School ​Spirits – Kísértetsuli (Hex Hall) 439 csillagozás

Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

A tizenöt éves Izzy Brannick-et arra nevelték, hogy szörnyekkel küzdjön. Családja évszázadok óta a varázslények üldözésének szentelte életét. De amikor Izzy nővére egy akció során nyom nélkül eltűnik, anyjuk úgy dönt, ideje egy kicsit pihenni. Új városba költöznek, ahol az iskolában furcsa dolgok történnek. Hogy rátermettségét bebizonyíthassa, Izzynek kell felgöngyölítenie a könnyűnek tűnő ügyet. De egy átlagos tinédzser bőrébe bújni nehezebb, mint amilyennek tűnik. A magányos és kemény lány tapasztalatlan a barátságok terén, és akkor még nem is beszéltünk a szerelmi ügyekről… Vajon képes annyira megbízni új barátaiban, hogy elfogadja segítségüket a kísértet megállításában, mielőtt még több embernek baja esik? Rachel Hawkins regénye ismét hozza a Hex Hall-sorozattól megszokott fanyar humort és bájt. Készüljetek fel még több titokra, varázslatra és románcra!

Eredeti megjelenés éve: 2013

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
248 oldal · ISBN: 9789633997185 · Fordította: Acsai Roland
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
246 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633996324 · Fordította: Acsai Roland

Dexter O'Neil · Izzy Brannick · Torin · Aislinn Brannick · Ben McCrary · Mary Anne Evans · Romy Hayden

Alabama, USA · Tennessee

DarknessAngel>!
Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

Ez egy jóindulatú 4*, mivel szeretem a sorozatatot, és ez a rész se volt rossz, de másra számítottam. A cselekményben kicsit csalódtam, viszont a szereplőket kedveltem – főleg Izzyt és Torint. ^^ Ők már az előző részben is megfogtak, és be kell valljam, én abban voltam, hogy ez a spin-off róluk fog szólni, nem pedig egy afféle bevezető lesz egy másik történetbe. Mert ez teljesen olyan volt. Főleg, hogy ennyire befejezetlenül ért véget.
De azért izgalmas volt. Tetszett, hogy Izzy kipróbálta a gimis életet. Az új baráti köre is aranyos volt… Olyan egyszer elment, és oké :D

christine I>!
Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

Nem erre számítottam. Nagyon nem.
Valamiért a Silber trilógia jutott az eszembe olvasás közben, aminek ugyan csak az első részét olvastam eddig…

Egyáltalán nem hasonlít a két történet, még a hangulat is teljesen más, mintha nem is ugyanabban a világban játszódna.

A karakterek tipikusak voltak, de valahogy mégis beleillettek a történetbe. Számomra ellentmondásos az, hogy ha mindkét srác ennyire nyomi, akkor miért néz ki olyan hűdejól…

A végkifejletre egyáltalán nem számítottam, igaz, nem is nagyon gondolkodtam olvasás közben, inkább hagytam, hogy magával repítsen a könyv.

Azt hiszem, kihagyható, és úgy is tökéletesen megérti az ember lánya, ha nem olvasta a trilógiát.

spoiler

deen>!
Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

Őszintén, ha nem készül el ez a könyv, akkor sem lenne hiányérzetem. Izzy ugyan jó karakter, ahogy a többi szereplő is szimpatikus volt, de nem éreztem azt, hogy ez a történet egymagában megállja a helyét, inkább egy új sorozat kezdő kötete. Ehhez mérten a cselekmény sem volt annyira érdekfeszítő, itt inkább Izzyn volt a hangsúly, nem pedig a nyomozáson. Ez utóbbi csak a könyv végén vitt igazi izgalmat a cselekménybe, spoiler. A könyv legvégét egyszerűen összecsapottnak éreztem, ügy megoldva, jöhet a következő kaland. Aranyos kis könyv volt, de nem találok benne semmi eget rengetőt, viszont jól szórakoztam rajta.

