A ​holtak háza (Libabőr 16.) 28 csillagozás

R. L. Stine: A holtak háza

Amanda és Josh úgy vélik, hogy nagyon különös az a ház, amelybe most költöztek be. Szinte kísérteties. Talán szellemek látogatják. És Sötét Zuhatag városa is meglehetősen furcsa. A szüleik azonban nem hisznek nekik. – Majd megszokjátok!- mondják. – Menjetek és keressetek magatoknak új barátokat! Amanda és Josh szót fogadnak. Ezek az új barátok azonban nem éppen olyanok, amilyenekre a szüleik gondoltak. Ők ugyanis igazi barátok akarnak lenni… örökre.

Eredeti megjelenés éve: 1992

Passage, Budapest, 2002
134 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632283430 · Fordította: Pálfalvi Ilona

Gunray>!
R. L. Stine: A holtak háza

Nagyon jó volt ezeket a kis aranyos történeteket olvasni, visszaidézték kamaszkorom legkedvesebb olvasási élményeimet, amikor borzongtam.
Régen sajnos csak két kötethez volt szerencém, A büvös maszkhoz, és a Válj láthatatlanná könyvekhez. Végre megszereztem mindet, és sajnálom hogy befejezték a magyar kiadásokat.
Nagyon jó volt ezeket olvasni, feljöttek gyermekkori olvasási élményeim, nem ezektől lettem könyvmoly, de lehet újra előveszem ezeket az aranyos kis ifjúsági történeteket amiken felnőttem.
Köszönöm R.L. Stine az élményeket, a csattanók még mindig zseniálisak a könyvek végén :D

TribeBubu >!
R. L. Stine: A holtak háza

Egészen fordulatos és hátborzongató darabja a szériának. Kellemes kis ifjúsági horrorkötet. És végre ismét egy fordulattal lett lezárva. Ám ezúttal nem egy slusszpoénszerűséggel, hanem egy nyitott kérdéssel, ami igazán jópofa katarzisélményt nyújtott.

Bee_bookworm>!
R. L. Stine: A holtak háza

Ez a rész eléggé kiszámítható és annyira nem is borzongató, viszont az utolsó mondata a kedvenceim között van (bár nem az első helyen áll). Ha jól emlékszem, akkor az eredeti sorozatban, angolul ez az első kötet, de lehet hogy hülyeséget mondok, mindenestre ha igen, erős kezdés volt és nem hiába lett világhírű.

Panda>!
R. L. Stine: A holtak háza

Hű, hát ez hátborzongató volt. Az eddig olvasottak közül a legjobb Libabőr. Egyszerű és kiszámítható, mint a többi, de attól még elég jó. :)

gabszintyu>!
R. L. Stine: A holtak háza

Nem egy nagy durranás, kiszámítható, de nekem tetszett. :)