Rejtély ​a könyvtárban (Libabőr 8.) 49 csillagozás

R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Lucy állandóan rémtörténeteket mesél. Családja és barátai már torkig vannak a kitalált históriákkal. Egy napon aztán Lucy egy valódi, eleven szörnyeteget fedez fel: a könyvtárost, aki a nyári olvasóprogramot vezeti. Igen ám, de Lucy túl sok rémmesét adott már elő ezért egyetlen szavát sem hiszik el a könyvtárban meghúzódó félelmetes teremtményről. A szörnyeteg azonban rájön, hogy titkát felfedezték… és Lucy nyomába ered.

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

Passage, 2001
148 oldal · ISBN: 9789632282534 · Fordította: Peneta Zoltán

Bee_bookworm>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Könyvtár és a lány, aki imádja a szörnyeket – vagy ha nem is imádja, de mindig szörnyet kiállt. Mintha magamat látnám. Szerencsére én még ilyen undorító könyvtárossal soha nem találkoztam, remélem, így is marad.

tintapaca P>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Ezek a libabőr kötetek nekem tini koromban kimaradtak, pedig biztos imádtam volna őket. Így felnőtt fejjel, sok elolvasott King könyv után, már kicsit bugyutának hatnak néhol, de amelyik korosztálynak szól, szerintem ott nagyon betalál. Ez a történet egy rémmesés szörnyes átdolgozása a fiú aki farkast kiálltott tanmesének. A végén azért van benne egy kis csavar, ami meglepett.

NyZita >!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Ez hiányzott még nekem! Nálunk is van egy könyvtáros bácsi, akire hajlamos vagyok kábé úgy reagálni, mint ennek a regénynek a hősnője : legszívesebben a Tom és Jerry rajzfilmek macskájának módszerével hason, a lábujjaimmal hajtva magam, szlalomoznék oda a pulthoz, és végig rejtve maradva, a karomat négyszeres hosszúságúra nyújtva pöccinteném fel nagy óvatosan a kikölcsönzendő könyveimet, majd hasonlóképpen távoznék.

Bár Lucy persze marhára idegesítő, már-már unalmas, hogy állandóan valami szörnyes sztorival jön, így aztán naná, hogy senki nem hiszi egy szavát sem, mikor egyszer az életben valódi szörnyeteggel fut össze.

Egyértelműen gyerekeknek szánt, a 90-es évekbeli ifjúsági filmeket idéző rémtörténet, egy-két undorító, csiga- vagy légyevős epizóddal. Külön jó pont a könyvtári környezetért, mert abból sosem lehet elég. És egy nagyon meghökkentő, hatásos befejezés! megérte elolvasni.

Pixelhiba>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Már maga a borító is undorító volt, hogy a könyvtárosbácsi eszi a legyet! :D

Lahara IP>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Ez a Lucy ritka egy idegesítő karakter. Persze a magyar címből megint nem jön át a lényeg, az eredetiből sokkal inkább. „The girl who cried monster”. Mint a fiú, aki mondja, hogy jön a farkas, jön a farkas. Meg azért is, mert meggyűri a könyv lapjait.
De azért a végén kibuktam rendesen. Komolyan.

Panda>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Ilyen végre aztán nem számítottam. Remek volt, az eddigiek közül talán a legjobb.

Anita_Juhász>!
R. L. Stine: Rejtély a könyvtárban

Tinikorom egyik kedvence! Nagyon paráztam a lábujjharapdálótól!

Cheril>!

– Ma este megbeszélem ezt a dolgot a papával – mondta. Szerinte ez a szörnymánia csak egy átmeneti időszak, és majd kinövöd. Én azonban nem vagyok olyan biztos ebben.
– Az egész élet csak egy átmeneti időszak, amelyet kinövök – vetettem oda halkan.

Libabőr sorozat · Összehasonlítás