58. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Lore ​Olympus 4. (Lore Olympus 4.) 134 csillagozás

Rachel Smythe: Lore Olympus 4. Rachel Smythe: Lore Olympus 4.

Witness ​what the gods do after dark in the fourth volume of a stylish and contemporary reimagining of one of the best-known stories in Greek mythology, featuring a brand-new, exclusive short story from creator Rachel Smythe.

“I don’t always get to do as I please.”

The rumor mill of Olympus is constantly churning, but Persephone and Hades are all anyone can talk about. With the constant gossip creating intense pressure on the pair, they decide to slow down their budding romance and focus on sorting out their own issues first.

But that’s easier said than done.

Hades struggles to find support in his personal life, with Zeus trivializing his feelings and Minthe resorting to abusive patterns in their relationship. And while Hades tries to create healthier boundaries where he can—like finally putting a stop to his sporadic, revenge-fueled hookups with Hera—he still feels lonely and adrift.

Persephone feels… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2023

416 oldal · keménytáblás · ISBN: 9780593599044 · Illusztrálta: Rachel Smythe
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780593599051 · Illusztrálta: Rachel Smythe
416 oldal · keménytáblás · ISBN: 9780593600078 · Illusztrálta: Rachel Smythe

Hades · Persephone · Hera · Ares (Lore Olympus) · Poseidon

Rachel Smythe: Lore Olympus 4.

Why do I feel like we broke up even though we're not even together?

Oké, mi ez a borító? Eddig szerelmes voltam Hadesba? Igen. Emiatt a bortó miatt szerelmesebb lettem? Egyértelműen igen!

Nem tudok betelni vele, és egyre mélyebbre ássuk magunkat az istenek kapcsolataiba, ahogy Hades és Persephone is egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Egyre több titok derül ki Zeusról, Heraról, mindenféle nimfákról, és egyre szövevényesebb a kapcsolati háló. És amíg az istenek között szó szerint mindenki mindenkivel, addig kicsit megáll az idő Hadesek kapcsolatában, akik igyekeznek egymástól távol lenni, de mégis közel, várni, de mégis haladni egymás felé. Melankolikus szerelmük varázslatos és felszabadító az istenek kapcsolatai után.

Ez a kötet az eddigi kedvencem, és nem csak a borító miatt. Hades és Persephone is végre haladnak valamerre, és a történet is egyre jobban felgyorsul. Egyre több kérdés jött elő, és lassan már a válaszoknak is illene érkeznie.

416 oldal · keménytáblás · ISBN: 9780593600078 · Illusztrálta: Rachel Smythe
DarknessAngel>!
Rachel Smythe: Lore Olympus 4.

Tudom, hogy már említettem, de egyerűen muszáj még egyszer leírni, hogy mennyire szépségesek az illusztrációk *-* Már magukban azok feldobják a könyvet. Azért szerencsére a történet is jó, könnyen leköt. Jó volt látni, hogy Persephone mennyire magabiztosabb lett. Itt volt már az ideje. Zeusz egy kis p*cs, de a végén csak jót cselekedett. Ennek ellenére sosem lesz a kedvencem, még ha szórakoztató is xP
Hádész sajna nem volt túlságosan jelen, de sebaj, a következő részekben láttam, hogy már újra aktívan jelen lesz. A vége újfent izgalmasra sikeredett. Reméljük most már jönnek a boldogabb pillanatok.

Linszyy P>!
Rachel Smythe: Lore Olympus 4.

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, de annyira kevés egy könyvnyi belőle. Alig történt valami, inkább a múlt darabkáit látjuk, ami egyébként érdekes volt, de a jelen szerelmi szál nem haladt. Persephone viszont kiállt magáért és ez tetszett, nem várt mindig megmentőre, és nem hagyja többé kihasználni magát. Várom nagyon, hogy végre Hades is lépjen és elkötelezze magát a kapcsolatuk mellett. :)

Rachel Smythe: Lore Olympus 4.

Oké, Hades a kutyusaival teljesen levett a lábamról, és a napom fénypontja az volt, amikor együtt aludt az egyikükkel. :D♥
Rengeteg olyan rész volt, amit szívem szerint kiemelnék és elemezném őket, amíg meg nem unom, de nem szeretném az időt húzni, és leginkább csak ismételném önmagam. Viszont az, hogy:
– Persephone kiállt magáért
– Hades kezd a jó irányba indulni, ráadásul annyira aranyos
– Ares jött, látott, és jelenetet rendezett, majd megmutatta, hogy tud komoly lenni
– Eros megint a legjobbkor jelent meg, és utána is imádnivaló volt
ezek a dolgok mind élvezetessé, viccessé, vagy éppen komollyá tették a történetet. Egy szinttel feljebb lépett a sorozat, többek között azért, mert szembenézett Persephone a félelmeivel, és a többi téma sem került háttérbe közben. Amit a szerző elkezdett, azt folytatja is, nem megy egyik szál sem a másik rovására.
A lezárás igazán hívogató volt, de nincs szívem a mai nap után tovább menni a következő epizódra. Megnyugtató a tudat, hogy itt lesz a Lore Olympus, ha istenekre, istennőkre, drámára és pihenésre van szükségem. :)

Beatrice8>!
Rachel Smythe: Lore Olympus 4.

