Spell ​Bound – Megbűvölve (Hex Hall 3.) 414 csillagozás

Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Sophie Mercer épp csak belenyugszik, hogy démonnak született, a Tanács máris elveszi tőle varázserejét.
Sophie most védtelen, magányos, és ráadásul a prodigiumokra vadászó Brannick amazonok jóindulatára szorul. Sophie legalábbis ezt hiszi, amíg érdekes felfedezést nem tesz: a Brannickok tudják, hogy háború közeleg, és azt állítják, hogy egyedül ő képes meggátolni a világvégét. Ám ebben a varázserejétől megfosztott Sophie nem olyan biztos. Főhősünkre újabb pokoli kalandok várnak. Vajon vissza tudja szerezni a varázserejét, még mielőtt késő lenne?

Eredeti mű: Rachel Hawkins: Spell Bound

Eredeti megjelenés éve: 2012

264 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633996034 · Fordította: Acsai Roland
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633996027 · Fordította: Acsai Roland

Kapcsolódó zóna

!

Hex Hall trilógia

32 tag · 8 karc · Utolsó karc: 2017. szeptember 24., 10:25 · Bővebben

Sophie Mercer · Archer Cross · Alexander Callahan (Cal) · Jenna Talbot · Izzy Brannick · Elodie Parris · Torin · James Atherton · Finley Brannick · Aislinn Brannick · Grace Mercer · Lara Casnoff

DarknessAngel
Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Ne, ne, ne! Ezt nem hiszem el! Hogy lehet így vége? :( Amúgy nagyon tetszett a könyv, de most komolyan, miért kellett így befejezni? spoiler Ha ezt a szörnyűséget nem nézem, akkor csak azt tudom mondani, hogy imádtam. Mert megint izgalmas volt és érdekes. Archer-nek is nagyon örültem, Sophie apjának pedig annál is jobban. :D Jókat szórakoztam a beköpéseken, ez a sorozat mindig meg tud nevettetni.

FairyDust P
Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Szerettem az előző részeket, de a jelenlegi könyv nem vett le a lábamról. Jelen Volt Sophie szarkasztikus humora, de én többet szerettem volna belőle. A szerelmi háromszög, szinte már kiidegelt. Ami lehúzta az olvasási élményemet az a felületesség volt. Voltak részek, amiket egyáltalán nem dolgozott ki az irónő, csak huss megtörtént és ennyi, pl. a pokol. Szomorú vagyok, hogy ilyen összecsapott könyvet hozott össze, pont igy a végére.

Naiva P
Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Pedig olyan jól indult ez a trilógia, de a harmadik részre mintha teljesen kifogyott volna az ötletekből az írónő. Nem mintha olyan eredeti lett volna a teljes történet, de sziporkázó volt, szellemes és vicces volt. Még akkor is, ha többször volt egy olyan érzésem, hogy az alaptörténeten részenként változtatott az írónő. Sophie és az ő szarkasztikus humora már kevés volt. A szerelmi háromszög pedig azon kívül, hogy felesleges, még érdektelennek és erőltettetnek is éreztem. Oké, hogy tini-szintű, fellángolás-szerű, de sokkal jobban ki lehetett volna a romantikus szálat dolgozni. Az pedig a legfájóbb pontja ennek a befejező résznek, hogy Rachel Hawkins a legegyszerűbb módon oldotta meg a „végül kit válasszak kérdést”. Lehetőséget sem hagyva egy kis érzelmi drámának. A harci jelenet elnagyolt és összecsapott volt. Kár érte. Sophie karaktere pedig 3 részen keresztül nem sokat – mondhatni – sehova sem fejlődött.

Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Szerencsésnek mondhatom magam, hogy decemberben olvastam az első két kötetet, így viszonylag nem kellett (dehogynem) hosszú időt várnom a folytatásra. Mit is mondhatnék, amit az előző két kötet értékelése közben nem mondtam el?
Egyszerűen annyira magával ragadott a történet most is, hogy egész nap csak olvastam, és nem tudtam egyszerűen letenni a könyvet. Nagyon sajnálom, hogy már vége van (Lizzy kötetére kíváncsi vagyok), úgy érzem, tényleg még vagy ezer oldalt is el tudnék olvasni Sophie vagy csak úgy a Hex Hall történetéről.
Határozottan az egyik kedvenc könyvsorozatom, számomra nagyon pozitív csalódás volt az első könyv, és hatalmas öröm, hogy a színvonal mindeddig nem csökkent, legalábbis szerintem.
A könyv humorát egyszerűen imádom. Nagyon ritka, ha én tényleg hangosan nevetek egy könyvön, Leiner Laura könyvein kívül szinte soha, de ezen előfordult párszor. Annyira szeretem Sophie iróniáját, a hangulatot, a humort. Számomra nagyon érdekessé és izgalmassá tette ez a könyvet.
Sophie számomra egy nagyon pozitív könyves karakter, nagyon szerettem, és könnyen tudtam vele azonosulni. Archer… hát igen, ő Archer. Mit is mondhatnék? Könyves álompasi. Ha már a könyves álompasinál tartok, Cal is ide tartozik. Bár én mindig jobban szeretem a keményet és a nem egyszerűbbet, de Cal is egy rendkívül szerethető karakter számomra. spoiler Jenna karakterét is nagyon szerettem, nekem is jó lenne egy ilyen vámpír barát…(: Sophie családja..♥ Gondolok itt mindenkire. spoiler
A nyomtatott könyvben volt pár hiba, például néha ugyanazt a nevet másképp írták le, vagy egy másik karakter nevét írták a másik helyett, ezt csak úgy észrevételként.
Valamint a könyv ajánlója a hátsó borítón szerintem spoileres, mivel az szerepel rajta, hogy spoiler. Szerintem ezt hiba volt rátenni, legalább is én utálom, ha bármi ilyen utalást megtudok.

Számomra ez egy meghatározó könyvélmény, egyszerűen imádtam. Sajnálom, hogy vége. Rachel Hawkins, miért írtad ilyen rövidre?:((
Mindenkinek ajánlom!^^ És kérem a saját Archeremet.<3

deen
Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Nagyon tetszett ez a történet és az egész sorozat is. Nem volt benne egy perc megállás sem, végig pörgött a cselekmény. Volt benne izgalom, romantika, jó sok humor (amit én különösen értékelek) és egy keserédes befejezés. Bírom Sophie-t, hogy a legkilátástalanabb helyzetben is megpróbál humorizálni, bár pontosan tudja, hogy ezzel nem old meg semmit, azért próbálkozik a bátor vagyok látszat fenntartásával. Elnézést azoktól, akik Archer rajongók, sajnos őt valahogy nem sikerült megszeretnem, nekem nem szimpatikus a srác, bármennyire is igaz, hogy ő Sophie másik fele. Cal-t viszont nagyon megkedveltem és örültem, hogy fontos szerepet kapott a zárókötetben. Az is nagyon tetszett, hogy a múltból is sok minden világossá vált, így érthetővé váltak a Cassnoffok cselekedetei is. A történet lezárását egy kicsit hirtelennek éreztem, még olvastam volna tovább… jó sokáig. Imádtam!

GytAnett
Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Vártam már nagyon a befejező kötetet, de azt kell mondanom, hogy túl népszerű, így ezer év volt, mire bent találtam a könyvtárban. :)
Összességében elvoltam vele, kikapcsolt, tehát a célomat elértem vele. Viszont nem egészen erre számítottam. Szerintem ennyi és ilyen horderejű eseményt hosszabban kellett volna megírni. Nem éreztem eléggé kidolgozottnak, néha csapongónak tűnt.
Annak ellenére, hogy már nem igazán emlékeztem az előző köteteket cselekményére, élvezhető volt, vissza tudtam kapcsolódni a történet menetébe.
Sophie humorát még mindig nagyon bírom, egy idióta a csaj, aki a leghúzósabb helyzetekben is elsüt egy-egy mondatot, ami megmosolyogtat. Archer… hát őőő, szerelmes nem lettem belé. :D Időszerű lenne végre leszoknom arról, hogy a kb. 16 éves karakterekbe beleesek. :D
Sok mindenre fény derült, nem mondom, hogy nem maradtak kérdéseim, de összességében elégedett vagyok, és nem bánom, hogy elolvastam a sorozatot.
Mondjuk a vége miatt nagyon nagyon és még annál is jobban mérges voltam. spoiler
A kiegészítő kötetet még biztosan kézbe veszem egyszer, ha végre senki nem kölcsönzi ki előlem. :D

