Pride ​– Falka (Vérmacskák 3.) 261 csillagozás

NAGYON REMÉLEM, HOGY A MACSKÁKNAK TÉNYLEG KILENC ÉLETE VAN

Eljárás alatt állok, a tét az életem. Tévesen, de azzal vádolnak, hogy megfertőztem egykori ember barátomat, majd megöltem, hogy eltüntessem a bizonyítékot. Embert megfertőzni a három főbenjáró bűn egyike. A másik kettő a gyilkosság, és a titkaink kifecsegése.

Háromból kettő. Nekem végem.

És ráadásul a hegyekben egy vad kóbor garázdálkodik: egy riadt, tizenéves nőstény macskát kerget. Nekünk kell először megtalálnunk, mielőtt a nyakunkra hozza az embereket. A szerelmem, Marc segítségével, úgy hiszem, meg tudom menteni a sebezhető lányt a nagyratörő kóbortól, és a Területek Tanácsának játszmáitól is.

Amennyiben a saját peremet túlélem…

Eredeti mű: Rachel Vincent: Pride

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
468 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633730386 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
466 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633730379 · Fordította: Miks-Rédai Viktória

Marc Ramos · Faythe Sanders · Jace Hammond · Greg Sanders · Elias Keller · Brett Malone · Calvin Malone

_Enii_ P
Rachel Vincent: Pride – Falka

– Mikor tanulod már meg a leckét? Mikor nősz már fel, a spoiler és érted meg, hogy nem te írod az összes szabályt? A pokolba, egyáltalán semmiféle szabályt nem te írsz, és nem is én!

Kezdem azt érezni,hogy az értékeléseimet egy egyszerű Ctrl c+Ctrl v-vel elintézhetném.
Az van,hogy örömködésen kívül mást nem tudok írni. :D Azért megpróbálok néhány értelmes gondolatot kierőltetni magamból spoiler.
Amint a fülszövegből is kiolvasható és nem árulok el nagy titkot,Faythe most is benne
van nyakig a „jóban”,és tulajdonképpen a könyv végéig képlékeny a döntés kimenetele.
Voltak itt érdekes dolgok és úgy érzem lesznek is még jócskán….
Azt gondolod,hogy ez nem történhet meg? Igazán? Csak figyelj… ;)

gab001 P
Rachel Vincent: Pride – Falka

Egyre jobban tetszik ez a sorozat, ami leginkább annak köszönhető, hogy Faythe kezd sokkal szerethetőbb karakterré válni. Bár még mindig többször megy a falnak, minthogy megkerülné azt. Az események továbbra is pörögnek és bőven tartogatott meglepetéseket is a könyv, főleg a második felében. Voltak érdekes elgondolások mind a politika, mind a genetika területén. Kíváncsi vagyok, hogyan alakulnak a továbbiak. Muszáj folytatni, mert egyszerűen olvastatja magát.

466 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633730379 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
LittleStar
Rachel Vincent: Pride – Falka

Lehet ennél még tovább fokozni a történetet? Kééész végem van. Egyszerűen azt sem tudom, hol áll a fejem? Nem értek semmit ,megint itt ez a borzalmas vége a könyvnek, nem bírom. Utálom az ilyet!!! Ráadásul tele volt érzelemmel ez a könyv, még sem csöpögött. Imádtam. Minden oldalát, minden szereplőjét (na jó egy-két kivétel akadt azért), a cselszövéseket, a harcokat, az új arcokat, mindent! Így volt kerek és egész a történet végét leszámítva. Ide a folytatást! :D

Bővebben: http://dorcosolvas.blog.com/2015/03/28/rachel-vincent-p…

Démonika
Rachel Vincent: Pride – Falka

Ezt a részt is imádtam, pedig elsőre kicsit féltem, hogy unalmas szenvedés lesz. De nem!
Még mennyire, hogy nem.
Rachel úgy ír az „unalmas” dolgokról, olyan körítést és mellékszálakat sző mellé, hogy lehetetlenség, hogy az ember akár egy pillanatra is elunja az élettét a könyv mellett. Attól féltem, hogy egy 400 oldalas tárgyalást fogok kapni és egy helyben toporgó szenvedést. Ehelyett valami igazán, izgalmas, fordulatos és élménydús történetet kaptam. ami végül is elvárható volt az előző részek alapján Nem is akarom csépelni a szót, a szereplők továbbra is fantasztikusak legyen szó, negatív vagy pozitív karakterről. A történet meg ebszolút magával ragadott.

Még egy záró gondolat: Kérem vissza Marcot!!!!

lena91
Rachel Vincent: Pride – Falka

Ismét nagyon tetszett ez a rész, annak ellenére hogy itt nem történt különösebben semmi harc vagy hajsza vagy bármi ami felpörgetné a dolgokat.
Viszont annál több érzelem, ármány és falkapolitika volt. Az előző részek pörgőssége után kellett is ez a kis nyugi, habár azért ez is ugyanolyan izgalmas és letehetetlen volt, mint a többi rész.
Kíváncsian várom, hogy mit hoz ki belőle az írónő, mert nagyon, nagyon bonyolódnak a szálak és bizony fel kell kötnie Faythe-nek a gatyáját ha jól akar kijönni belőle.
A szerelmi szál miatt pedig különösen virul a fejem:)

Felixa P
Rachel Vincent: Pride – Falka

Kezd feléledni ez a sorozat, hiszen egyre inkább a kedvemre való. Bár lassan, de be fog ez lendülni, úgy érzem. Alakul, mint púpos gyerek a prés alatt… Bonyolódik, fokozódik az izgalom. Habár a történet eleje lassan indul, később felpörög és onnantól veszi kezdetét a lelkesedés a további olvasás iránt. Az már szinte természetes, hogy úgy van vége, amitől az ember legszívesebben a falat kaparná. De kell valami motiváció, ami a további kötet olvasására buzdít.

