Prey ​– Préda (Vérmacskák 4.) 278 csillagozás

Rachel Vincent: Prey – Préda

Néha a macska-egér játék nem játék egyáltalán…

Játék? Naná. A falkám össztűz alatt áll, apám hatalma inog, a szerelmemet száműzték. Vagyis már hónapok óta nem láttam Marc szépséges arcát. Azonfelül, egy kismamával és egy mindentudó tizenévessel a nyakamon, nem is nagyon álmodozhatok róla, hogy hamarosan újra látom.

És a rég várt találkozást is tönkreteszi, amikor vad kóborok ütnek rajtunk. Most a csoportunkat fenyegetik, Marc eltűnt, és igazán minden eszemre és ügyességemre szükségem lesz, hogy megakadályozzam a családom végleges szétszakítását.

Rachel Vincent: Prey

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
432 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633731031 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633731048 · Fordította: Miks-Rédai Viktória

Marc Ramos · Faythe Sanders · Jace Hammond · Greg Sanders · Ethan Sanders · Kaci Dillon · Michael Sanders · Dan Painter · Kevin Mitchell · Donna Di Carlo · Umberto Di Carlo

MissFortune>!
Rachel Vincent: Prey – Préda

Végre-végre! Erre vártam már mióta.. tudtam, hogy több rejlik ebben a sorozatban és ez a kötet be is bizonyította. Fergeteges rész volt, az eddigi legjobb. Rendkívül olvastatta magát, több izgalmas szál futott össze, illetve sokkal több érzelmet hozott a felszínre belőlem, mint eddig. Faytheval sikeresen megbékültem, már nem idegesítő karakter többé. Marc és Jace közül nekem Jace a befutó, imádom a stílusát. Marc kicsit semmilyen, ráadásul túl sokat enged Faythenek, aki sokat játszadozott vele.
Emiatt a rész miatt már érdemes volt elkezdeni a sorozatot, kíváncsi vagyok tudja-e az írónő még ezt is überelni. Mindenképp folytatom. A végére akkora fordulatot kaptunk, hogy kénytelen vagyok.:D

_Enii_>!

– Jól vagy?
(…)
– Jól leszek.

Tegnap 1 körül fejeztem be,miközben már 11 fele erősen pislogós hangulatban voltam. Igen,ennyire jó volt….Jó? Ez nem elég kifejező.
Azt tudnám mondani,hogy a sorozatból eddig a legeseménydúsabb,legmeghatóbb és legváratlanabb. Minden egyes oldalon próbáltam összekapcsolni a dolgokat…nemcsak a laptopomnak kell hűtő,hanem az agyamnak is. :D Ezek után már bármi megtörténhet.
A fordulatot még mindig nem értem vagy inkább nem akarom megérteni
Az utolsó mondatot kb. 6-szor olvastam el csak ennyire volt meghökkentő
Érdekes volt? Persze. Fordulatos? De még mennyire. Fájdalmas? Nem is egy helyen…

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Vérmacskák 4

Ez is izgalmas rész volt, tetszett.
Főleg az eltűnt Marc kereséséről szólt a történet, de közben a háttérben tovább zajlottak az események.
A hatalomvágyó tanácstag továbbra is szövögette mocskos terveit. és sajnos megint kellett veszteségekkel is számolni.
Viszont idegesített, hogy megint van szerelmi háromszög, ami csípi az erkölcsi érzékemet.
Néha szerettem volna a női főszereplőt, kicsit megrázni, hogy térjen már észhez.

Szami81>!
Rachel Vincent: Prey – Préda

Ez a sorozat egyre jobb! Annyira izgalmas volt, hogy vegig gorcsbe allt gyomorral, koromragva olvastam.
Sirtam, izgultam, szerettem, hajnalig olvastam, mert nem tudtam letenni – ilyen egy jo konyv!
Jace, a konnyem potyogott erted, legyszi vegyel felesegul!

