Szulejmán 22 csillagozás

Sorozat és történelem
R. Kelényi Angelika: Szulejmán

A ​sorozat és ami mögötte van I. Szulejmán szultán 1494 novemberében született Trabzonban és 1566. szeptember 6-án, Magyarországon, Szigetvár alatt vesztette életét. 1520-tól haláláig az Oszmán Birodalom uralkodójaként hódított. A török nép ikonikus ura a magyar történelmet egy kicsit is ismerő hazánkfiaiból rajongást biztos, hogy soha nem váltott volna ki, ha az egyik kereskedelmi csatorna meg nem vásárolja az uralkodó életéről szóló sorozatot.
A 2013 januárjától vetített Szulejmán című török filmsorozat nyomán a szultán negatív megítélése sokat változott, túlzás nélkül állíthatjuk, hogy – különösen a romantikus lelkületű tévénézők – megkedvelték a Halit Ergenç által alakított Fényességest. A történelmi események, személyek tekintve, hogy tulajdonképpen egy szappanoperáról beszélünk nem minden esetben egyeznek a valósággal, de ezt nem is várhatjuk el, a főcímben meg is jegyzik az alkotók, hogy a mű történelmi ihletésű, ami nem azonos a történelmi hűséggel.

R.… (tovább)

Figyelem, Budapest, 2016
Figyelem, 2016

R. Kelényi Angelika: Szulejmán Sorozat és történelem

Ahogy Angelika is írja az Előszóban, ez a könyv egy érdekességgyűjtemény, nem pedig tudományos értekezés. Én útikalauznak hívnám, amely sorra veszi Szulejmán életét, a történelmi-társadalmi vonatkozásokat, a családfát, az akkori szokásokat. Egyszerű, gyorsan haladós könyv, amely cseppet sem száraz, és nincs tele évszámokkal, felesleges adatokkal.
Jó, érdekes volt olvasni.

Ács_Milán>!

R. Kelényi Angelika: Szulejmán Sorozat és történelem

Tanulmányaim során a történelmet hol szerettem, hol nem, attól függően, hogy mi volt az adott tananyag. Ebben az érdekességgyűjteményben sem volt ez másképp.
Voltak fejezetek, amik nagyon tetszettek és érdekeltek, és voltak, amik kevésbé.
A Szulejmán filmsorozat több részét én is láttam, így jó kis kiegészítője volt a filmnek ez a könyv.
Hürremről és Malkocoglu Bali bégről szívesen olvastam volna még többet. Bali béggel a sorozatban nagyon szimpatizáltam, így valószínű, hogy róla emiatt szerettem volna megtudni még többet. :-)
A szinkronszínészekkel készült kis interjúk nagyon jó lezárást adtak a műnek.

Dorina_S>!

R. Kelényi Angelika: Szulejmán Sorozat és történelem

Ciki vagy nem, én nagyon szeretem a Szulejmán és a Kösem sorozatot. Imádom a történelmet, és a török hódoltság kora amúgy is az egyik kedvenc korszakaim közé tartozik. Rengeteg érdekes és hasznos információt tudtam meg a sorozatból, persze voltak túlzások is (II. Lajos karaktere).
Nagyon érdekes volt számomra a könyv, sok hasznos adat megtalálható benne, aki a sorozat mögött a valóságra is kíváncsi. Kifejezetten tetszett a felépítése, hogy bemutatja az akkori török világot és szokásait, a korabeli viszonyokat, Szulejmánt és családját.
Angelikában viszont most sem csalódtam, Érdekesen tálalta az információkat. Annak is izgalmas és szórakoztató olvasmány, aki annyira nem rajong a történelemért. :)

liptonella>!

R. Kelényi Angelika: Szulejmán Sorozat és történelem

Most komolyan, még hány nímand akar megélni egy tévésorozat farvizén?

Filep_Nikii>!

R. Kelényi Angelika: Szulejmán Sorozat és történelem

Számomra nagyon érdekes volt ez a könyv. Hiszen amellett hogy olvashattam, számos érdekességet megtudtam a nagy törtök szultánról. Az írónő nagyon ügyelt arra, hogy ne száraz tényeket közöljön, ne unjuk el magunkat, mintha csak egy történelem könyvet olvasnánk. Azonban hitelessége megmaradt a könyvnek. Nagyon tetszett benne, ahogyan fejezetekre lett bontva a könyv a könnyebb olvasás érdekében. Akit kicsit is érdekel a történelem, annak ajánlom elolvasásra ezt a könyvet. Hiszen sok érdekességet megtudhat az olvasó, melyet hosszasan kellene keresgélnünk az interneten.
Értékelés: http://nikiikonyvblog.blogspot.hu/2017/12/r-kelenyi-ang…

Sippancs P>!

Sok mindenre képes egy férfi, ha szereti a nőt.

Sippancs P>!

A szerelem érthetővé tesz akár sok gonoszságot is, de nem ment fel a bűnök alól.

Sippancs P>!

Ennél kellemesb italt képzelni sem lehet. Ehhez az európai mód szerint főzöttet nem hasonlíthatni. Minden illat benne marad, s ki hozzá szokott, annak minden másképpen készített kávé ízetlennek fog tetszeni.

Kapcsolódó szócikkek: kávé