Szerelem ​5 lépésben 248 csillagozás

Harag
Alkudozás
Depresszió
Elfogadás

Ez ​a történet nem arról szól, hogyan szerettem bele valakibe.

Ez a történet arról szól, hogyan tanultam meg ismét élni, miután a szerelem elhagyott.

Elizabeth Carlson a poklok poklát járja – más szóval gyászol.

Nyolc évig volt Grady felesége, négy gyereket szült neki, ő élete szerelme, csakhogy a férfi meghalt. A prognózis kezdetektől fogva borzasztó volt, ám Liz sosem adta fel a reményt, hogy Grady meggyógyulhat. Hogyan is tehette volna, ha egyszer ő volt a mindene?

Fél évvel később igyekszik összeszedni darabokra hullott életei darabkáit, és időben eljuttatni a gyerekeket az iskolába. Mindkettő lehetetlen vállalkozásnak tűnik. Manapság mintha minden lehetetlen lenne.

Amikor Ben Tyler beköltözik a szomszédba, Liz bánatban és fájdalomban fuldoklik, a gyerekei lázadoznak, úgy érzi, sosem éri utol magát. Nincs ideje kíváncsi barátokra, nem vágyik kéretlen segítségre,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634574910 · Fordította: Szabó Krisztina

Ben Tyler · Elizabeth Carlson · Emma Carlson

Mrs_Curran_Lennart P>!
Rachel Higginson: Szerelem 5 lépésben

A legtöbb gyásszal kapcsolatos könyv ott ér véget, ahol ez elkezdődik. Most nem egy szeretett személy elvesztését, hanem az utána maradt fájdalmat és űrt mutatja be a szerző. Hősnőnk négy gyermekes anya, és nehezen bírkózik meg a mindennapokkal. Aztán a szomszédba költözik valaki, aki a támasza lesz. Azt hiszem, ha Ben később kerül be a képbe, másként történtek volna a dolgok. Fél éves gyász még túl friss, de még az egyéves is. Lizzel végigéljük a gyász öt szakaszát, reménykedve, hogy az idő minden sebet begyógyít.

Naiva P>!
Rachel Higginson: Szerelem 5 lépésben

Az ilyen könyvek után olyan nehéz objektív értékelést írni, vagy azt írni, hogy „tetszett”, ha pedig nem, akkor mi nem tetszett benne. Csak az, hogy önző és nagyon kicsinyes módon úgy érzem, soha nem szeretnék úgy járni, mint Liz. Soha a büdös életben!
Már az első oldalaknál nem láttam a könnyektől. A történet egyébként nem bonyolult, lelkiekben sokkal nehezebb. A karakterek nagyon megérintettek, kivétel nélkül mindenkit tudtam szeretni, de Ben….
Istenem! Ő a Mr. Save the Day. Annyira tipikus, mivel ilyen pasi csak a filmekben és ironikus módon könyvekben, vagy a mesékben léteznek.
A könyv végére, amikor már úgy tűnt, nagyjából minden sínen van, Liz nem kicsit felbosszantott. Majd a könyv végi monológjával mégis sikerült újból megríkatnia. Akkor majdnem sikerült neki megbocsátanom. A végével kapcsolatban volt egy pici hiányérzetem. Összességében nagyon szép, megható történet.