Lunèa_Charlotté>!

O.o!?- Első reakció…
What the Hell? O.o – Második reakció…
Azt a kutyafáját! :o Ha nem kaparintom meg a kövi rész megőrülök!!- Utolsó reakció.. Az alany besokkolt…

Ez… Kedves, @perpetua igazad volt! Ez minden részt túlhaladott!!
Soha az életben nem izgultam így egy könyvben, soha nem olvastam ilyen akció-dús könyvet mint ez… Valami eszméletlen volt!
Annyi száll, annyi történés, annyi cselekmény, annyi, de annyi érzelem, kétségbeesés, félelem, bánat… gyász. Te jó ég! O.o!
Azonnal kell a következő rész! Ha kell pedig megfogadtam, hogy magyarul viszem végig a sorozatot…. angolul beszerzem, mert ezt nem tudnám kibírni…

Bővebben: Sokkhatás után! :)

Viktória_Erdei P>!
Rachel Vincent: Prey – Préda

Ez aztán izgalmas rész volt az elejétől a végéig. Kár, hogy beteg lettem, és nem tudtam haladni jobban. Faythe egyre jobban kezd felnőni a falkavezér címhez. Viszont amit nőként művel Marc-kal. Remélem Marc rájön, hogy jobbat érdemel, de szerintem úgyis megbocsát neki. Naná, hogy függővéges.

Fay>!
Rachel Vincent: Prey – Préda

Nagyon haragszom Rachelre, de mégis imádtam a könyvet.
Faythet sokan szidják, mégis meg tudom érteni mit miért tesz… Ráadásul imádom, hogy nagyszájú és nem egy nyávogós kis cafka, mint a mai főhősnők.
Ha jó cica leszek, én is lehetek vérmacska?

Lisie87 P>!
Rachel Vincent: Prey – Préda

Hú, hát ez a rész most nagyon jó volt.
Az előzőre rányomta a bélyegét a sajnálatos kórházi látogatásom, de ez! Szerencsére Faythe visszavett a „hülye picsa” viselkedéséből és egész tűrhető karakter volt ebben a részben.
Sok minden zajlott most, összeesküvés, gyilkosság, halál, a háttérben a közeledő összecsapás. Végig izgi volt, és ha több időm lenne, akkor hamarabb is kivégeztem volna. Mindenesetre előrébb veszem a folytatást.

RVivi P>!
Rachel Vincent: Prey – Préda

Nagyon jó könyvvel kezdtem ezt a 2018-as évet. És erre én se számítottam. Az eddigi részekből már megállapítottam, hogy egyre jobbak lesznek a részek. De nem számítottam rá, hogy ilyen hirtelen ilyen szuper lesz. Azt nem mondom, hogy hamar, mert végülis ez már a negyedik rész.
Faythe egyre inkább robog a kedvenc szereplők listája felé. Hihetetlen, mennyit fejlődött az első rész óta, ahol alig bírtam elviselni. Most meg… Talpraesett, szinte mindig mindent jól old meg, ha nem akkor azt is megoldja. Na és a szövegei… Nagyon szimpi lett. ^^
Marcot hiányoltam, elég keveset szerepelt szegény. És ők ketten egyébként annyira összeillenek. *-*
Jace pedig… Fogalmam sincs, mit gondoljak róla. Így személyiségileg őt is bírom, csak a helyzetet nem, amibe belekeveredett mostmár. Ja, és végre szerepelt azon kívül is, hogy csak létezett. spoiler
Az a spoiler, amelyiket lelőttem véletlenül magamnak – mert én hülye beleolvastam az ötödik rész értékeléseibe – , szörnyű volt. Még olvasás közben is reménykedtem és szurkoltam, hogy ne következzen be.
A sztori maga pedig fantasztikus volt. Alig bírtam letenni. *-*

