Fény ​felé… 0 csillagozás

Válogatott versek
Rab Zsuzsa: Fény felé…

Fülszöveg
"Hogy milyen az én alkotói módszerem, arra nagyon nehéz válaszolnom. Rendszerint egy szikrát kapok, apró kis morzsát. Azt abban a pillanatban leírom magamnak. Mikor lesz belőle vers? Nem tudom. Mindenesetre ezen „szikrán” még sokat kell dolgozni, hogy láng legyen.
Nagyon kell ismerni a versformákat. Nem győzöm eléggé hangsúlyozni a mai fiataloknak. Ők nem nagyon tanultak verstant, az oktatás hibájából. Alig van néhány sor a tankönyvben e verstanról. A versnek törvényei vannak. Nem attól vers a vers, hogy hosszabb-rövidebb sorokat írunk egymás alá. Ritmusa, dallama van a versnek. Nagy László is írt szabad verseket. De azoknak a verseknek sodrása van, görgetege. Walt Wihitman volt a nagy szabadversíró, sőt, jóformán csak szabad versei vannak. De a szabadversnek a törvénye talán még szigorúbb, mint a kötött versé. Vers lehet próza is, ha olyan sodrása, lüktetése van. Enélkül nem vers, csak kötetlen ömlés, zagyvaság."

Ady Endre – József Attila – Radnóti Miklós: Válogatás Ady Endre, József Attila, Radnóti Miklós műveiből
Lelkünkből, szeretettel
Rozslay Zsuzsanna – Varga Lajos Márton (szerk.): Szívzuhogás
Farkas Árpád (szerk.): Szeretni tehozzád szegődtem
Szerb Antal (szerk.): Száz vers
Illyana Sanara: Ryon Krónikái
Jónás Zoltán – Káelné Kovács Rita (szerk.): Kortárs Hangon ’20
Koncz Mars János – Perényi Mónika – Klenk Zsolt – Zentai Zsófia (szerk.): Létvágytalanság
Ladányi-Turóczy Csilla (szerk.): A tavaszidő édessége
Szabó Lőrinc: Örök Barátaink I-II.