zuna19>!
Rachel Higginson: Szerelem 5 lépésben

Ez egy csodálatos alkotás. Annyira megható és egyben szép is. Végig sírtam az egészet.
Nehéz most bármit írnom a könyvről, de megérdemli, hogy egy szép értékelés szülessen hozzá.
A kidolgozás tetszett. A karakterek meg egyszerűen lehengereltek.
Azt nem tudom, hogy az eredeti könyv is ilyen szép mintás e belül, mint ez, de szemet gyönyörködtető minden fejezet, ezzel az indás virággal amit nem tudok beazonosítani.
Körülbelül a hatvanadik oldal körül rákérdezett anya, hogy tetszik e a könyv. Már akkor azt mondtam neki nagyon jó és remélem happy end lesz a vége. Sejtések voltak akkor is, de persze elmehetett volna másfele is a sztori. De így volt jó, ennek a befejezésnek örülök.
Elizabeth-nek abból a szempontból könnyű dolga volt, morbid fogalmazás tudom, mert hát, hogy lehet a gyász könnyű, hogy azok az emberek, akik körülvették egytől egyik aranyat értek. Kezdve a gyerekeivel, a szüleivel, a testvérével, az anyósával és a sógorával pluszba ott volt neki Ben! Ilyen ember nem is létezik kb azt érzem. A tökéletesség is enyhe kifejezés rá.
Viszont jó, hogy nem a munkába kezdtem neki, mert ciki lett volna annyit bőgni ott.

Rachel Higginson: Szerelem 5 lépésben

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

„Ritkán érzem könyv kapcsán azt, amit a Szerelem 5 lépésben váltott ki belőlem. Egyfelől órákig tudnék róla mesélni, alaposan kirészletezve, milyen hatással voltak rám az egyes jelenetek. Kivesézném azokat a pontokat, amiknél megrezgett a léc, szükségtelennek tartottam, vagy épp oda nem illőnek. Hosszú véleményezek törnének ki belőlem a szakaszokat tekintve, melyet a saját életemből vett példákkal tarkítanék. Másrészről viszont ott van az a gombóc a torkomban és a friss seb a lelkemen, ami nem engedi, hogy bármit is mondjak. Annyira közel került hozzám Liz története, hogy túlságosan személyesnek érezném, ha kiadnám az általa kiváltott gondolataimat. Mert ezt mindenkinek magában kell feldolgoznia. Ahogy minden ember másként éli meg a gyász különböző egységeit, úgy a Szerelem 5 lépésben című könyvre is mindenki máshogy fog tekinteni. Sokan nem fognak egyetérteni Liz gondolataival, döntéseivel és tetteivel, mások pedig végtelenül elfogadónak bizonyulnak vele szemben. Én az utóbbiak táborát erősítem. Nem tökéletes, sosem volt az. A férje elvesztése pedig a lényének jelentős részétől megfosztotta. De senki nem mondhatja, hogy nem keresi a kiutat, hogy feladta volna. Nem. Sokkal erősebb, mint ahogy azt önmagáról is gondolja. Mert a könnyek mögött egy túlélő szíve dobog. Egy túlélőé, aki nincs magányra ítélve.
Liz története nem csak a gyászfeldolgozásban segít. Több fontos attitűd is megjelenik benne, amelyekre érdemes egy pillantást vetni. Láthatjuk a gyerekeit egyedül nevelő anyát, a háztartásbeli asszony szerepkörét. Sokan azt hiszik, mennyire egyszerű otthon maradni, nem dolgozni. Hogy ezeknek a nőknek mennyi idejük van, s naphosszat csak henyélnek. Rachel Higginson megmutatja, hogy ez egyáltalán nem így van. Arra is rámutat, hogy mindenki életében kell, hogy legyenek olyan emberek, akikre baj esetén lehet számítani, s sokszor észre sem vesszük őket, vagy az értünk tett erőfeszítésüket nem értékeljük a megfelelő módon. Felnyitja az olvasó szemét, hogy vegye számba a kapcsolatait, s mindet a megfelelő szinten kezelje.
Mélyen megérintett. Sokszor azon kaptam magam, hogy együtt sírok a szereplőkkel vagy az én arcomon is mosoly játszik egy-egy lopott boldog perc erejéig. Azokat, akik veszítettek már el olyan embert, aki a világot jelentette a számukra, nem fogja hidegen hagyni. ”

Tünde_JLT I>!
Rachel Higginson: Szerelem 5 lépésben

Már megtaláltam az én Grady-met, emiatt nagyon nehezen haladtam eleinte a történettel. Fájt minden egyes szó, minden levegővétel. De, ahogy egyre jobban Liz és a gyerekek életének részévé vált Ben, úgy enyhült a fájdalom. Ben reményt adott, habár ezt a reményt ugyanolyan makacsul nem akartam, ahogy Liz.
Egyszerűen nem tudom, hogy mi lenne, ha egyszer… Bele sem akarok gondolni. Valószínűleg az én szívem is megállt volna, akkor amikor Grady-é, de ott vannak a gyerekek… Nem tudom.

