, hogy ők a seggfejek.

Dreamer_ P>!

A barátaim figyelmeztettek a munka és a magánélet egészséges egyensúlyának a fontosságára, de ők nem vették figyelembe, hogy a „magánélet" jórészt házhozszállított pizzát és a Netflixet jelenti.

AniTiger P>!

Mielőtt leültem írni neked, anyám azt akarta, hogy biztosítsalak, nagyon örülünk, hogy itt van Ziggy.
Látni fogod, hogy a mai képen Ziggy egy táblát visel a Dolgok, amiket megettem felirattal.

Itt a lista:
– sonka
– egy vadiúj edzőcipő (a ballábas)
– egy pulyka
– két pár papucs
– a 15 perces kaják Jamie Olivertől
– egy Viktória-torta
– még több sonka
– egy díszpárna nagyobbik fele
– a szomszéd kerti törpéje
– a szomszéd panaszlevele
– még annál is több sonka

Dolgok, amiket Ziggy nem eszik:
– minden, ami csak távolról is vegán