Egyetlen (Egyetlen 1.) 418 csillagozás

Rachel Van Dyken: Egyetlen

Kiersten elsőéves az egyetemen. Még sosem találkozott senkivel, aki a rémálmait elűzte volna, de olyannal sem, akit ha meglát, a szíve hevesebben kalapál. A beiratkozáskor azonban összefut egy fiúval – szó szerint –, akitől nemcsak kalapál a szíve, hanem egyenesen kiugrik a helyéről. Weston, az egyetemi focicsapat nagymenője sok lánnyal találkozott már. Volt olyan is, aki szexuális zaklatással vádolta. Már éppen nyugvópontra ért volna az élete, erre besétál az ajtón egy elsőéves, akinek vadító vörös hajzuhataga van, és zöld szemében olyan titkok csillognak, amelyeket azonnal meg akar fejteni. Rachel Van Dyken Egyetlen trilógiájának első kötete egy nem mindennapi páros történetét meséli el. Megvédhet-e a szerelem a rémálmoktól? És mi történik, ha a halálos kórral kell szembenézni?

Eredeti mű: Rachel Van Dyken: Ruin

Eredeti megjelenés éve: 2013

Athenaeum, Budapest, 2014
296 oldal · ISBN: 9789632933740 · Fordította: Szilágyiné Márton Andrea
Athenaeum, Budapest, 2014
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632933559 · Fordította: Szilágyiné Márton Andrea

Gabe · Weston Michels · Kiersten Rowe · Lisa

ZitussKa P
Rachel Van Dyken: Egyetlen

néha meg kell járni a poklot, hogy eljuss a mennyországba.

Koncentrálj arra, hogy mit tehetsz meg most.

Minden egyes könyv megtanít bennünket valamire, ès miután elolvastuk, tènyleg hiszem, hogy a rèszünkkè válnak:)
Ez a törtènet is adott hozzám valamit. Gyönyörű tortènet az èlni akarásról, a bátorságról, kitartásról, erős barátságról, a fèlelem legyőzèsèről. Ha fèlsz, hát fèlj, az is szüksèges ahhoz, hogy ne add fel, ès meg akarj tenni dolgokat.
”–A félelem az, amitől úgy érezzük, élünk.„
Lègy erős ès kitartó.!
Ugyan sokszor szomorú voltam, de egy szèp pillanattal vagy gondolattal, az írónő mindig kèpes volt enyhíteni a bánatomat, ès vègeredmènyèben mindig mosolyogtam. Együtt sírtam – nevettem a szereplőkkel, mert nagyon megszerettem őket! Bátrak voltak, határozottak, kedvesek, ès nagyon pozitívan álltak a dolgokhoz, kihívásokhoz, nehèzsègekhez. A könyvön keresztül èreztem a belőlük áradó energiát, ami furcsának tűnhet, mègis így volt:)
Nagy kedvenc lett! Wes pedig imádnivalóan aranyos:D❤ Ez a mondata pedig, velem marad, ha pèntek este nem lesz programom:
Most pedig vaduljunk meg és aludjunk. :D

– Engedheted, hogy a félelmeid irányítsanak téged, de te is irányíthatod a félelmeidet.

Shanara
Rachel Van Dyken: Egyetlen

„A történet az alapoknál a leginkább sérült, ott a leggyengébb, és a logikátlanságok csak még inkább élvezhetetlenné tették számomra a regényt – mindegy, hogy melyik oldaláról nézem ezt a remekművet. A nap nagy kérdése: miért nem veszik ezt észre más olvasók?”

„A baráti társaságunkban van egy közös poénunk: egy másik történet egyik logikátlan eseménye után az irracionális, ésszerűtlen, értelmetlen dolgokat az imbuszkulcs kifejezéssel illetjük. Nos, ebből kiindulva ez a regény nem egy egyszerű imbuszkulcs, de nem is szerszámos láda, hanem inkább már szerelőműhely vagy barkácsáruház kategória.”