Tóth_Orsolya_3 P>!
Rachel Higginson: Szerelem 5 lépésben

Szívbemarkoló és annyira valóságos.
Nagyon szerettem, kedvenc lett.

AniTiger P>!
Rachel Higginson: Szerelem 5 lépésben

Nem rossz olvasmány, de nagyon nem találtunk egymásra. Habár a főszereplő csupán két évvel idősebb nálam, köröket vert rám az Élet nevű társasjátékban: van négy gyermeke, özvegy, egyedülálló anya. Talán csak annyi közös van bennünk, hogy mindketten szuper, nagyon elfogadó emberekkel vagyunk körülvéve. Ezek után talán nem meglepő, hogy a történetben a mellékszereplőket szerettem meg, főleg Lizzy húgát, Emmát és az új szomszédját, Bent. Mindketten túl normálisak, már-már illetlen módon tökéletesek – főleg Ben! (Kikérem magamnak Őtökéletességét, mert most aztán senki a nyomába nem érhet a szívemben jó ideig!)

Érdekes élmény volt, és tetszett a regény alapötlete is. Nagyon jól rá lett húzva a sztori a gyász öt szakaszára, de jónak tartom azt is, hogy néha ugrottunk egyet az időben, és nem húztuk a sztorit, mint a rétestésztát. Bár nem lett a kedvencem, nagyon tetszik a pozitív üzenete: nem kötelező magányosan, szomorúan leélnünk az életünket a lelki társunk elvesztése után. Mindig van második esély.

Jóval bővebben a blogon:

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634574910 · Fordította: Szabó Krisztina
Illatos_Hópehely>!
Rachel Higginson: Szerelem 5 lépésben

Nagyon jól döntöttem, hogy nem rögtön az Owens könyv után olvastam. Kellett a kettő között egy kis zsebkendő mentes pihi :)
Nehéz erről a könyvről olyat írni, amit ne írtak volna le előttem sokan.
Szerencsére nekem még nem kellett átélnem a gyász öt szakaszát, fogalmam sincs, hogy 4 kicsi gyerek mellett, amikor nulla én idő van, hogy lehet ezt megoldani.
Liznek ez sikerült, ugyan rengeteg mélyponton esett át, de végül is megoldotta.
Az, hogy miért akarta Bent eldobni magától először nem értettem, de gondolom az lehetett, hogy nem akart még egy embert elveszteni.
Nekem Trevor volt egy picit negatív szereplő. Egyrészt tartottam tőle, hogy tönkre teszi a céget, másrészt nekem volt egy olyan érzésem, hogy szerelmes Lizbe. Az előbbit szerencsére megoldotta, az utóbbi meg nem derült ki.
Tartottam a könyvtől, de nagyon megérte elolvasni :)

Katica_98 P>!
Rachel Higginson: Szerelem 5 lépésben

Nem egetrengető sztori, hanem egy szívbemarkoló történet. De szép volt. Nagyon szép! Annyira szép, hogy szinte már fájt.
A főszereplő a gyász. Mindezt hogyan dolgozza fel a magára maradt feleség és az árván maradt négy gyermek? Ez a történet. Mélyen megérintett.
Csak ajánlani tudom. Szerintem mindenki veszített már el olyan embert, aki közel állt hozzá. Ezért olvassátok!

doriis_and_herbooks>!
Rachel Higginson: Szerelem 5 lépésben

Számomra nem egyszerű meghatódni egy könyvön. Hiába van szomorú jelenet, tudom, hogy sírnom kéne valahogy mégsem jön. Ennél a könyv nélkül az elején és a végén is viszont majdnem sikerült.

