Miss ​Notley nem hagyja magát (Tanglewood 2.) 165 csillagozás

Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

Mi vár egy erős nőre a férfiak uralta világban?

Amikor Miss Coralynn Notley édesapja odaígéri őt az első útjába akadó nemes embernek, a lány rájön, hogy vagy megszökik otthonról, vagy kénytelen lesz feleségül menni egy hitvány alakhoz.

Elkeseredésében jelentkezik házvezetőnőnek a Tanglewood birtokra, a fess Mr. Jonathan Ludlow otthonába. Amint Jonathan meglátja a lányt, rögtön felkelti az érdeklődését. Bár túlságosan fiatal és tapasztalatlan, Jonathan mégis lát benne valamit, ami egyfajta reményt ébreszt benne.

Vajon veszi-e majd a bátorságot, hogy felajánlja számára a házvezetőnői pozíciót, vagy ez katasztrófához vezethet?

A Jane Austen-regények korában játszódó romantikus történet.

Hagyd, hogy magával ragadjon!

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635971183 · Fordította: Dobó Zsuzsanna
288 oldal · ISBN: 9789635972265 · Fordította: Dobó Zsuzsanna
288 oldal · ISBN: 9789635972272 · Fordította: Dobó Zsuzsanna

Coralynn Eliza Notley · Harriett Cavendish · Jonathan Ludlow

nicosia P>!
Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

Jó volt olvasni a Tanglewood sorozat második részét. Ez sem egy hagyományos Viktoriánus-kori történet, de pont ezért nagyszerű. Maga a környezet, és az érzelmi ív nem különösen érdekes, inkább a szereplők maguk rendhagyók. Bevallom nekem Cora Notley elsőre nem volt igazán szimpatikus, de megkedveltem a történet végére. Meglehetősen önálló és határozott hölgy, de időnként elég szeleburdinak is tűnt. Jonathan Ludlow jellemét pedig bővebben is ki lehetett volna fejteni. Ezzel együtt is szerettem, ezt a nagyon kellemes hangulatú, korhű szövegezésű regényt.

Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

Nagyon édes, kellemes hangulatú történet volt. Főszereplőnk, Cora elszökik a rákényszerített házasság lehetősége elől és új életet kezd, messze az otthonától.
Házvezetőnek szegődik, no de nem megy minden könnyedén, mivel nem tanulta a szakmát, sokat bajlódik, hibázik, és az őt megvető többi személyzeti tag sem könnyíti meg a dolgát. (El sem hittem, hogy a neki legtöbbet ártónak is így képes segítséget nyújtani, le a kalappal.) Az, hogy így hátrahagyja a gazdag, kényelmes életét, hogy nehéz feltételek között, de szabadon, a saját elvei szerint élhessen, csodálatra méltó.
Rendkívül erős női szereplő, nem adja fel, akárhányszor is ront el valamit, addig próbálkozik, míg nem sikerül. Kedvencem, mikor teát főz. :D
A főnöke, Mr. Ludlow, mogorva és titokzatos, közben mégis látszik apróbb gesztusaiból, hogy törődik a lánnyal. Mindketten 'álruhában' vannak, de idővel fény derül rá, kik is ők.
Végig nagyon jól szórakoztam az olvasás során, voltak kifejezetten aranyos jelenetek, tetszett, ahogy lassacskán megolvadt a jég. Megkedveltem a szereplőket, kivéve Cora szüleit, ők aztán rémesek tudnak lenni.
A következő rész is elég kecsegtetőnek tűnik, már alig várom. :)

Mrs_Curran_Lennart P>!
Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

A maga módján aranyos kis románc volt, de az első rész jobban tetszett. Most is szimpatikusak voltak a főhősök, de Lord Draysonban több volt a spiritusz. Régebben olvastam egy hasonló történetet, amelyben a nemes kisasszony inkognitóban beállt szobalánynak, hát annak sem volt semmi esélye, hogy jól elvégezze a munkáját, ahogy a házvezetői állás is komoly felelősség volt. Bármennyire is könnyen tanul Cora, egyszerűen nem úgy nevelkedett, hogy be tudjon tölteni egy ilyen állást. Már az első résznél is észrevettem, hogy a szerző nem igazán szeret a valóság talaján időzni, de hát végülis ez szórakoztató irodalom, nem baj, ha nincs semmi valóság alapja. Egy olvasást megért, mert kellemes kikapcsolódást nyújtott.

