Buli ​van! (Egy Zizi naplója 2.) 77 csillagozás

Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi
Rachel Renée Russell: Buli van!

Négy buli, két jó barát, egy jóképű srác és a világ legundokabb osztálytársa, aki arra tette fel az életét, hogy Nikki mindennapjait megkeserítse. A kamaszlány sorait olvasva az ember legszívesebben a homlokát csapkodná, hiszen a mi Nikkink a második részben sem lett sem okosabb, sem érettebb. Hála az égnek, pont olyan melegszívű, szerethető és ügyetlenke maradt, mint amilyen TE vagy. Még több ziziség, még több nevetés!

Eredeti mű: Rachel Renée Russell: Tales from a Not-So-Popular Party Girl

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bíbor pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633731215 · Fordította: Neset Adrienn · Illusztrálta: Rachel Renée Russell
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
288 oldal · ISBN: 9789633731215 · Fordította: Neset Adrienn

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

Az első résznél jobban tetszett (meg a negyediknél is, mert nem sikerült sorrendben olvasnom, ami nem volt zavaró) … Nikki megint sokat vernyákolt, mindig volt valami baja, amit igyekezett megoldani. Az illusztrációk feldobják, itt- ott még mosolyt is fakaszt. Alapvetően egy könnyed, gyorsan olvasható, nem túl bonyolult történet.

GytAnett P

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

Egy kicsit talán gyengébbnek éreztem, mint az első részt. De lehet, hogy csak azért, mert egy rossz éjszaka után olvastam és nem tudott annyira lekötni.
Zizi még mindig zizi. Egy kicsit több volt a hiszti.
Egyébként olyan jó néha ilyen könyveket olvasni. Belegondolva mi is hasonlóak voltunk ilyen korban, hasonlóan szenvedtünk a kiszemelt fiú miatt, mindenkinek meg akartunk felelni, adott esetben megpróbáltunk szétszakadni.
Viszont nem emlékszem rá, hogy az én életemben MacKenziere is kicsit is hasonlító személy lett volna. Mindig is gyűlöltem az ilyen embereket, akiknek az az életcéljuk, hogy mások életét megkeserítsék. Itt is nagyon utáltam…
Az illusztrációk még mindig nagyon jók, most már egyre inkább segítenek a történetmesélésben is. :)
Ez egy olyan könyv, amiről nem igazán tudok rendesen értékelést írni. Viszont a sorozatot folytatni fogom: :)

Szimirza P

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

Ez a rész is jó volt, talán jobban tetszett, mint az első. Viszont ebben már több volt a nyafogás, de ennek ellenére vicces volt és igyekszik jó tanácsokat adni az olvasóknak, a barátságról és őszinteségről.

schesztiஐ P

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

A kisebbik lányom Ropi rajongó, s mivel ez szerinte csak koppintás, nem olvasta el. A nagyobbik lányom olvassa most, de az orvosi rendelőben való várakozás próbára tette a türelmem, és mivel sajnos nem voltam elég előrelátó és nem vittem könyvet magamnak, csak ez volt kéznél. Így hát kivettem a lányom kezéből (na jó, ő épp nem olvasta), és belekezdtem.

Én nem olvastam még egy Ropit sem, valamint ennek a sorozatnak az első részét sem, így belecsöppentem a kellős közepébe. :) Szerintem roppant aranyos, szórakoztató, kedves kis könyv ez, tele mókás rajzokkal, és persze marha gyorsan lehet vele haladni.
Nagyon élveztem újra kiskamasz problémákkal szembenézni; a főszereplő szerethetően béna (és zizi persze :)), a barátnői cukik, a szerelme még cukibb, a liba pedig, aki megpróbál ártani neki, természetesen önnön csapdájába esik. Ahogy az már az ilyen történetekben elvárható.

Kikapcsolódásnak remek volt, helyenként hangosan kacagtam rajta, a rajzokat a párom orra alá dugtam, szóval azt hiszem, itt az idő, hogy beszerezzem az első részt (és elolvassam az összes Ropit) is! :)

Boglárka3346

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

Tesómnak nagyon tetszik a sorozat, és én is elolvasom, bár véleményem szerint egy 14 éves lány nem ilyen stílusban írja a naplóját (?) – én már csak tudom, 14 éves vagyok. Ez az egyetlen, ami szemet szúrt, egyébként egész jó kis könyv. Ha tesóm végzett a harmadik résszel, én is belefogok. :)

Bernadett_Németh

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

Már nagyon vártam hogy megjelenjen. Nagyon jók voltak benne a képregény viccek, talán az tetszett benne a legjobban. Nagyon várom már a 3. részét!

Laihla

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

Vicces aranyos kis történet és tanulságos is mellette :) A rajzok is tetszettek benne de a kivitelezés is újdonság:)

Fleur_Rouge_Cerise

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

Nekem kifejezetten nem tetszett, továbbra se, semmi javulást nem látok, az előzőhöz képest, de azt hiszem nincs jogom sárba alázni a könyvet, azért csak annyit mondanék, hogy szerintem fasorban sincs sok gyerekkönyvvel, semmilyen pozitív értéket nem közvetít és a végkicsengése az, hogy ha mindenkit is átversz, úgysem számít, a végén minden össze fog jönni.

H_Anita

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

Nem is tudom mit írjak. Könnyen olvasható könyvecske, nagyok az ellentétek (úzer – menő, depi-'hepi') és a végén minden jóra fordul. Kihagyható olvasmány, de van, hogy egy ilyenre vágyik az ember. :D

Dombi_Petra

Rachel Renée Russell: Buli van! Egy nem-túl-népszerű bulikirálynő meséi

Erre sem tudok több csillagot adni, mint négy. Sok maradandó nem maradt meg a könyvből, mert kb. egy hét után elfelejtettem, mi volt benne. Egyszerű, könnyed olvasmány volt, olykor – ha nem mindig – gyerekes, de hamar olvasható. A többi részét is kíváncsian várom.

nagara

Hogy még flancosabb legyen az egész, séfet is béreltek, aki egész éjjel a szusit és a pizzát gyártotta, míg a Starbucks baristája Frappuccinót, karamellás lattét és epres-banános Vivanno smoothie-t készített.

victoria_m997

Én vagyok a PERMET-ÁTOR!!!

victoria_m997

Sajnos a légzőcső miatt olyan hangokat adtam ki, mint Darth Vader.
Egy roppant pösze Darth Vader.
– Heló a'a és a'a! szorty Mi 'an? Na'on hajnáloh, hog fehéblehtettelek. szorty A köhnezet óháha sináltah ed fehadatot, éh Blianna hobája kicit hendethen hett. szorty LUKE, AZ APÁD VAGYOK! szorty

nagara

Komolyan nem hiszem el, hogy ez velem történik!

nagara

Hatalmas hülyét csináltam magamból a titkos szerelmem előtt. Már megint!

victoria_m997

Néha felmerül bennem, hogy biztosan a szájfényfüggőség egyik mellékhatása az agysejtpusztulás.

victoria_m997

Ne feledjétek: aki Zizi az is marad!

victoria_m997

A teremburáját, kölyök! A holtak is felkelnek a csuklásodtól!!!

victoria_m997

Szerintem én allergiás lehetek a tornára, mert akármelyik szer közelébe kerülök, azonnal kiütések jelennek meg rajtam.

Rachel Renée Russell: Popsztár Egy nem túl tehetséges popsztár meséi

Egy Zizi naplója sorozat · Összehasonlítás