Orsi999>!
Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

Másra számítottam a fülszöveg alapján. Nem volt rossz, de azért részletesebben is le lehetett volna írni a dolgokat. Főleg, hogy nem lesz folytatása.
Az elején kezdtem megkedvelni Izzy-t, de a végére, annyira önfejű lett, hogy az már idegesített. Dex lett a kedvenc szereplőm. Végig szurkoltam, hogy összejöjjenek, spoiler
A történet eleje egy kicsit unalmas volt, de utána a rejtély felkeltette az érdeklődésemet. spoiler

abipter>!
Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

“Szerettem volna ismét önmagam lenni.”

Hogy őszinte legyek féltem ettől a résztől. Az előző három kötetet imádtam Sophie és a humorossága miatt. Viszont itt Izzy és édesanyja van a főszerepben.
De woooow, abszolúte megérte elolvasni! Az írónő humora megmaradt ebben is és a történetszála egyaránt izgalmas volt.
Azért várnék még egy kiegészítő kötetet kiegészítő könyvet. :D spoiler Remélem majd érkezik.
Nem egy hosszadalmas könyv, de kikapcsolódásra is tökéletesen megfelel.

”Anyám szerint lehetnek olyan helyzetek, amikor nem a szívünkre kell hallgatni.”

loveQhuay>!
Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

Hogy én mennyire nagyon vártam erre a részre!
És szerencsére nem okozott csalódást :)

Érdekes volt az eddigi megszokott Hex Hall-os világtól eltérni egy majdnem hétköznapiba, de szerencsére a történet ugyanúgy tartalmazta a megszokott elemeket és dobott be újításokat is.

Izzy-t már az eredeti sorozatban is megkedveltem, örültem hogy kapott egy spin-offot. Torint meg annál jobban megkedveltem, hozta a szokásos lökött formáját. Dex személyében meg egy olyan karaktert kaptunk aki valódi felüdülés volt az eddigiekhez képest; aranyos, hétköznapi, kellőképen nagyszájú amikor kell, és az öltözködése!!! :)

Nagyon várom a folytatásokat! Remélem nem csak ennyit kaptunk belőlük ;)

Éva_D>!
Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

Hát, nem dobtam el az agyam. Na jó, azért nem volt olyan rossz.
Engem nem igazán fogott meg. Valahogy úgy vagyok vele, hogy jó volt, jó volt, de még egyszer biztos nem olvasnám el. Nem sikerült megkedveltem a szereplőket. Voltak olyan pillanataim is, amikor azt hittem mindjárt elalszok. Egyedül Torin volt az, aki feldobta számomra az egészet. Bírom a pasit! :)
Három csillagot kap tőlem a borítóért, a plusz információkért, a sztoriért és Torinért :)

zuna19>!
Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

Sajnos azt kell írnom, hogy nem lett volna baj, ha ezt a sztorit nem olvasom. Semmi extra élményt nem adott ez a könyv a Hex Hall-hoz.
Az alap történet sem valami nagy durranás. A csattanója is uncsi.
Izzy kedvelhető, ezért 3 csillag. Rossz élmények után mindig kicsit elmegy a kedvem az ifjúsági könyvektől. Ebben az évben szerintem tartózkodni fogok tőlük.

molly_>!
Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

A történéseket végig Izzy szemszögén keresztül láthatjuk, és tartottam tőle, hogy túlságosan hasonlítani fog Sophie-ra, de szerencsére nem így történt, hiányzik belőle a másik karakterre jellemző szarkazmus. És ahogy A Hex Hallban Sophie-nak eleinte furcsa volt belecsöppennie a paranormális világba, a School Spiritsben Izzy-vel pont az ellenkezője történik: ő hozzá van szokva a vadászathoz, a természetfeletti lényekhez, ez mind része a mindennapjainak, most azonban középiskolába kell járnia, ahol átlagos diákokkal kell szembenéznie.
Különben valamiért meg voltam róla győződve, hogy ez valami love story lesz Izzy-ről és Torinról, csak hát aztán képbe jött Dex. A maga fura, kissé idétlen stílusával együtt engem sikerült megvennie kilóra, és okééé, tény, hogy nem az a tipikus könyves álompasi, de mindenképpen egyedi és szerethető karakter. <3
Bár a kísértetvadászat lezárult, azért elég sok kérdés maradt még megválaszolatlan, szóval remélem hamarosan olvashatunk még Izzy-ékről. :)
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/07/rachel-hawki…

