Spanyol ​konyha 2 csillagozás

R. Szepessy Ilona: Spanyol konyha

A magyarok könnyen megbarátkozhatnak a spanyok konyhával: sűrű levesek, bőséges húsok, erősen fűszeres ételek világa ez, akár a mienk. R. Szepessy Ilona, a nagy sikerű Francia konyha szerzője ezúttal az ibériai konyhaművészet világába nyújt bepillantást; az általánosan elterjedt, tipikus ibériai ételek (gazpaco, paella, tortilla) változatai mellett szinte minden tartomány (Baszkföldtől Mallorcáig) szerepel egy-egy jellegzetes fogással; a receptgyűjtemény a híres spanyol italok (pl. sangria) ismertetésével zárul.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Minerva kis szakácskönyvek

Minerva, Budapest, 1987

Nienna001 P>!
R. Szepessy Ilona: Spanyol konyha

Befejeztem az „olvasását” bár még bőven forgatom. Végig néztem a recepteket, bejelöltem az összeset, ami hozzávalók és elkészítési mód alapján szóba jöhet. A Puding próbája az evés kihívásra ezt a szakácskönyvet választottam, eddig 8 receptet készítettem el belőle, a kihívásban megszabott 21-ből. A karcok között megtalálhatók a fényképes beszámolók :)

Tetszik, kis méretű, könnyen hurcolom magammal a boltba, bevásárláskor (lefotózni a receptet túl egyszerű lenne.)

Úgy került hozzám, hogy a barátommal Győrben a Könyvszekér felhozatalát nézegettük,amikor megláttam ezt a könyvet. Van némi vonzódás bennem a spanyol kultúra iránt.. @Szürke_Medve véleménye szerint, nincs már értelme szakácskönyvet venni, mikor az interneten minden recept fent van. Erre azzal érveltem, hogy itt egyben vannak, nem kell keresgelni. Medvém erre azt mondta, hogy jó vegyem meg, de akkor főzzek is belőle :D Kihívás elfogadva!

MissWenut>!

Sajtos különlegesség
(Especialidad de queso)

Hozzávalók: 3 tojásfehérje, 8 dkg reszelt Pannónia sajt, zsemlemorzsa, olaj a kisütéshez.

A tojásfehérjéből kemény habot verünk, óvatosan elvegyítjük a sajttal, nehogy a hab összetörjön. Fakanállal diónyi nagyságú halmokat formálunk, beleforgatjuk a zsemlemorzsába, és néhány perc alatt a forró olajban minden oldalát aranyszínűre sütjük. (Számítsunk arra, hogy sütés közben megduzzad a sajtos különlegesség.)