„Rachel Van Dyken, nem tudom, hogy ezen kívül még milyen fantasztikus történetek kerültek ki a kezed alól, de köszönöm, én azokból nem kérek! Itt és most búcsút mondunk egymásnak. Agyő!”
Nem a levegőbe beszélek, mert összegyűjtöttem a részleteket, amelyek zavartak: http://shanarablog.blogspot.hu/2014/11/rachel-van-dyken…

Csakegyolvasólány
Rachel Van Dyken: Egyetlen

Tragédia, tragédia és boldogság. Egy beteg, reménytelen fiú és egy boldogtalan lány története. Nem volt rossz, sőt, tetszett. Szerettem Wes karakterét, s bár kicsit béna poénjai voltak, de mindig megnevetetett. De sajnáltam, hiszen hiába viselte a Michels nevet a balsors újabbnál újabb csapásokat hozott az életébe.
Kiersten is kedves lány. Kicsit félénk, de nem is csodálkozom. Súlyos terhet cipelt a vállán, mivel magát hibáztatja szülei halála miatt.
Az abszolút kedvenc párosom, viszont Lisa és Gabe, a két uncsitesók. Akik egyéniségükkel, viselkedésükkel és humorukkal belecsempésznek egy kis életet és vidámságot a néha szomorú sorok közé.

Szilvi00 P
Rachel Van Dyken: Egyetlen

Számtalan elmorzsolt könnycseppem bizonyítja, többször mélyen megérintett a történet. Fontos mondanivalója volt és nem egy olyan mondatot illetve gondolatot tartalmazott, amiket megrendülve olvastam és amikkel legszívesebben kiplakátolnám a házunkat. Gondolatok a félelmeink legyőzéséről. Hitről, a szerelem hatalmas erejéről, az igaz barátságról. Egy esélyt kaptunk ezen a földön, éljük meg minden pillanatát, nézzünk szembe a nehézségekkel és bárhogy alakulnak is a dolgok, hozzunk olyan döntést, amire büszkén tekintünk majd vissza.
És most jön egy csupa nagybetűs DE! Pár dolog borzasztóan zavart. A rémes borítón és kidolgozatlanságon még túltettem volna magam. Viszont a szereplők néha abszurd viselkedése és jó pár ellentmondás szúrta a szememet. Nem szeretném részletezni vagy kötözködni, mert lehet, hogy csak én voltam rossz passzban. Főleg Kiersten karakterével nem tudtam kibékülni, viselkedésén sokat értetlenkedtem. spoiler
Amúgy gyönyörű történet volt, de most tudtam szemet hunyni a zavaró dolgokon!

catilde
Rachel Van Dyken: Egyetlen

Hát hű-ha … :) Egyértelmű, hogy ez a könyv a romantikus lelkeknek való,mint például én. Beleszerettem az első oldaltól kezdve alig akartam lerakni. Az összes szereplőt nagyon megkedveltem. Kiersten és Weston kapcsolata nem a megszokott történéseken alapszik. Vége az persze sejthető, de nekem most pont ez kellett. Kellemes kikapcsolódást nyújtott, nálam kedvenc lett. Nagyon remélem, hogy itthon kiadják Gabe könyvét is, szívesen olvasnám az ő történetét.

Wello_Book
Rachel Van Dyken: Egyetlen

Egész éjjel ébren voltam, pusztán csak azért, mert olyan izgalom töltött el a könyvtől, hogy képtelen lettem volna aludni. Az elejétől fogva tökéletes volt. Humor humort követett. Tökéletes volt.! Nem találok rá jobb szót. Örök kedvenc marad.!! ********