kocybaba P>!
Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

Őszintén meg kell valljam, csak homályosan dereng az előző rész, az viszont sziklaszilárdan megmaradt, hogy végtelenül bájos, kedves és nem egy túlbonyolított történet volt, ahogy az erre is igaz. Kedveltem a főszereplőit, a verseivel nem éppen ékeskedő Jonathant és az őt rendbe bosszantó, makacs Miss Coralynn Notley-t, akik között a romantika finoman ütötte fel fejét, minden testiséget mellőzve, ami illet ide. A mellékszereplők is el voltak találva, kellemesen asszisztálva a borítékolható végkifejlet felé tartó Austin korabeli történethez. És míg az elődjénél azzal zártam soraim, hogy talán, mint a jó bor, beérik a sorozat, rájöttem, talán nem is szükséges érnie, csak így kell élvezni, elbűvölő, egyszerű, de nagyszerű jegyeivel.:)

tinuviel89>!
Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

Úgy tűnik az írónő szereti a főrend álruhában szolgaként úrnő, vagy fordított viszonylatokat. Társadalmi osztályokon való átjárást. Ez a könyv a könnyen olvasható, kis cuki kategóriába tatozik. Erotikus olvasmányt kedvelők kerüljék, mert itt az erotika csúcsa egy nem teljesen begombolt ing, kicsit rendetlen ruha. Maximum egy kis bizsergés, egy csók, de az is nagyon ízlésesen és szemérmesen tálalva. A szereplők aranyosak voltak, és egy kicsit számomra vértelenek. A történet nagyon gyorsan elolvastatja magát, egy napos történet. A problémák is olyan könnyen megoldhatóak, de ez is kell a romantikus lelkünknek. A történet vége, ami nem lehet kérdéses, már előre vetíti a következő románcot.

Mira_Skywalker>!
Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

A sorozat előző része is tetszett, de ez még jobban!
Nagyon rokonszenvesek voltak a főhösök, teljesen együtt tudtam érezni Corával, ahogyan függetlenségre törekedett borzalmas szüleitől és mindig kiállt magáért. Tetszett ahogyan beilleszkedett a háztarartásba és szépen lassan elnyerte mindenki megbecsülését. Hősünket Jonathant is kedveltem, bár párszor engem is feldühített nem csak Corát.:) Á igen, és Corával együtt engem is teljesen meglepett a végén a titka, hogy valójában spoiler A kedvenc részem talán az volt, amikor a személyzet születésnapot rendezett Jonathannak, aranyosak voltak.:)
Tekintve, hogy napjainkban íródott, egyértelműen érződik rajta a modern korszellem, Cora is modern hősnő, de talán egy ici-picivel korhűbb volt ez a kötet és hőseink kapcsolata, mint az első részben, jobban számontartották a kor szokasait, szabályait is. Mondjuk azt túlzásnak tartottam, hogy spoiler
A romantikus szál is tetszett, hiszen csókokon kívül több nem történt hősnőnk és hősünk között.
Kíváncsi leszek a trilógia zárókötetére is!
Ajánlom mindenkinek, aki egy könnyed, erotikamemtes történelmi romantikust keres!

Brigi89>!
Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

Ez a rész is nagyon jól sikerült, kellemes kikapxsolódás volt, nagyobb bonyodalmak nélkül.
Cora elszökik otthonról, mert nem akar kényszerházasságot kötni. Elszegődik Tanglewoodba házvezetőnőnek, noha egyáltalán nem ért hozzá.
Jonathan igazán megértő volt vele, még jól is szórakozott az alkalmatlanságán. Kezdettől fogva vonzódtak egymáshoz, nagyon aranyosan vallotta meg Jonathan az érzéseit.
Várom Harriett könyvét, az is jónak ígérkezik.