Senki sem kívánnám azt, amin Liznek keresztül kell mennie. Egy ilyen veszteség teljesen összetöri az embert. Ráadásul egyedülálló anya lett 4 gyerekkel. Le a kalappal előtte, hogy még így is sikerült helytállnia, habár voltak nehézségek. Majd ha ez még nem lenne elég, megismerkedik az új szomszéddal, Bennel is, aki ismét újabb bonyodalmakat okoz. Mármint Liz érzéseiben. Összebarátkozik a férfival. Majd elkezd többet érezni iránta, és emiatt persze elkezdi furdalni a lelkiismeret, hogy ezzel elárulja Grady-t, a volt férjét. Ez a fajta tépelődése Liznek nekem már egy picit sok volt, de természetesen érthető volt a bűntudata. Ben hozzáállása példaértékű. Fantasztikus, ahogy a helyzetet kezelte Lizzel és a gyerekekkel. Nagyon szeretetteljes és odaadó férfi. Türmeles Lizzel, de azért kicsit mégis mindig próbálkozik, mígnem végül a türelme rózsát terem. Liz persze úgy gondolja, hogy egy olyan nő mint ő, nem kellhet egy Ben fajtának. Ez azért szintén bosszantó volt egy kicsit. De Ben bebizonyítja neki, hogy ez egyáltalán nem így van. Kitart a nő mellett. Egyértelműen nekem ő volt a kedvenc szereplőm. Liz gyerekeit is nagyon bírtam. Igazán aranyos kis ördögfiókák.

A történet vége pedig.. Huh, hát ott tényleg majdnem elsírtam magam. Annyira megható volt. Ez a könyv bebizonyította, hogy talán létezik olyan, hogy valakinek két happy end is van az életében. Ha az élet ad egy újabb esélyt megéri élni vele. ❤

Niitaa P>!

Néha a szerelem teljesen érthetetlen. De nem baj. Sokkal jobb szeretni és szeretve lenni, mint azzal kínlódni, hogy megfejtsük ezt az érzelmet.

Niitaa P>!

Nincs meghatározva, hogy hány embert szerethetünk. A szívünk képes annyi embert befogadni, amennyit csak szeretnénk.

Niitaa P>!

A gyász nem válik könnyebbé. Ezt is megtanultam az elmúlt egy év során. Egyáltalán nem könnyebb, csak kevésbé gyűr maga alá.

Niitaa P>!

Az életünk ajándék, érték, és olyan borzasztóan rövid.

AniTiger P>!

– Felhívsz, ha valami gond van?
    – Természetesen.
    – Ha megírom, hogy vörös kód, akkor felhívsz, és kitalálsz valami problémát?
    – Lizzy, ha kell, akár a házat is felgyújtom. Na menj már!
    – Jól van, megyek már. – Megtorpantam az ajtóban, és visszafordultam hozzá. – Em, nem számít, mit írok, a házat azért ne gyújtsd fel!
    A szemét forgatta, majd intett, hogy induljak már.

Niitaa P>!

Meg kell bocsátanod magadnak. Ne kösd magad gúzsba az emlékével az életed végéig, ne maradj le mindarról, amit még átélhetsz!

– Te is szeretsz, ugye?
– Igen, persze, hogy szeretlek – suttogtam, pedig a torkomat szorongatták az érzelmek. – De hát ezt te is tudod.
– Lehet – felelte gyengéden. – De soha, soha nem hallhatom elégszer.

Semilla>!

Valószínűleg örökké hiányozni fog.
Ez van, ha az ember elveszíti az egyik szerettét. Soha
nem múlik a fájdalom. Soha.

Niitaa P>!

Soha senkinek nem lenne szabad sütizés közben sírni!