kellyolvas P
Rachel Van Dyken: Egyetlen

A történet megérintett, felkavart, és azt hiszem, azok fogják igazán szeretni a könyvet, akiket a jellemző new adult problémák, események személyesen, közvetve vagy közvetlenül érintenek. Csodálatosnak tartom azt a kötődést, a bizalmat, ahogy ez a két fiatal egymás felé fordult, erőt merítettek egymásból, a kapcsolatukból. Kiersten karaktere teljesen hihető volt a számomra, egy szimpatikus lány, aki lelki trauma áldozata, kissé antiszociális, de nyitott a változásra. Weston már problémásabb. A helyzet az, hogy őt a szerző megpróbálta már létező karakterekből összegyúrni, legalábbis nekem úgy tűnt, ebben a srácban jó nagy adag Andrew (A soha határa) és Travis (Gyönyörű sorscsapás) és egy pici adag Edward kavarog. Edward a bárányka miatt. Oké, itt nem oroszlán, hanem a csúnya nagy farkas szeret bele a bárányba. Ennek ellenére imádtam a srácot, miért is ne, hiszem nagyszerű elemekből áll. Egy olyan lélek, akit meggyötört az élet, és mára már pontosan tudja, mi az, ami igazán számít.
Mindenképpen meg kell említeni a mellékszereplőket, hihetetlenül jó karakterek. Lisa a szobatársa Kierstennek, néha idegesítő, de nem vészesen, és az ő unokatestvére Gabe. Ők vittek hatalmas adag humort a történetbe, ami mindenképp kellett az egyensúlyteremtéshez. Na de Gabe. Itt álljunk meg egy szóra. Fenyegetően titokzatos múlttal rendelkezik, amire nem lehet büszke, ugyan már megváltozott, de olyan, mint egy bármikor kitörni készülő vulkán. Nem csodálom, hogy a szerző önálló történetet adott neki.
Az írásmód váltott nézőpont szerinti, az elején többnyire Kiersten, később felváltva a két főszereplő szemszögéből olvashatjuk E/1 személyben a történetet. Ez az írásmód a kedvencem, de nem csak ezért élveztem az olvasást. Végig lehet izgulni ezért a remek párosért, szerintem nem lesz olyan olvasó, akit valamelyik pontja a könyvnek ne hatna meg. Galamblelkűek készíthetnek egy 100-as zsepit, nyugodtan. Azok se maradnak csalódottak, akik vicces részekre vágynak, ez is biztosított.
Összességében az apró hibáktól eltekintve emlékezetes, szívfájdító, de egyben szórakoztató történetet kaptam, amit szívesen ajánlok a new adult műfaj rajongóinak. Remélem Rachel Van Dyken többi regénye is megjelenik magyarul, határozottan kedvet kaptam hozzájuk.

Sippancs P
Rachel Van Dyken: Egyetlen

Három dolgot mondanék csak ezzel a könyvvel kapcsolatban.
Az első: a külső ne tévesszen meg senkit! E mögött a könyv mögött ugyanis sokkal több van, mint ez a csúf, csiricsáré borító!
A második: lehet, hogy a történet sablonos, és semmi olyan dolgot nem tud mutatni, amit már más, hasonló kategóriájú könyvben ne olvastam volna, de nem érdekel! Engem ez a kötet minden sorával, minden gyönyörű gondolatával és minden sírós-nevetős érzésével magába szippantott.
A harmadik: én ♥ Wes Michels.

kiruu P
Rachel Van Dyken: Egyetlen

Amikor a könnyeiden keresztül próbálsz olvasni, és közben fülig érő vigyor ragyog az arcodon. Őszintén? Már az első oldalon visszafordíthatatlanul beleszerettem ebbe a könyvbe.