RVivi
Rachel Vincent: Pride – Falka

A sorozat három részéből ez a harmadik, aminek 4 csillagot adok. De már majdnem a 4,5-nél van, csak mégsem. :D
Egyre jobb ez a sorozat és Faythe is egyre szimpibb. Csak el ne kiabáljam. Arra viszont már kíváncsi vagyok, hogy hogyan is lesz ebből spoiler Semmi jele, hogy spoiler bejönne neki akár feleannyira is, mint spoiler És ne is legyen, ez így tökéletes. *-*
A tanács eléggé… Elviselhetetlen. Maradjunk ennél. De vannak jobb szavak is rá… Amiket csináltak, azok után utálom őket.
Sajnos ahogy haladok a sorozattal, egyre több spoilerbe futok bele nem szándékosan, úgyhogy meglepődni elég sok dolgon már nem fogok tudni… Egy jó tanács: senki ne olvasson olyan értékelést, ami nem kifejezetten olyan részhez tartozik, amit már olvastál. :/

FreeBird
Rachel Vincent: Pride – Falka

Ezt a részt is befaltam, nagyon jó volt. Végre feltűnt egy bruin (vérmedve) is, Mr. Keller, és jót is tett a sztorinak. Kíváncsi vagyok, hogyan folytatódik a történet, mi vár Faythe apjára, Kacire, hogyan alakul Faythe és Marc dolga. Annyira jó lenne, ha meglenne a kövi rész, na de majd könyvhéten.

Bleeding_Bride ISP
Rachel Vincent: Pride – Falka

Az első épkézláb gondolatom, most, hogy pár nap emésztéssel értékelném eme kötetet, az, hogy: nem tudom.
Valahogy nálam így a harmadik kötet nem érte el a magaslatokat, nem volt számomra kiemelkedő, sőt nem tűnt jobbnak sem, mint az előzők. (bár még mindig tartom, hogy tetszik, hogy egy nagy egységet alkot az egész)
A vadászat az izgi volt, szeretem a krimi szálakat, meg a vérmacskák hierarchiája is teljesen logikusan, racionálisan van felépítve (már amennyire az a mondat, ami vérmacskákkal kezdődik lehet racionális)
Faythe meg már rég túllépte az erős, egyedülálló nő fogalmát, aki küzd a férfiak világában. Szerintem egyszerűen éretlen egy idióta. Eddig még- még elviseltem, de valahogy ebben a sztoriban már nem is neki szurkoltam.

Shad
Rachel Vincent: Pride – Falka

Nah jó ez a sorozat kezdi kinyírni az idegeimet, hát hogy lehet így vége?:D nem tudom említettem már, hogy utálom a függő végeket?!? hát komolyan, ha lennének karmaim már szétkaptam volna Malone-t… bár a történet kicsit még mindig kiszámítható, ettől függetlenül késő éjjelig olvastam és alig vártam, hogy hazaérjek befejezni:P szerencsétlen Marc pedig…
Ide veled következő rész, lássuk mi lesz spoiler

Fay

Egy ágyban vagyok Marckal és Jace-szel? Ebből már igazán kellene valamire emlékeznem!!

Kapcsolódó szócikkek: Faythe Sanders · Jace Hammond · Marc Ramos
lutza

– Le tudná írni azoknak a vérmacskáknak a szagát? Feltételezem, kandúrok voltak?
Keller bólintott.
– Semmi kétségem. Nem is lehetne, mert tizenöt négyzetkilométeren körbehugyoztak minden fát és követ.

Kapcsolódó szócikkek: Elias Keller · Greg Sanders
lutza

Nagyobb balszerencsém csak akkor lehetett volna, ha egy létra alatt váltok alakot, és közben eltörök egy tükröt.

Shanara

Mindig van választás! Rengeteg lehetőség van! Amiből sosincs elég, az a bátorság, a készség, hogy megnézzük, mi van még a könnyű lehetőség mögött!

275. oldal (Könyvmolyképző, 2013.)

lutza

Magam is csak a felét kedveltem azoknak az embereknek, akiknek nemsokára bemutatom, leginkább azért, mert a másik fele holtan akart volna látni. Vagy valamelyik fia alatt.

Κ_Αηett

– Greg! Egy vérmedve áll a kapunál, és a főnökkel akar beszélni!

Fay

Persze az ilyen mondatok, mint „légy jó”, „foglalkozz a magad dolgával”, meg „szépen játssz a fiúkkal”, vagy „könnyű testmozgás”, mind szabad értelmezés tárgyai. Igaz?

Fay

Az élet nem így működik. Az élet beléd mar, és minél keményebben küzdesz ellene, annál nagyobb erővel üt vissza, hogy kitépje a szívedet a mellkasodból.

Fay

Mintha abban bízna, hogy valaki megmenti, mielőtt használnia kell a legnagyobb izmát nyaktól felfelé.

lutza

– Húzd ki a valagadat, és segíts nekem, vagy esküszöm, elmondom a teljes tanácsnak, micsoda gerinctelen, töketlen szőrlabda vagy, hogy az anyád nem falt fel születésed után!

Vérmacskák sorozat · Összehasonlítás