Egy ​Zizi naplója (Egy Zizi naplója 1.) 119 csillagozás

Mesék nem valami mesés életemről
Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója

Nikki Maxwell nem csak új iskolát, de új életet is akar kezdeni. Itt a remek alkalom, hogy katasztrofális múltját maga mögött hagyva vagány, népszerű és menő csajként újjászülethessen. Csakhogy Nikki az a fajta lány, aki ebédnél magára önti a spagettit, minden csínytevésével lebukik, Halloween-re patkánynak öltözik, és az apja teherautójának tetején egy gigantikus műanyagcsótány ül. Már az első napokban magára haragítja az iskola legnépszerűbb üdvöskéjét, MacKenzie-t, aki aztán ádáz ellensége lesz, és beleszeret a jóképű Brandonba, aki látszólag észre sem veszi. Nikki életében nincsenek unalmas percek, és az élesnyelvű tini most megengedi, hogy belekukkants a naplójába!

Eredeti mű: Rachel Renée Russell: Tales from a Not-So-Fabulous Life

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bíbor pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632456638 · Fordította: Neset Adrienn · Illusztrálta: Rachel Renée Russell
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
288 oldal · ISBN: 9789632456638 · Fordította: Neset Adrienn

l_moni

Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Mesék nem valami mesés életemről

Kedvence lett a a kicsi lánynak :)
Azt hiszem az mindent elmond, hogy Ő a nagy alvó felhúzta az óráját, hogy hamarabb keljen és suliba indulás előtt még olvasson egy keveset.
Hah, anyja lánya :)

Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Mesék nem valami mesés életemről

Nagyon hasonlít a Neveletlen hercegnő naplójára, spoiler. Aztán a 2. naplóbejegyzésben szembejött velem ez a mondat: „Nem vagyok az a fajta lány, aki … a parájáról nyifog, mert kiderült, hogy ő egy apró, franciául beszélő hercegség HERCEGNŐJE, és mellesleg MULTIMILLIOMOS.” Hát HÁHHH! Ez jó volt! :D
Aztán a továbbiakban is dőltek a poénok a könyvből. Vááá! Őrült és agyzsibbasztó!
Több ponton is magamra ismertem. Pl. én sem maradhattam otthon betegen. Ahhoz igencsak magas lázra lett volna szükség.
Penelope kisasszonyt nagyon bírtam. :D
„IMÁDOM GYŰLÖLNI ezt az érzést!!!” Jaj, ez annyira tinédzseres mondat, nem? :)
Az újrahasznosítós projekt meg a műhányás készítése azonban nagyon nem tetszett. Annyira kínos volt, hogy nekem fájt és nem tudtam rajta nevetni.

Összességében voltak benne jó részek, de nem biztos, hogy adnám a célkorosztály kezébe, mert olyan hülye ötleteket adhat a fiataloknak, ami nekem eszembe sem jutott volna magamtól és túlzottan agyament. A gyerekek pedig annyira befolyásolhatók.

Egyébként a Moly-társas miatt olvastam el, mivel rajta volt a Halloween címke. Na hát Halloweent még nyomokban sem tartalmazott. :/

kellyolvas P

Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Mesék nem valami mesés életemről

Kíváncsi voltam, min röhögi halálra magát 11 éves lányom:))
Nagyon vicces sztori egy 14 éves lányról, aki új suliba kerül, ennek a ténynek minden velejárójával.
Tipikus problémák, klikkesedés, népszerűségi verseny, ruhák, telcsik, pletykák…
Nehéz beilleszkedni, de nem lehetetlen. A legmenőbb csajt is le lehet valamiben pipálni, és a kedves fiú sem véletlenül segít lépten-nyomon.
Minden tizenévesnek ajánlom, nemtől függetlenül, valamint a szüleiknek is, ha egy jót akarnak szórakozni!
Ki kell emelnem Neset Adrienn fordítói munkáját, a humor nélküle nem sziporkázna éppen ilyen remekül!

nagara

Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Mesék nem valami mesés életemről

Szeretem a naplós könyveket. Jó volt ez is, de Ropi koppintásnak éreztem, lány célközönséggel. Jók a rajzok, olykor viccesek a történések. Kellemes olvasmány, és ennyi.

Szimirza P

Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Mesék nem valami mesés életemről

Gyorsan olvasható, vicces történet, tele tipikus tini gondokkal :)

GytAnett P

Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Mesék nem valami mesés életemről

Barátom 10 éves húgának keresek karácsonyi ajándékot, így bukkantam rá a könyvre. Illetve már korábban is találkoztam vele, de soha nem éreztem azt, hogy ezt nekem el kellene olvasni. Aztán ma gondoltam, belenézek a könyvbe a KMK oldalán. Annyira sikeres lett, hogy gyorsan el is kellett olvasnom. :D
Jókat vigyorogtam rajta. Eszembe juttatta, hogy mennyire kis bugyuták voltunk mindannyian ilyen idősen. Milyen sokat adtunk a külsőségekre, a tini magazinokra, a menők véleményére. Őszintén szólva nem sajnálom, hogy már nem ilyen életet élek, de nincs mese, ezen minden tinédzser átmegy.
Tetszett, hogy illusztrált volt, hogy tényleg napló benyomását keltette a könyv. A rajzok egyediek voltak, egyik másikon jót vihogtam (nagymama break dance közben? :D).
A lényeg a lényeg, hogy még egy felnőtt számára is élvezhető módon adja elő a könyv a tinigondokat. Előbb vagy utóbb szeretnék majd a többi részére is sort keríteni. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi szenvedés árán és mikor fog összejönni a sráccal. :D

gab001 P

Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Mesék nem valami mesés életemről