Yizri36 P>!
Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

Már az írónő első könyvét is nagyon szerettem és ez sem okozott csalódást.
Egy nagyon könnyed, szórakoztató olvasmány. Tetszett az ötlet, hogy a főhősnőnk nem tekintélyes ranggal rendelkező, aki miután sikeresen elmenekül egy nem kívánatos házasság elől, egy teljesen hétköznapi munkát vállal. Corat abszolút még az sem zavarta, hogy ténylegesen semmihez nem ért, de akkor is megpróbálkozott mindennel. Jonathan bár először morcosnak tűnik, de valójában spoiler. Cora és ő nagyon jó párost alkottak. Nem volt első látásra szerelem és ezt már lassan külön díjazom magamban, ha egy történelmi romantikus-ban nem akar már az első 10 oldal után ráugrani a férfi a nőre és nem kezd el azon ábrándozni milyen lenne ruha nélkül.. :,D Anderson könyvei ezért is nagyon szórakoztatóak számomra.
Szerettem a két főszereplőt és Tanglewood szolgálóit is. spoiler Aki, egy könnyed kikapcsolódásra vágyik, nagyon ajánlom. :)

noni55 P>!
Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

Cora nem hajlandó hozzámenni a kétszer idősebb, magasabb rangú Sir Gowen-hez, így megszökik otthonról. Kedves ismerősökhöz kerül, de nem akar tétlenül ülni a fenekén, ezért házvezetőnőnek áll. Semmi tapasztalata nincsen a munkát illetően, a ház ura, Jonathan azonban mégis meglátja benne az őszinteséget, kedvességet és így alkalmazza. A munkához hozzá nem értése számtalan vicces és keserű perceket okoz a ház urának és a cselédeknek is. Apránként megtanulja a szakma alapjait, de Jonathan végül kénytelen elbocsátani. Az oka csupán annyi, hogy így végre udvarolhat neki, amit Cora is örömmel fogad. A lány nagyon makacs természetű, céltudatos és egyben önzetlen is. Jonathan is megérdemli a boldogságot, ő is a családja elől menekült. Tetszett, hogy nem adta fel, hogy elnyerje a lány kezét, és kitartó udvarlásával lenyűgözte Cora-t.

Ani249>!
Rachael Anderson: Miss Notley nem hagyja magát

Kedves, romantikus történet, ahogy az első része is. Cora egy vagány nő, aki inkább elszökik, mint hogy feleségül menjen. Jonathan sem lett egy mindennapos földesúr, nemes meg igazán! Tetszettek a jó kis szóváltásaik! Remélem, a 3. részre nem kell sokat várni!

Evelena P>!

– Amikor az ember boldog, akkor szabad. Mindegy, mit csinál, vagy hol van.

Könyvmolyképző KU>!

– Talán a régensherceg érkezett látogatóba? – tréfálkozott Cora kíváncsian, hogy mégis mi a nagy hűhó oka.
Sally mogorván fordult el a csoporttól.
– Nem is annyira izgalmas. Csak havazik odakint, mint a fene. Évek óta nem láttam ilyen fehérnek a tájat.
– Valóban? – Cora hangulata még jobb lett, ahogy csatlakozott a csapathoz. Lábujjhegyen igyekezett meglesni az év első havát. Milyen gyönyörű volt, ahogy fényt vitt a sivárságba az érintetlen ragyogásával!
– Legszívesebben kimennék építeni egy hóembert – mondta Harry, és közben úgy nézett ki, akár egy kisfiú, aki megkapta a kedvenc játékát.
– Mégis miért vágsz ilyen mogorva arcot, Sally? – kérdezte Cora. – Annyira csodálatos látvány.
– Innét az. De amikor este megyek meglátogatni a fijjamat… Úgy értem, a fiamat, már korántsem lesz ilyen csodálatos. A csizmám úgy szívja magába a havat, akár egy konyharuha.
Cora elfordult az ablaktól és a szobalányra mosolygott. Sally egyre többször javította ki a saját beszédét, és ezt örömmel hallotta.
– Ha ez a bosszúságod oka, akkor azonnal hagyj is fel vele. Nekem van egy pár meleg csizmám, azt bármikor nyugodtan kölcsönveheted. És egy meleg kabátot is… Látod? – Cora elmosolyodott, miközben Sally morcos arckifejezése eltűnt. – Most már nem utálod annyira a havat, igaz?
– Azt hiszem… csodálatos – értett egyet Sally, és felvonta a szemöldökét, ahogy Corára nézett. – Tényleg nem bánja, ha kölcsönveszem a csizmáját és a kabátját?
– Hát persze hogy nem. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy megfázz, ugyebár? A fiadnak egészséges anyukára van szüksége, nekem pedig egy erős és serény szobalányra.

