English ​for Everyone: Kezdő 2. nyelvkönyv 4 csillagozás

Rachel Harding: English for Everyone: Kezdő 2. nyelvkönyv

Az ​English for Everyone angolnyelv-oktató kurzus anyagát kifejezetten arra tervezték, hogy a nyelvtanuló tanár segítsége nélkül, önállóan is fejleszthesse nyelvtudását. A kurzus négy szintből áll, mindegyik szinthez egy nyelvkönyv és egy munkafüzet kapcsolódik. A tananyag a Közös Európai Referenciakeret (KER) A1-C1 szintjét öleli fel.

A kezdőknek szánt 2. szint azoknak ajánlható, akik már elsajátították az angol nyelv alapjait. A tananyag magába foglalja a KER A2 szintjén elvárt tudásanyagot.

A képes nyelvtani magyarázatok segítik az összetett nyelvi jelenségek könnyebb megértését.

A rövid modulok lehetővé teszik, hogy a saját tempónkban haladjunk.

Az egyszerű feladatok segítségével gyakorolhatjuk az alapkészségeket: az írást, az olvasást, a beszédet és a hallás utáni szövegértést.

A hanganyag bemutatja a valós nyelvhasználatot, segít fejleszteni a hallás utáni szövegértést és a beszédkészséget.

A képek és ábrák segítik a nyelvtan és… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: English for Everyone HVG Könyvek

HVG Könyvek, Budapest, 2018
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633045787 · Fordította: Weisz Böbe

csillagka>!
Rachel Harding: English for Everyone: Kezdő 2. nyelvkönyv

Azt hiszem az első nyugati rendszerű könyvsorozat ami éppen ilyen otthon ülő, szervezett foglalkozásokat szívből gyűlölő különcöknek készült amilyen én vagyok. Az egész négy (x2) kötetest sorozat azt ígéri nulláról felfejleszt alsó C1 szintre. A második kötet sorra veszi a különböző igeidőket, hálás köszönet érte, végre nem csak a szinte sosem előforduló kivételekkel foglalkozik. Az átlagos nyelvtanuló szemével nézve talán zavaró lehet hogy egy szó mellé sincs fordítás, csak képek. Nagyon jól összerakott rendszer először a szót tanítja, csak utána használja, tudatosan mindenfajta lehetőséget gyakoroltat, külön kiemeli a US-UK közötti különbségeket. A tankönyv is sok feladatott tartalmaz, de ez megfejelve a munkafüzet feladataival, már tényleg maradandót alkot. Szerettem a rengeteg hanganyagot, a sokféle különböző feladatott, minden részletre figyel, van benne szövegértés szóban, írásban, hibajavítás, mondat összerakás…. Sajnos élő internet kapcsolat kell a hanganyag miatt, ez is lehet valakinél zavaró, hogy ha már fent van a neten elterelődik a figyelem, de engem pont annyira kötöttek le a leckék hogy nem kalandoztam közben. Egy nap 2 lecke kb 2 óra + még előző napi munkafüzet +1h ) igaz stréberkedtem és sokkal többet körmöltem mint amennyit kér, külön füzetbe, mert annyira jó minőségű a nyomás, hogy vétek lenne összefirkálni. Ezt a sorozatot nekem gyártották, köszönet érte. Most kicsit hanyagolom, de visszatérek hozzá ígérem.
(nagyon régen nem volt a kezemben igazi fűzött és nem csak ragasztott könyv, végre nem kellett azon izgulnom, hogy nehogy szétessen)