Hirtelen elhatározás volt, mert alapvetően nem a szívem csücskei ezek a modern, középiskolás naplószerűségek. Ehhez képest pozítivan csalódtam. Nagyon tetszett az írónő humora, nem éreztem, hogy erőltetett lenne a főszereplő bénázása. Ahhoz képest, hogy egy elit gimi életébe kaptam betekintést, elég valószerűre sikeredett. Az illusztrációk pedig nagyon jól kiegészítik mindezt. A nagy ellenlábas bemutatását kicsit túlzottnak éreztem, de ebben a korban hajlamosak a fiatalok a drámázásra, szóval simán belefér. Tetszett, ahogy Nikkinek sikerült a saját személyiségéhez mérten beilleszkednie. Kíváncsi vagyok a további zizis dolgaira.

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
288 oldal · ISBN: 9789632456638 · Fordította: Neset Adrienn
Molymacska P

Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Mesék nem valami mesés életemről

Tökéletes kikapcsolódás volt a vizsgaidőszak stressze közben. Nagyon ellazított, az illusztrációk mesések voltak, bár én rajzolnék ilyen szépen. A sztori néhol sántított, na de ez egy 12 éves lányoknak készült könyv, persze hogy sántít picit :D Mindenesetre egyértelműen pozitív csalódás volt számomra.

Boritek70 P

Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Mesék nem valami mesés életemről

Kíváncsi voltam, mit olvas a tíz éves lányom. :) Nekem túl amerikai volt, csomó olyan utalással sztárokra, tv műsorokra stb., amiből ő valószínűleg nem sokat ért (én sem mindig). Tipikus amcsi tini alapsztori, új menő magánsuli, rühellnivaló (apucinak bogárirtó vállalkozása van, de ez nehogy kiderüljön :( ) cikis szülők, menő csaj szekrényszomszéd, szupersrác, aki vajon észreveszi-e, talál-e barátnőket stb. Néha egész helyes humor, de nem igazán az én világom. Sokat nem árt vele, ha elolvassa, de remélem, lesz majd ennél jobb is.

Paulina_Sándorné

Rachel Renée Russell: Egy Zizi naplója Mesék nem valami mesés életemről

Zizi egy könyv volt, de nagyon bejött. Aranyos, kedves, csajos. Jókat mosolyogtam rajta, szerintem elég jól visszaadja egy lány iskolai életét. Remélem Brandon a többi részben is ilyen normális lesz Nikki-hez. Chloe és Zoey szimpatikusak voltak, tetszett, ahogy benevezték Nikkit a rajzversenyre.

victoria_m997

…vagy NYÚLKÉNT megfutamodsz, vagy BAJNOKKÉNT kiállsz. A választás a TIÉD.

54. oldal - Szeptember 9., Hétfő

Kapcsolódó szócikkek: nyúl
joopsy P

Ő az élő példa arra, hogy a trágya igenis növeszthet végtagokat!

joopsy P

Hogy lehet egy ruha sznob? Hát úgy, hogy teljesen másképpen néz ki két, amúgy hasonló lányon. Minél népszerűbb vagy, annál JOBBAN áll rajtad, és minél népszerűtlenebb, annál ROSSZABBUL. Gőzöm sincs, HOGY tudhat egy ruha ilyesmit rólad, de tuti, hogy TUDJA!

Beata555

Anya két dolgot adott egyszerre: egy NAPLÓT és visszavonhatatlan bizonyítékot arra, hogy NEKI ELMENTEK OTTHONRÓL!
Nincs az az ember ebben a században, aki a legféltettebb érzéseit egy naplóval osztaná meg. MIÉRT ÉN?!
Ha csak egy-két ember ismeri a TITKAIDAT, akkor vége a hírnevednek.

nagara

Már éppen el akartam magyarázni nekik, hogy nem az ÚJ pletykákat akarom hallani az ŐRÜLT JÓ telefonomon, hanem az ŐRÜLT JÓ pletykákat az ÚJ telefonomon, de erre nem kerülhetett sor, mert a telóm sajna csörögni kezdett. Irtó hülye hangerővel. Próbáltam én úgy tenni, mint aki nem hallja, de mind a két CMN rám meredt:
– Mi van, nem veszed fel?!
Hát, nyilván nem akartam felvenni, mert volt egy sanda gyanúm, hogy kissé csalódottak lesznek, ha meglátják.

(CMN=cuki, menő, népszerű)

Szelén

Augusztus 31.; szombat

Néha azt gondolom, hogy anyának ELMENTEK OTTHONRÓL. Aztán vannak olyan napok, amikor biztosan tudom.

Mint például ma.

I_luv_Krisztián

NAGY AZ ISTEN ÁLLATKERTJE!!!!

palastim

palastim

A legfontosabb lecke, amit akkor megtanultam, hogy ha BÉNA a telefonom – vagy ha NINCS telefonom –, az totálisan tönkreteheti a társadalmi életemet. A celeb csajok is inkább fotóztatják magukat RUHA, mint telefon nélkül.

I_luv_Krisztián

Az olvasás… extrém sport!

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

Egy Zizi naplója sorozat · Összehasonlítás