Gondolatok ​a női ciklusról 1 csillagozás

Rachel Jones: Gondolatok a női ciklusról

Egy nőnek körülbelül ötszázszor jön meg a menstruációja életében. Akár csak enyhén kellemetlen, akár teljesen lebénít vagy érzelmileg terhel meg, legtöbben feltesszük a kérdést: miért van ez így?
Ez a melegszívű, reális, őszinte és olykor meglepetésekkel szolgáló könyv bibliai távlatba helyezi a női ciklust. A teremtéstől kezdve bemutatja és értelmezi a témakörhöz kapcsolódó ószövetségi, illetve újszövetségi szakaszokat. Fontos kérdéseket tárgyal a testi és lelki „tisztátalanság” közötti különbségtől az érzelmi- és hangulatváltozások kezelésén át gyermekünk felvilágosításáig. A fiatal szerző a természetünkről, az idő múlásáról, a fájdalom céljáról és az élet értelméről alkotott gondolatok széles körét szövi össze.
Arra hív, hogy tudatosabban szemléljük a testünket, amit Istentől kaptunk.
Szinte biztos, hogy ehhez hasonló keresztény könyvet még nem olvastál! Akár reményre és segítségre van szükséged, akár egyszerűen csak kíváncsi vagy, ez a könyv felüdít és bátorítani fog.

Eredeti cím: A Brief Theology of Periods (Yes, Really)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Harmat, Budapest, 2022
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632886831 · Fordította: Lengyel Aletta

Rachel Jones: Gondolatok a női ciklusról

Rachel Jones: Gondolatok a női ciklusról Teológiai kaland azoknak, akiket érdekel a test, a nőiség, a fájdalom, a cél – és hogy azokat a napokat miként élhetjük meg jobban

Nagyon vártam, hogy olvashassam Rachel Jones valóban hiánypótló és a maga nemében egyedülálló kötetét, hiszen a téma a világi irodalomban sincs túlírva, hát még a keresztényben! Vannak olyan keresztény szerzők, akik élvezetes olvasmányélményt tudnak nyújtani a világi olvasónak is, Rachel Jones könyve viszont kimondottan azokat a nőket szólítja meg, akik szeretik Istent. A szerző arra keresi a választ, hogy vajon miért menstruálunk, amikor ez a folyamat evolúciós szempontból hátrányos, hiszen sok energiát felemészt. A válaszokat azonban akkor tudjuk elfogadni, ha hisszük a Biblia igazságát. Nagyon tetszett a könyv stílusa, a humora, az igeversek magyarázata. A könyvet azoknak ajánlom, akik nyitottak a hitre. Bennem sok-sok gondolatot gerjesztett, és bár még nem vagyok a menopauza közelében sem, azért bizony elmerengtem azon, hogy miként fogom megélni ezt a „hervadást”, ami valószínűleg sokkal könnyebb úgy, ha az ember az égi távlatokban is gondolkodik.

HalmiBettina>!

… nőként annyi mindennel kapcsolatban érzünk szégyent: a tükörbe nézve megvetjük magunkat, és azt kívánjuk, bárcsak kibújhatnánk a bőrünkből, és elrejtőzhetnénk egy sötét helyen, ahol senki sem találhat ránk. Éjjel nem tudunk aludni, mert gondolatban újra és újra lejátszunk egy aznapi kínos párbeszédet.

HalmiBettina>!

A női test azzal az Isten adta képességgel lett megalkotva, hogy új életet hozhat a világra, vagyis részt vehet azáltal a teremtésben, hogy maga is új embert „teremt” az ő képmására. Mintha szinte arról lenne szó, hogy az 1Mózes 1. fejezetében leírt csodálatos koreográfia kozmikus „színpadát” Isten a méhünk méretére zsugorította volna, és itt a csoda mikroszkopikus változata megismétlődne.

HalmiBettina>!

Amint Isten a természetet is olyannak teremtette, hogy az évszakok folyamán más-más színekbe öltözzön, az embereket is úgy alkotta meg, hogy képesek legyenek az érzelmek kivételesen széles skáláját megélni.

HalmiBettina>!

Isten működési módszerében éppen az a legszebb, hogy ami a leginkább tönkrement, helyreállítva az válik a legjobbá.

HalmiBettina>!

Isten szeret a gyengeségen keresztül munkálkodni. Nem sóhajt egy nagyot, amikor ismét küszködünk, hanem türelmes Atyaként segít – nem lesi türelmetlenül az óráját, hanem mosolyog. Nem gúnnyal, hanem gyengédséggel fogad minket gyengeségünkben nap mint nap. Hát nem kellene nekünk is így tekintenünk a magunk és a mások gyengeségeire?

HalmiBettina>!

Egy hívő keresztény nő nem szuperhős, aki magára néz, és a saját erejével dicsekszik. Isten lányai vagyunk, akik Jézusra néznek és az ő erejének örülnek.

HalmiBettina>!

Először is, bár egyes hormonok igencsak megnehezítik a bűnnel való harcunkat, a bűnnek nem kell feltétlenül győznie. A Szentlélek erejével szabadok vagyunk arra, hogy ne vétkezzünk: minden alkalommal, amikor nem mondod ki, hanem visszatartod ingerült szavaidat, amikor imádságban Isten elé viszed szorongásodat, amikor mély lélegzetet véve kedvesen beszélsz duzzogás helyett, győzelmet aratsz, és egy kicsit krisztusibbá válsz. Légy tehát bátor! Minél ádázabb a harc, annál édesebb a győzelem és nagyobb a változás a Krisztus képére való formálódásodban.

HalmiBettina>!

Az anyaméh egy furcsa időmérő eszköz.

HalmiBettina>!

Méhünk nemcsak a hónapról hónapra telő időt, hanem az élet évszakainak múlását is jelzi. Méhünknek köszönhetően lépünk át élettel telve a lánykorból a női korba, majd abba a szakaszba, amelyet udvariasan próbálunk megnevezni, és „változókornak” hívunk.

HalmiBettina>!

Időmérőnk áldás, amennyiben kimondja azt az igazságot, amelyet olyan gyakran inkább elkerülnénk: mindannyian öregszünk. Vagy még egyértelműbben fogalmazva, mindannyian haldoklunk. Lehet, hogy a méhünk zárja be először a boltot, de egy napon az egész testünk így tesz majd. Mintha mindannyiunk számára felfordítanák a homokórát, és a menstruáció és a menopauza pedig emlékeztetne arra, hogy a homok pereg.