Rejtély ​a könyvtárban (Libabőr 8.) 45 csillagozás

R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Lucy állandóan rémtörténeteket mesél. Családja és barátai már torkig vannak a kitalált históriákkal. Egy napon aztán Lucy egy valódi, eleven szörnyeteget fedez fel: a könyvtárost, aki a nyári olvasóprogramot vezeti. Igen ám, de Lucy túl sok rémmesét adott már elő ezért egyetlen szavát sem hiszik el a könyvtárban meghúzódó félelmetes teremtményről. A szörnyeteg azonban rájön, hogy titkát felfedezték… és Lucy nyomába ered.

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

Passage, 2001
148 oldal · ISBN: 9789632282534 · Fordította: Peneta Zoltán

BeetheBlessed>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Könyvtár és a lány, aki imádja a szörnyeket – vagy ha nem is imádja, de mindig szörnyet kiállt. Mintha magamat látnám. Szerencsére én még ilyen undorító könyvtárossal soha nem találkoztam, remélem, így is marad.

Pixelhiba>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Már maga a borító is undorító volt, hogy a könyvtárosbácsi eszi a legyet! :D

Lahara IP>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Ez a Lucy ritka egy idegesítő karakter. Persze a magyar címből megint nem jön át a lényeg, az eredetiből sokkal inkább. „The girl who cried monster”. Mint a fiú, aki mondja, hogy jön a farkas, jön a farkas. Meg azért is, mert meggyűri a könyv lapjait.
De azért a végén kibuktam rendesen. Komolyan.

Panda P>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Ilyen végre aztán nem számítottam. Remek volt, az eddigiek közül talán a legjobb.

GeekGunray>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Ez volt Az eddigi legjobb. Sokat sajna nem tudok hozza írni. A vége tényleg egy nagy csattanó volt, nem számitottam ilyen végre. :D Tátva maradt a szám töle . :)

Sceurpien I>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

A Libabőr könyvekből sajnos nagyon kevéshez volt szerencsém, és ma már nem is olvasnám el őket, ha hirtelen valaki elém tolná a komplett gyűjteményt, leginkább azért, mert nem nekem szólnak, hanem 14, de legfeljebb 16 év alattiaknak. Enyhén rémisztő, sok cliffhanger-rel operáló klasszikus rémmese mind, és a szerzőt dicséri, hogy nincs két egyforma, még akkor sem, ha a séma sokszor megegyezik. DE a nem egyforma a minőségre is igaz, némelyik nagyszerű, némelyik pedig unalmas.

Anita_Juhász>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Tinikorom egyik kedvence! Nagyon paráztam a lábujjharapdálótól!

Cheril>!

– Ma este megbeszélem ezt a dolgot a papával – mondta. Szerinte ez a szörnymánia csak egy átmeneti időszak, és majd kinövöd. Én azonban nem vagyok olyan biztos ebben.
– Az egész élet csak egy átmeneti időszak, amelyet kinövök – vetettem oda halkan.

Libabőr sorozat · Összehasonlítás