A ​család kedvencei 5 csillagozás

Receptjeim hétköznapokra és ünnepekre
Rachel Allen: A család kedvencei

A ​TV Paprika nézői már jól ismerik Rachel Allent, a kedves, szőke, ír fiatalasszonyt, aki fáradhatatlan lelkesedéssel mutatja be a minőségi alapanyagokat, a legújabb trendeket, és a praktikus megoldásokat.

A könyvben Rachel Allen a legutóbbi tv-műsorában bemutatott ízletes, inspiráló és könnyen elkészíthető fogásokat mutatja be, melyek híressé tették. Rachel a nemzetközi konyhaművészet alapjaira, a tradícionális vidéki konyhára, valamint a jó öreg családi klasszikusokra épít, és ezáltal bármilyen alkalomra kreatív lehetőségeket kínál fel az olvasóknak, akár egy egyszerű családi ebédre vagy ünnep vacsorára kívánunk főzni, esetleg egy romantikus fogást készítenénk a párunknak, vagy ha egy ragyogó piknikre vágyunk, vagy ha éppcsak kedvenc harapnivalónkat majszolnánk a kanapén heverve, netán muffint sütnénk a gyermekeinkkel.

A BBC -ahol műsorai nagy sikerrel futnak- minősítése szerint Rachel az „Ír szakácskirálynő”. A Good Food Magazin szerint pedig az ír konyhát… (tovább)

T. Bálint, 2012
240 oldal · ISBN: 9638902450 · Fordította: Juhász Mihály

meseanyu P>!

Rachel Allen: A család kedvencei Receptjeim hétköznapokra és ünnepekre

Ezt a nőt se ismertem eddig, de figyelni fogok rá, mert nagyon szimpatikusan, egyszerűen, háziasan, ugyanakkor nagyon is maian főz. Együtt van nála a hagyomány és az újdonságok, és minden alkalomra van valami jó ötlete. A képek nagyon kellemesek, nem csak az ételek, hanem a család, a ház is megjelenik, a szöveggel együtt roppant pozitív hangulatú, bensőséges az egész.

Jean>!

Rachel Allen: A család kedvencei Receptjeim hétköznapokra és ünnepekre

Rachel Allen a kedvenc tv-s szakácsom Donna Hay mellett. Nagyon régóta szerettem volna már beszerezni a könyvét, és @aani meglepett vele karácsonyra. Ezúton is nagyon szépen köszönöm! :)

Nagyon jó receptek vannak benne, a tv-ben látottakból már kipróbáltam a Quesadillas-t, ami a könyvben is megtalálható. És még jó pár ételt/italt el fogok készíteni a könyvből.

Ildikó_Vántus>!

Rachel Allen: A család kedvencei Receptjeim hétköznapokra és ünnepekre

Fantasztikus könyv! Semmi erőltetett csavar, hirtelen íz vadászat! Kiforrott, kreatív és egészséges receptekből álló csokrot fűzött össze. :)