Evelena P>!

– Nagyon szeretném, ha az életem valamiféle célt szolgálna. Szeretnék tenni valami jót, valami értékeset, valamit, amitől hasznosnak és szükségesnek érzem magam.

Könyvmolyképző KU>!

Coralynn Notley kisasszony a Langtry Park lépcsőjén ácsorgott, és esdeklő tekintetét a tiszteletet parancsoló komornyikra szegezte.
– Elnézést kérek a korai látogatásomért, Sims, de azonnal beszélnem kell Lady Harriettel. – Csípősen hűvös volt a szeptemberi reggel. A lány maga köré fonta a karját és azt kívánta, hogy bárcsak szánt volna rá időt, hogy felvegye a melegebb kesztyűjét. Az ide vezető gyalogúton majd’ lefagytak az ujjai.
Az idős férfi válasza mintha évszázadokat váratott volna magára.
– Attól tartok, hogy a hölgy gyengélkedik, Notley kisasszony. Esetleg vissza tudna…
– Várok – vágta rá Cora, hiszen nem mehetett haza. Most semmiképp, amikor az élete fenekestül felfordult. Lady Harriett volt az egyetlen ember, akiben megbízott, márpedig most ki kell öntenie a szívét valakinek.

Evelena P>!

– Egészen ügyesen tesz engem a helyemre.
– Ön pedig egészen ügyesen nem marad ott.

Evelena P>!

– […] Nem tartozom elszámolással senkinek, és nem kell engedélyt kérnem, hogy azt tehessem, amit csak szeretnék, oda mehessek, ahova akarok és ahhoz menjek feleségül, akit én választok. Az életem, uram, csakis az enyém, és ezt pontosan így szeretem.

Könyvmolyképző KU>!

– Nos, uram… – kezdett bele a fiú, de Harry közbevágott.
– Én vótam, aki nem zárta be a kötröcöt.
Mr. Ludlow felhúzta az egyik szemöldökét. Nehezen hitte, amit hallott.
– Mi dolgod volt a csirkeólban, Harry? – kérdezte, próbára téve a lakájt, hogy vajon előáll-e olyan indokkal, amit Jonathan elhisz.
– Én… ööö… – Harry ijedten Mrs. Notley-ra pillantott, nyilvánvalóan könyörögve neki, hogy siessen a segítségére.
A lány a szemét forgatta.
– Ó, te jó ég, Harry! Mr. Ludlow nem bolond. Nagyon jól tudja, hogy nem te voltál. Természetesen Charlie felejtette el visszaakasztani a zárat, de nem szándékosan tette, uram. Ártatlan hiba volt csupán, amit igyekszünk helyrehozni.
Jonathan állkapcsa megfeszült. Miért Mrs. Notley az egyetlen ember, akinek számít az igazság? Harry egy pillanatig sem habozott, hogy előálljon valami buta hazugsággal, ahogy még csak az sem látszott rajta, hogy egy kicsit is sajnálná. Charlie pedig egy szót sem szólt, hogy kijavítsa. Hát ennyire keveset jelent nekik a szavahihetőség, hogy minden egyes lehetőségnél figyelmen kívül hagyják?

Evelena P>!

[…] és az első próbálkozása, hogy erősítő teát főzzön, szintén csúfos kudarccal végződött. Mr. Ludlow azonnal visszaküldte egy üzenet kíséretében, amin azt írta, hogy:

Bár a tea nem segített a fejfájásomon,
az életerőmet határozottan visszahozta.
Még soha nem pattantam fel az ágyból ilyen gyorsan.

Mira_Skywalker>!

– Uram, igazán sajnálom a lekvárt. Nem tudom, hogyan történhetett.
– Arra tippelnék, hogy összekeverte a sót a cukorral.
– Igen, erre magam is rájöttem – felelte Cora. Azt viszont nem értette, hogyan kerülhetett a só a cukrosüvegbe, mivel biztos volt benne, hogy elolvasta az üvegen lévő címkét, vagy legalábbis úgy vélte, hogy így járt el.

73. oldal- 6. Fejezet (Könyvmolyképző 2022)

Kapcsolódó szócikkek: Coralynn Eliza Notley · Jonathan Ludlow

Tanglewood sorozat · Összehasonlítás