Éva_D
Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Nem szeretném írni egy litániát, szóval nem részletezném, hogy mennyire vártam már. A történetet még most is szeretem, a borító el lett találva, a szereplőket meg imádom. A lényeg az, hogy belopta magát a szívembe a trilógia. De a befejező részre nem adok 5 csillagot, mert akadt egy nagy problémám.
Személy szerint én úgy gondolom, hogy egy kicsit sutára sikeredett a könyv vége. Nem tudom, ki hogy van vele, de én ezt érzem. Hát, így kellett lezárni? Szó szerint az volt az érzésem, hogy le van nagyázva, egyszerűen csak le lett tudva. Egyáltalán nem ezt vártam, hogy őszinte legyek.

ViveEe P
Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Tetszett, néhány évvel ezelőtt talán még kedvenc is lett volna. Nagy előny, hogy a főszereplő leányzó nem inkompetens, és nem idegesítő.
Az a helyzet, hogy nem ártott volna előtte elolvasni, ez előző két könyvet, mert így kicsit nehéz volt minden szereplőt beazonosítani.
Viszont imádom, hogy rövid a könyv. Nincs feleslegesen elnyújtva.
Sophiet és Jennát nagyon csípem, igazából nincs senki, akivel bajom lenne. Jó volt a történet így a trilógiát egyben nézve, bár egy kicsit csalódott vagyok, mert igazából minden túl könnyen ment, még a végső áldozatot is figyelembe véve. Sophie egy pillanat alatt legyűrte a rá nehezedő akaratot, csípem Jennát, de legalább eldobhatta volna a szoba másik végébe vagy valami.. Aztán a vége.. oké, Sophie egy duracelldémon, de na! Semmilyen ellenállásba nem futott bele, csak annyi volt, hogy szegény jogosan elfáradt.
Ez picit csalódás, bár szerintem a cél korosztálynak így emészthető tökéletesen.
Mindent félretéve szerettem. :)

Nikymeria P
Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Én azt mondom, nem volt olyan rossz befejezés ez. Bár tény, spoiler.
Izgalomban nem szenvedtem hiányt, sőt. Egy kicsit sűrű is volt a cselekmény. De nem baj, így jobb, hogy nem lett húzva mindenféle vacakkal. Az viszont zavar, hogy itt-ott jobban kidolgozhatta volna az írónő a történetet. Nem lepődtem meg túlságosan a Brannick családon, de kellett, érdekes színfoltja lett a regénynek. Érdekelne viszont, mi lesz a jövőben A Szemmel.
A szereplők még mindig rendben vannak ebben a részben is. Szeretem, mikor fejlődnek, de nem mondanak ellent saját maguknak. Szimpatikusak voltak végig, plusz piros pont a humorért és a szarkazmusért.

264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633996027 · Fordította: Acsai Roland
Annie_Cresta
Rachel Hawkins: Spell Bound – Megbűvölve