Azért olvastam ezt nem sokkal azután, hogy láttam, a negyedik kötet is felkerült molyra és az ennek megfelelő webtoon fejezeteket olvashatom, mert teljesen nem adhatom fel az októberi olvasásaimat azért, így is süllyednék a föld alá, ha nem totálisan rajtam kívül álló okokból nem olvastam volna. Azért így is fájni fog ez a 6 éve óta messze legrosszabb hónap statisztika, de hát kemény az élet XD
Awww volt benne egy Cavalier King Charles spániel, ami a kedvenc kutyafajtám!
Tetszik, hogy megbeszélték a dolgokat. Amit viszont nem bírok, hogy néha kicsit sok a szál. Lehet, hogy a képregényes a forma miatt, de folyik szét a történet egy cseppet, úgy érzem. És csak jelennek meg sorban az új szereplők! Nagyon szeretném, ha Artemisszel tisztázná Persephone az Apollós dolgot és, ha persze összejönnek Hadesdzel.
Összességében jó ez a sorozat, csak kevés!

ShedowCat8>!
Rachel Smythe: Lore Olympus 4.

Végre kicsit haladunk, bár lassan, de kezdd rátalálni Persephone a hangjára és a sarkára áll.
A kapcsolatuk alakulása Hadessel annyira jó. És hát a csodás barátok.
Gyönyörű még mindig a képregény.

Kismanoo P>!
Rachel Smythe: Lore Olympus 4.

Tartom magam ahhoz amit eddig mondtam. Csodás képregény. Persephone végre kezd rátalálni a saját hangjára. Hadest még mindig imádom. Nagyon szeretem amit Rachel Smythe alkotott!

theodora P>!
Rachel Smythe: Lore Olympus 4.

(Ez is egy újraolvasás, csak tavaly még nem tudtam kötetként jelölni – de most is a webtoonon olvastam el az ide tartozó epizódokat.)
Perszephoné és Hádész nyílt beszélgetése nagyon tetszett, tovább formálódik a kapcsolatuk, ill. Perszephoné szembefordul a zaklatójával és szépen kiosztja. Apró részletet ismerünk meg a múltjából, ami egy másik isten színre lépése miatt lesz fontos. A lassan formálódó romantikus szál mellett főszereplőnk jövője is hangsúlyos – hozhat-e saját döntést, vagy a számára kijelölt úton kell folytatnia életét?
Ezen kívül olyan mellékszereplők kalandjaiba tekinthetünk bele, mint Zeusz, aki egy újabb halandóval folytatott románc miatt kerül bajba, és most testvéreit is belekeveri.

Babó_Buca P>!
Rachel Smythe: Lore Olympus 4.

Ez egy elég érzelmesre sikeredett rész, ami tele van drámával, és talán ezért is gondolkodtam el a sorozat olvasása közben először, hogy öt csillagot adok rá. Jobban megismerhettük a két főszereplőnket, akik egymás nélkül nagyon bánatosak, viszont jelenleg a barátság az, amit leginkább nyújtani tudnak egymásnak. Itt is kapunk zenei aláfestős részt, amit már az Always Humanban is nagyon szerettem, viszont fizikai példányban nem tudom, hogyan oldják ezt majd meg. És tudjátok mit, nem gondolkodok tovább, és öt csillagot kap ez a rész, mert eddig ez volt a legjobb.

Bővebben: https://egy-lany-blogja.blogspot.com/2022/12/az-interne…

liliannahorvath>!

Most már azért összejöhetnének…:D
slowburn a javából

marianngabriella P>!

Hades: I thought we agreed to stop doing that back in the 80s!?

78. epizód

marianngabriella P>!

Poseidon: Where do you keep your pancake mix?
Hades: I don't have pancake mix because I'm not 5.

84. epizód

marianngabriella P>!

Persephone: I thought being with someone meant looking out for each other.

80. epizód

marianngabriella P>!

Hecate: Does anyone do any actual work around here anymore???

88. epizód

marianngabriella P>!

Hades: I would want her to love me… I don't want her to be my wife against her will.

84. epizód

marianngabriella P>!

Why do I feel like we broke up even though we're not even together?

94. epizód

SzRéka P>!

Ares: Is it my uncle? Is that what does it for you?
Persephone: Well, he is sexier than you.
Ares: How can you say that to my face as I stand before you in my gray track pants!?

Episode 100

Kapcsolódó szócikkek: Ares (Lore Olympus) · Hades · Persephone
SzRéka P>!

Poseidon: Look, this pancake is in the shape of a kitty cat!

Episode 84

Kapcsolódó szócikkek: Poseidon
a_bookworm_named_honey>!

Can the two of you get a room?
I'm trying to finish my sudoku.

Episode 86

Kapcsolódó szócikkek: sudoku
a_bookworm_named_honey>!

Hades: It's just easier to say no to those things before they can say no to me.

Episode 102

Kapcsolódó szócikkek: Hades