Zongoraleckék (Libabőr 13.) 29 csillagozás

R. L. Stine: Zongoraleckék

Amikor Jerry új otthonuk poros padlásán egy zongorára bukkan, szülei ötlete szinte magától értetődőnek tűnik: járjon zongoraórára. Nem is lenne ezzel semmi baj, de a zongoratanárral, dr. Shreekkel valami nem stimmel. Valahogy különösen viszonyul Jerry kezéhez. Aztán fura dolgok jutnak Jerry fülébe.
Rémtörténetek Mr. Shreek tanítványairól, akik elmentek a zeneiskolába, és sohasem tértek onnan vissza…

Eredeti megjelenés éve: 1993

Passage, Budapest, 2002
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632283201 · Fordította: Tóth Éva

aszor P>!
R. L. Stine: Zongoraleckék

A lányom kedvenc sorozata volt, azóta is szereti a horror témájú könyveket. Örömmel láttam egy kihiváshoz csatolt könyvek között ezt a könyvet is.
Könnyed, igazi tizenéveseknek irt, nagybetűs, nem sok oldalas sorozat egyik kötete.
Pont annyira volt horror, amit még én is elviselek. De egy percig sem untam, végig fenntartotta az érdeklődésemet. Tökéletes könyv arra, hogy a fiatalok megszeressék az olvasást. Ha tanár lennék, nyugodt szivvel ajánlanám a tanitványaimnak.

m6tika >!
R. L. Stine: Zongoraleckék

Könnyed rémtörténet Halloweenre. Bár nem tartozom a megcélzott korosztályhoz, számomra is megteremtette a kívánt kísérteties atmoszférát. Egyszerű, de ötletes.

Lahara IP>!
R. L. Stine: Zongoraleckék

Na, jó! Ez néhol tényleg para. Ráadásul itt ez a szegény kölyök, akinek nem hisznek a felnőttek.

Bee_bookworm>!
R. L. Stine: Zongoraleckék

Erre a történetre már nem is emlékeztem, pedig jó kis rész. Az utolsó mondat lehetett volna kicsit hátborzongatóbb és a happy endet is lecserélném. De attól még <3

Panda>!
R. L. Stine: Zongoraleckék

Ez nagyon jó történet lehetett volna, ha nem lett volna happy end. Jobban volt felépítve, mivel ez már egy későbbi kötet, de nem ilyen végre számítottam. Ej.

Anita_Juhász>!
R. L. Stine: Zongoraleckék

Tinikoromba szerettem ezt a sorozatot. Ez belőle az egyik legjobban sikerült kötet. Azok a kezek,wá!

Henche>!
R. L. Stine: Zongoraleckék

A libabőr könyvek fiatalkorom olvasmányai. Imádtam, az összes magyarul kiadott mű megvan, de valahogy sosem került sor rá, hogy az összeset elolvassam.
A nagy borzongás, amit egy felnőtt korosztálynak írt könyvben szokott lenni, elmaradt, de emellett élvezhető kis olvasmány. A cselekmény ötletes, a fiatal szereplők miatt pedig egyfajta cukiságot is jelen van a furcsa, nem megszokott gondolatok mellett.

Libabőr sorozat · Összehasonlítás