Méltó befejezése a trilógiának, sokakkal ellentétben én nem találtam gyengébbnek az előző részeknél. Az utolsó kötetben is kaptunk izgalmat, kis romantikát (sajnos kevesebbet, mint amit én szerettem volna a Cross-Mercer párostól) és természetesen humort. Igen, Sophie-nak most is voltak szarkasztikus és vicces megnyilvánulásai, de szegénykém humorát nem mindig értékelték a kialakult helyzetben.:D Na nem baj, én annál jobban. Egyetlen problémám volt most Sophie-val, a Cal-lal kapcsolatos hülyeségei. Ez a szerelmi háromszög annyira erőltetett, mindenki számára nyilvánvaló, hogy Sophie Archer-t szereti, de ”ha nincs ló, jó a szamár is” alapon azért reményt ad néha Cal-nak is. spoiler Talán pont ezért idegesített engem nagyon sokszor Cal. Sorry not sorry, de én nem bírom őt. spoiler Archer-t továbbra is nagyon szeretem, Jennával és Elodivel együtt.Hát én imádom ezt a szellem csajt! spoiler Az egyik új szereplő, Izzy is nagyon szimpatikus, alig várom, hogy olvashassam a róla szóló könyvet. Ha már Izzy… Ha valaki azt mondja, bonyolult kibogozni az összetekert fülhallgatót, akkor jusson eszébe Sophie családi élete. Az biztosan bonyolultabb.:D
A cselekmény is izgalmas. Volt itt minden: varázslat, prodigiumok, démonok, vadászok, pokol. Minden.
Az egyedüli dolog, ami zavart a könyvben, azok a szövegben lévő hibák voltak, mint például, hogy Izzy haja egyszer vörös, aztán szőke de lehet szőkítő-varázslatot hajtott végre rajta valaki:D, vagy épp Elodie beszél, Archer ott sincs, de azért ő megy el. Ezeket láttam, hogy más is kiemelte, de végül is nem rontott az olvasás élményén, csak na, értitek.:D
Nagyon tetszett ez a rész is, a Hex Hall egyértelműen az egyik kedvenc trilógiám lett (bár ez eddig is így volt) és már nagyon várom a spin-off kötetet. Remélem a Hex Hall szereplői is megjelennek majd, mert percekkel a könyv letétele után már hiányoztak.

– Cross!
Archer feje felbukkant a polcsor túloldalán:
– Kukucs! Mi az?
– Nézd a varázstárgyakat!
– Miért, azokat kellett volna eddig is néznem? Én még szívet rajzoltam a porba, és beleírtam a nevünk kezdőbetűit.
– Csodálatos!

Kapcsolódó szócikkek: Archer Cross · Sophie Mercer
loveQhuay P

– Úgy hívod magad, ahogy szeretnéd.
– Rendben, akkor Csodás Sophie Hercegnő leszek.

Kapcsolódó szócikkek: Grace Mercer · Sophie Mercer
loveQhuay P

– Nekem van tervem: szeretnék magzatpózban zokogni – mondta Jenna.
– Nekem az a tervem, hogy ruhástul beülök a zuhany alá, és sírok – tette hozzá Archer.
Elnevettem magam.
– Rendben. Akkor mindenki roppanjon össze idegileg néhány percre, aztán kitaláljuk, hogyan tovább!

Kapcsolódó szócikkek: Archer Cross · Jenna Talbot · Sophie Mercer
Eviii P

Tudhattam volna! Amikor elszabadul a pokol, te biztosan felbukkansz!

Eviii P

– Most, hogy a nehezén túl vagyunk, jöhet a pokol!

Madridista

Megpróbáltam nem úgy lélegezni, mint egy asztmás rozmár, de nem volt könnyű.

Madridista

Egy hétköznapi, tizenhét éves lány akar szembenézni egy vérfarkassal, és nincs más fegyvere, csak egy… na, jó. Van nálam egy bazi nagy kard és egy házi kísértet. Azért ez már valami.

Madridista

– […] Abbahagynád végre az ütlegelést?
-Érzed?
-Nem érzem, de elég idegesítő a fejem felé csapdosó ökleidet nézni.

loveQhuay P

– Akkor összefoglalom, mennyit tudunk: Lara csinál itt valamit valamivel, ami valahol van.
– Körülbelül – felelte Archer.
– Akkor minden világos.

Kapcsolódó szócikkek: Archer Cross · Sophie Mercer
molly_ P

Akkor sem haragudnék rád, ha egy nindzsa lennél, akit azért küldtek a jövőből, hogy elpusztítsa a szivárványokat és a kiscicákat!

Hex Hall sorozat · Összehasonlítás