Szulejmán 16 csillagozás

Sorozat és történelem
R. Kelényi Angelika: Szulejmán

A ​sorozat és ami mögötte van I. Szulejmán szultán 1494 novemberében született Trabzonban és 1566. szeptember 6-án, Magyarországon, Szigetvár alatt vesztette életét. 1520-tól haláláig az Oszmán Birodalom uralkodójaként hódított. A török nép ikonikus ura a magyar történelmet egy kicsit is ismerő hazánkfiaiból rajongást biztos, hogy soha nem váltott volna ki, ha az egyik kereskedelmi csatorna meg nem vásárolja az uralkodó életéről szóló sorozatot.
A 2013 januárjától vetített Szulejmán című török filmsorozat nyomán a szultán negatív megítélése sokat változott, túlzás nélkül állíthatjuk, hogy – különösen a romantikus lelkületű tévénézők – megkedvelték a Halit Ergenç által alakított Fényességest. A történelmi események, személyek tekintve, hogy tulajdonképpen egy szappanoperáról beszélünk nem minden esetben egyeznek a valósággal, de ezt nem is várhatjuk el, a főcímben meg is jegyzik az alkotók, hogy a mű történelmi ihletésű, ami nem azonos a történelmi hűséggel.

R.… (tovább)

Figyelem, Budapest, 2016
Figyelem, 2016

R. Kelényi Angelika: Szulejmán Sorozat és történelem

Ahogy Angelika is írja az Előszóban, ez a könyv egy érdekességgyűjtemény, nem pedig tudományos értekezés. Én útikalauznak hívnám, amely sorra veszi Szulejmán életét, a történelmi-társadalmi vonatkozásokat, a családfát, az akkori szokásokat. Egyszerű, gyorsan haladós könyv, amely cseppet sem száraz, és nincs tele évszámokkal, felesleges adatokkal.
Jó, érdekes volt olvasni.

Dorina_S

R. Kelényi Angelika: Szulejmán Sorozat és történelem

Ciki vagy nem, én nagyon szeretem a Szulejmán és a Kösem sorozatot. Imádom a történelmet, és a török hódoltság kora amúgy is az egyik kedvenc korszakaim közé tartozik. Rengeteg érdekes és hasznos információt tudtam meg a sorozatból, persze voltak túlzások is (II. Lajos karaktere).
Nagyon érdekes volt számomra a könyv, sok hasznos adat megtalálható benne, aki a sorozat mögött a valóságra is kíváncsi. Kifejezetten tetszett a felépítése, hogy bemutatja az akkori török világot és szokásait, a korabeli viszonyokat, Szulejmánt és családját.
Angelikában viszont most sem csalódtam, Érdekesen tálalta az információkat. Annak is izgalmas és szórakoztató olvasmány, aki annyira nem rajong a történelemért. :)

liptonella

R. Kelényi Angelika: Szulejmán Sorozat és történelem

Most komolyan, még hány nímand akar megélni egy tévésorozat farvizén?

Filep_Nikii

R. Kelényi Angelika: Szulejmán Sorozat és történelem

Számomra nagyon érdekes volt ez a könyv. Hiszen amellett hogy olvashattam, számos érdekességet megtudtam a nagy törtök szultánról. Az írónő nagyon ügyelt arra, hogy ne száraz tényeket közöljön, ne unjuk el magunkat, mintha csak egy történelem könyvet olvasnánk. Azonban hitelessége megmaradt a könyvnek. Nagyon tetszett benne, ahogyan fejezetekre lett bontva a könyv a könnyebb olvasás érdekében. Akit kicsit is érdekel a történelem, annak ajánlom elolvasásra ezt a könyvet. Hiszen sok érdekességet megtudhat az olvasó, melyet hosszasan kellene keresgélnünk az interneten.
Értékelés: http://nikiikonyvblog.blogspot.hu/2017/12/r-kelenyi-ang…

viktória_

R. Kelényi Angelika: Szulejmán Sorozat és történelem

Szeretem a sorozatot, főleg az első részeket, így gondoltam, hogy érdekes lesz számomra a könyv. Szívesen olvastam volna még, kicsit talán többet is Hürremről, valamint a többi szereplőről. Érdekesek voltak a háremről szóló fejezetek, tetszett a könyv végén a szinkronszínészekkel készített mini-interjú is. Összességében egész jó kis kiegészítés a sorozathoz!

Sippancs P

Sok mindenre képes egy férfi, ha szereti a nőt.

Sippancs P

A szerelem érthetővé tesz akár sok gonoszságot is, de nem ment fel a bűnök alól.

Sippancs P

Ennél kellemesb italt képzelni sem lehet. Ehhez az európai mód szerint főzöttet nem hasonlíthatni. Minden illat benne marad, s ki hozzá szokott, annak minden másképpen készített kávé ízetlennek fog tetszeni.

Kapcsolódó szócikkek: kávé