Árnypikkely (Seraphina 2.) 5 csillagozás

Rachel Hartman: Árnypikkely

Goredd városában még a hétköznapok sem hétköznapiak. Minden úgy kezdődött, hogy egy sárkány landolt a háztetőn. A Seraphina fejében létező titkos kert pedig lassan átúszik a valóságba. Háború készülődik, és egyedül a félsárkányok közös ereje állíthatja meg a pusztítást. Ehhez viszont Seraphinának fel kell kutatnia a többieket. Hamar kiderül azonban, hogy nem könnyű szövetséget kovácsolni pusztán a származás azonosságára alapozva. És nem is mindenki jó szándékú. A szálakat a háttérből pedig egy titokzatos kéz mozgatja. A rengeteg árulás és vér után vajon jöhet-e feloldozás?

Eredeti mű: Rachel Hartman: Shadow Scale

Scolar, Budapest, 2017
528 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632448077 · Fordította: Bartók Imre

kucrek P
Rachel Hartman: Árnypikkely

Kár, hogy csak két kötetes ez a sorozat. Megtetszett a világ és a második kötet sokkal jobban tetszett az előzőnél, telis-tele olyan információkkal, történelemmel, amivel nagyobb betekintést lehet nyerni ebbe a világba. Én még akarok innen olvasni, van még benne lehetőség. Remélem, az írónő is így gondolja majd idővel :)
Seraphina néha kicsit idegesített, de mindig időben vett vissza magából. Olvasás közben meg azon gondolkodtam, vajon filmen hogyan néznének ki a félsárkányok.