lena91>!
Rachel Vincent: Prey – Préda

Még mindig imádom ezt a könyvet, de jár egy pofon az írónőnek és egy pedig Faythe-nek is.
Az előző rész inkább érzelmi síkon volt izgalmas, ott nem sok esemény történt. Bezzeg itt.. hajaj.. csak úgy kapkodtam a fejemet akkora káoszt kanyarított itt nekünk az írónő.
Az olvasás alatt néhányszor nem volt jó kedvem, de Faythe körüli káosz hasonlítva a saját életemhez mindig megállapítottam, hogy nem is olyan rossz énnekem.
Bevallom őszintén, nem bírtam ki, elolvastam a végét előre mert MUSZÁJ volt tudnom hogy mi lesz, de még így is annyira izgultam minden jelenetnél, hogy néha muszáj volt abbahagynom az olvasást és kicsit lenyugodnom:) Néha pedig villámgyorsan csak a párbeszédeket olvastam, hogy gyorsan gyorsan a végére érjek a jelenetnek mert muszáj volt tudnom a kifejletét. (Ilyenkor azért utána visszaolvastam rendesen is ezeket az oldalakat)
Nem sok könyv hozta ki eddig belőlem ezt a reakciót.

lutza P>!

– Ne zavartassátok magatokat! – szólt be a bátyám. – Én majd állok itt, és megvárom, hogy lefagyjanak a golyóim, amíg ti ketten újraegyesültök. Csak semmi sietség!

Kapcsolódó szócikkek: Ethan Sanders
lutza P>!

Nélküle létezni szívás. De ha nem tudom, él-e még, vagy már halott, az kínzás.

Kapcsolódó szócikkek: Faythe Sanders · Marc Ramos
lutza P>!

– Ez az elmélet pont olyan stabil, mint a Titanic!

Kapcsolódó szócikkek: Faythe Sanders
lutza P>!

– Faythe Sanders! Mondanám, hogy jó látni téged, ha nem volnál olyan sovány. Anyád beszüntette a főzést?

Kapcsolódó szócikkek: Donna Di Carlo
lutza P>!

– Ez most komoly? – kérdezte sértetten Kevin.
– Mint az ivartalanítás.

Kapcsolódó szócikkek: Faythe Sanders · Kevin Mitchell
Fay>!

(…) – Hohó, Ethan! Hogy bírod a monogámiát?
A család Casanovája – életében először – már négy hónapja ugyanazzal a lánnyal járt. Anyánk repesett a boldogságtól, és most az egyszer olyan esküvőt tervezett, ahol nem az én fejemen van a fátyol.
– Olyan, mintha minden étkezésre rizst kapnál – felelte Ethan, elkapva a végszót. Marc vigyorgott.

Kapcsolódó szócikkek: Casanova · Ethan Sanders · Marc Ramos
lutza P>!

– Az igazi kérdés az, hogy ti mit kerestek itt? Leszámítva, hogy tábortüzet raktatok Adam Eckard kocsijából.
– Nahát, tűz volt? De kár, hogy kihagytuk! Sosem utasítok vissza egy lehetőséget, hogy pirított mályvacukrot egyek.

Kapcsolódó szócikkek: Faythe Sanders · Kevin Mitchell
lutza P>!

– Fantasztikusan hamar ideértetek – hallottam apámat a küszöbről. Megfordultam: homlokráncolva méregetett minket. – Vagyis valaki jócskán túllépte a sebességhatárt.
Ethanra mutattam, aki hálából tarkón csapott, de egy pillanatra sem hagyta abba a vigyorgást.

Kapcsolódó szócikkek: Ethan Sanders · Faythe Sanders · Greg Sanders
lutza P>!

– Semmi sem könnyű, ami igazán értékes

Kapcsolódó szócikkek: Michael Sanders
lutza P>!

Még sebesülten is a kárpitozás izgatta. Ez valami pasidolog lehet.

Vérmacskák sorozat · Összehasonlítás