A ​múmia átka (Libabőr 4.) 38 csillagozás

R. L. Stine: A múmia átka

Gabe eltéved a piramisban. Sari, Gabe mindig viccelő unokatestvére az előző percben még közvetlenül Gabe előtt sétált a piramis alagútjában, aztán hirtelen, mintha a föld nyelte volna el. De Gabe mégsincs egyedül. Valaki más is van a piramisban. Valaki… vagy valami. Gabe nem hisz a múmia átkában. De ez nem jelenti azt, hogy az átok nem létezik…

Eredeti megjelenés éve: 1993

Passage, 2000
146 oldal · ISBN: 9632282469 · Fordította: Horváth Marianna

Dorka50 P>!
R. L. Stine: A múmia átka

Ennél lényegesen többet vártam. Sokkal több misztikumot, félelmet. Ezekből sajnos elég kevés volt a könyvben. Inkább Gabe és Sari kapcsolata volt a téma. A szereplőket sem sikerült megkedvelni, sőt Sari-t kifejezetten utáltam. A piramisokról és a múmiákról elég sok infót adott a könyv, de egyik sem olyan volt, amit ne tudhatnának az olvasók. Szóval elég gyenge rész volt.

Molymacska>!
R. L. Stine: A múmia átka

Múmia sztori elején elég gyenge volt, és túl sokáig vártunk a katarzisra, legalábbis számomra. Az eddigi történetek közül sztem ez volt a leggyengébb, de lehet csak azért, mert nem szeretem a múmiákat.

Lahara IP>!
R. L. Stine: A múmia átka

Aznap, ha jól emlékszem csak ezt a egy könyvet vettem. Már leszálltam a buszról, és befordultam az utcánkba, menet közben olvastam. Bent voltam a piramisban. Tényleg ott voltam. És akkor nekiugrott pár házzal előttünk a kerítésnek a tacskó. Hát én úgy még soha meg nem ijedtem!
Ez körülbelül 2000-ben vagy 2001-ben lehetett. Izgalmasnak tartottam, mivel gyerekkönyv, pont annyira félelmetes, hogy ne álmodjak rosszat tőle, de azért borzongjak egy kicsit.

Panda>!
R. L. Stine: A múmia átka

Elég gyengusz volt. Először azt hittem, nem is történik semmi természetfeletti dolog, de aztán egy hangyányit kaptunk. Hasonló hangulat, mint az eddigiekben, ki ne félne a múmiáktól egy piramisban? És persze a szokásos viccelődés az elején. Ifjúsági regény, többet nem kell tőle várni. :)

Passage, 2000
146 oldal · ISBN: 9632282469 · Fordította: Horváth Marianna
Bee_bookworm>!
R. L. Stine: A múmia átka

Általában a felnőttek rettentő idegesítőek a libabőrökben, ez most is így volt. Ez az egyik ok, amiért a gyerekek szeretik ezeket a történeteket, R. L. Stine tudja, hogy milyen egy gyerek lelke. A múmia átka felnőtt szemmel is izgalmas volt, szívesen olvasnám egy hosszabb és ijesztőbb változatát is.

tothalexandra>!
R. L. Stine: A múmia átka

Antikvárium vett a vonatra tökéletes olvasmány, ami kalandos és igazi ponyva. :-D. Szóval azt a pénzt amennyiért vettem megérte, néhány óra szórakoztatásért cserébe. Jah a könyv 50 Ft volt. Mint kiderült egy sorozat része, de ez nem igazán zavart.

Libabőr sorozat · Összehasonlítás