Adri93>!
Rachel Hawkins: School Spirits – Kísértetsuli

Hát ez nem nyerte el annyira a tetszésem mint a Hex Hall. Izzy karaktere szerencsére erős volt, nem egy nyámnyila kislány. Dex számomra komolytalan volt, nem igazán főhős tipus. A történet is fura volt, és nagyon befejezetlen…Nagyon reménykedtem egy Torin -Izzy párosban, de ezzel most nagyon mellé lőttem. Nem baj, Torin attól még kedvenc marad, és reménykedem a folytatásban.

Cheril>!

Megfordult, és végre észrevette, hogy Dex is a szobában van.
– Ez meg ki?
– Dexter O’Neil vagyok, Mrs. Brannick! – nyújtotta a kezét a barátom. – Bízom benne, hogy örökbe fogad!
Anya hol rám, hol Dexre nézett, mielőtt ennyit motyogott:
– Bocs, de innom kell valamit.

Cheril>!

Az ágyra dobtam a telefont, és a szekrény felé pördültem.
– Mit is vegyél fel? – kérdezte Torin, és állát a tenyerébe tette. – Talán a fekete farmert fekete pólóval? De ha a kényelmességet fel akarod áldozni az elegancia oltárán, akkor felvehetnél egy fekete pólót fekete farmerrel. De várj! – húzta ki magát hirtelen. – Tudod, mi lenne a legjobb választás? A fekete…
– Farmer fekete pólóval – fejeztem be helyette. – Káprázatos!

Cheril>!

– Ma megharapott egy vámpír – közöltem.
Torin összehúzott szemmel előrehajolt.
– Valóban? – látta meg a sebhelyet a nyakamon. – Milyen kifejezést is szoktál használni?
– Szívás – mondtam a szememet forgatva, és önkéntelenül elmosolyodtam.
Torin bólintott.
– Most szó szerint ez történt.

christine I>!

–Te könyvtárba is szoktál járni? Nem csak beütöd a Google-be?
– A Google csak Google. Te mondtad, hogy az internet sem tudhat mindent. Hogy a könyvek a legmegbízhatóbbak.

Cheril>!

Azon tűnődtem, hogy ha szappanoperát nézek egy négyszáz éves varázslóval, az már azt jelenti vajon, hogy normális életet élek?

Fleur_Rouge_Cerise>!

Nem szívhatta ki a vérem egy ostoba vámpír, aki ráadásul Paszkálnak nevezi magát.

Kapcsolódó szócikkek: Izzy Brannick · vámpír
Cheril>!

– A szüleid is környezetváltozásra vágytak?
– Ők… Nos… Nincsenek már velem.
Megpördültem.
– Akkor kivel laksz? – lepődtem meg.
Dex nagy, ártatlan szemmel nézett rám.
– Egyedül. Nem mondtam még, hogy harmincöt éves vagyok?

Cheril>!

– Inkább hülyének nézzenek, mint seggfejnek – motyogta Dex.

Naniii>!

– Az iskola köztudottan unalmas és lélekölő. De mindenkinek ki kell próbálnia.

Cheril>!

– Nem tudom, még soha nem láttam kosármeccset.
[…]
– De láttam már hasonlót.
Mert eszembe jutott egy sötét boszorkánykor „bulija”, ahol szintén valami gömbölyűt dobáltak egymás között. Jó, az nem labda volt, hanem egy emberi fej.