NaNa_88

Hűha!
Meg kell mondanom hatalmas elvárásokkal tekintettem erre a könyvre. Ezt nagy részt sikerült is beváltania. Nem éreztem 100%-nak, de élveztem olvasni. Minden vidám percet megmosolyogtam, és minden borúsabb jeleneten elszomorodtam. Szerintem az utolsó 2-3 fejezetet 2x olyan hosszú ideig olvastam, mint amennyi ideig alapból tettem volna. Igen. Bőgtem, mint a fene. :D Tőlem az a furcsa, ha nem sikerül. Akkor vagy a könyv nem volt túl jó, vagy csak nekem nem volt hangulatom az érzelmes történethez.
A fél csillag mínusz annak járt, hogy helyenként a fordítás/szerkesztés (?) nem volt éppen makulátlan. Sok volt az ismétlés. spoiler Az elején úgy éreztem, hogy túl gyors a tempó. Akkor békéltem meg, amikor eltelt egy hónap. Azután viszont. Nagyon szurkoltam. A vége azt kell mondjam meglepett. spoiler Wes igazi harcos. Csak hírből ismerhetjük a korábbi életét, de ebben az általunk olvasott pár hónapban igaz barátokra talált, ott ahol sosem gondolta volna. És szó szerint bele botlott egy lányba, aki a lehető legnagyobb és legértékesebb dologgal ajándékozta meg.
Kedves, bár sokszor szomorkás történet. Szerelemről, családról, de mindenek előtt a kimeríthetetlen szeretetről, és küzdésről.

Nem kell tőle félni. Nem fog fájni. Csak egy picit. :P

nykyriana

Privát megjegyzés: ha egy lány mosolya elfeledteti veled a saját neved, marha nagy szarban vagy.

43. oldal, 7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Weston Michels
MFKata

– Még ne add fel. Néha oda, ahová Isten azt írta, Vég, azt igazából úgy érti, hogy Kezdet.

41. fejezet

nykyriana

– Eperszőke vagyok.
– Vörös.
– Világosvörös.
Felsóhajtott.
– Nem szívesen ábrándítalak ki, de a hajad vörös. Vörös vagy, nem világosvörös, nem eperszőke. Fogadd el, tedd magadévá, szeresd. Mert iszonyatosan gyönyörű vagy.

21. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: haj, hajszál · Kiersten Rowe · Weston Michels
Łauraa

– Vicces. – A szememet forgattam. – Ez most komoly, Lánykolit kértem, erre koedukált épületben helyeztek el, és most kiderül, hogy az ET-m egy… – majdnem mondtam, hogy jóképű srác, de nem hoztam még kínosabb helyzetbe magam.
– Szexisten. – Kimondta helyettem. – Tudom vannak ilyen mázlisták.

19-20. oldal, Weston-Kiersten

SzAngelika

– …még soha nem volt pasim.
– (…) És hogy élted túl?
– Netflix, Johnny Deep, könyvek. Valahogy kibekkeltem.

Vivi_

A dolgok soha nem olyanok, mint amilyennek tűnnek. Soha.

8. fejezet

Vivi_

– Mit szeretsz jobban? – ugratott. – A hajam vagy a szívem?
– Miért csak két lehetőségem van? Ne hagyd ki a lábad, a nevetésed, azt, ahogyan az ajkadba harapsz, miközben gondolkodsz, azt, ahogy érzem a lélegzetvételedet az arcomon, a reggeli hangodat, az ízedet, a három szeplőt az orrodon, a sűrű szempilláidat, a kedves szellemedet, a határozott lelkedet – miért álljunk le a hajadnál és a szívednél? Hogy várhatod el tőlem, hogy válasszak? Amikor legjobban azt szeretem benned, hogy – te vagy.

Lanore P

Nehéz az élet – meghalni könnyű.
Csukd be a szemed, és soha többé ne nyisd ki.
Mi olyan nehéz ebben? Igazából semmi
csak baromi fájdalmas azoknak,
akiket hátrahagysz.

31. oldal, 5. fejezet

Vivi_

Amint befejeztük az evést, küldtem Jo bácsinak egy gyors SMS-t.
Megcsókoltam egy srácot és túl sok palacsintát ettem ma reggel. Na, elég őrült vagyok?
Azonnal válaszolt:
Ez az én unokahúgom!

Vivi_

Azt hiszem, egyszerűen ilyen az élet. Senkinek nem ígér semmit. Ezért ilyen becses.

Kapcsolódó szócikkek: élet

Egyetlen sorozat · Összehasonlítás