Heaven 147 csillagozás

A leszármazott
R. Kelényi Angelika: Heaven

Heaven ​Campel élete egyik pillanatról a másikra a feje tetejére áll.

Harmincharmadik születésnapján megtudja, hogy nem az, akinek eddig hitte magát, a szülei sem azok, akiket egyszerű, dolgos embereknek ismert, és a dédnagyanyja sokkal különlegesebb volt, mint amit el tud egyáltalán képzelni. Heaven két lábbal a földön áll, nem hisz a természetfelettiben, a túlvilágban vagy a misztikus ostobaságokban, de ezen a napon át kell értékelnie mindent, amit eddig a világról gondolt. A világról, amely egyetlen perc alatt részeire hullott…

Egy markáns nyomozó segítségével nekilát, hogy kiderítse a származását, megtudja végre, ki és miért gyilkolta meg azt, aki tudta a kérdéseire a válaszokat, miért üldözik sötét alakok, és miért segítik ijesztő idegenek. És a lehetetlen nemcsak lehetségessé, hanem a mindennapok részévé válik…

R. Kelényi Angelika minden szabályt felrúg, és történelmi vagy romantikus regény helyett egy misztikus krimivel sokkolja az olvasóit. Heaven… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Álomgyár, Budapest, 2024

Pati28 P>!

R. Kelényi Angelika: Heaven A leszármazott

“Veszélyes és nehéz lesz az életed, de annyit tehetsz az emberiségért, amennyit kevesen, és ez kárpótol majd azért, hogy önös érdekeidet háttérbe kell szorítanod.”

Érdekes volt Angelikától fantasyt olvasni, de olyan jól keverte a misztikát és a kalandos elemeket, hogy alig vártam mi fog kisülni ebből. Aztán valahogy ellaposodott az egész, és már más miatt vártam, hogy a végére érjek. Aztán jött a következő csalódás, mert számomra lezáratlan maradt a befejezés.

A történet kezdete az ókorba nyúlik vissza, mely megpecsetéli a világon lezajló események sorozatát.

Heaven Campel 33-ik születésnapja közeledvén súlyos titkok kerülnek napvilágra: a lány kénytelen rádöbbenni, hogy amiben egész eddig hitt, csak egy kitalált mese volt. Az évezredes rejtély nyomában világossá válik számára, hogy ő nem egy hétköznapi újságíró. Valójában sokra többre hivatott, és az egész világa rendül meg, amikor rájön, hogy kicsoda is ő valójában.

nicosia P>!

R. Kelényi Angelika: Heaven A leszármazott

R. Kelényi Angelikától még nem olvastam semmit. A könyvtárunkban nagyon népszerű, majdnem az összes kötete meg is van, de ritkán találni belőle a polcokon. Kíváncsi voltam az írónőre már egy ideje, de bevallom őszintén, nem volt kedvem egy újabb sorozatba belevágni, még akkor sem, ha csak 3 részes. Emiatt kapóra jött a „Heaven” című könyv, ami egyenlőre egyrészesnek tűnik, bár bőven benne van a folytatás lehetősége.
Elöljáróban leszögezném, hogy R. Kelényi Angelika jól ír. A történet elejétől a végéig lekötött, gyorsan olvastatja magát, a szóhasználat választékos, a cselekmény jól követhető, izgalmas, fordulatos. Megértem, hogy miért szeretik sokan az írónő stílusát, műveit.
A -fülszöveg szerint – misztikus krimi a kelta hitvilágba vezet vissza bennünket. Látszólag két idősíkon játszódik, de a Krisztus előtti 2. századba tulajdonképpen csak kilép picit, hosszasan nem marad. A valódi cselekmény a mai Angliában illetve Magyarországon játszódik, nagyon sok már-már varázslatos elemmel, de mégis csak nagyon mai, modern szereplőkkel.
Ha hasonlítgatni szeretném valamihez, elsőként a Tomb Raider (Lara Croft) jut eszembe róla. A jó és a rossz szövetségei a mai modern korban egymás ellen harcolnak, és a háborúban a jók legerősebb fegyvere egy nő. A történet megalapozásához a kelta vallás elemeit használja az író, ami teljesen illeszkedik a helyszínhez és a cselekményhez annyira, hogy szerintem a magyar vonal beillesztése indokolatlan és felesleges. Nekem nagyon tetszett a kiindulópont, a múltba nyúló igazak és gonoszok harca koncepció, de azt kell mondjam kidolgozatlan és elnagyolt a váz. A mai korban főként már egy harcos világuralomra törő rend léte elég kevéssé indokolt, nem láttam a motivációt (miért harcolnak), sem az eszközöket (mivel harcolnak), és a főhős sem gondolkodott el túlságosan önnön szerepének indokoltságán, csak elfogadta, hogy az egész élete egy hazugságra épül, és ő tulajdonképpen a Kiválasztott. Legyünk őszinték, a mai korban ezt bármelyikünk mennyire hinné el egyáltalán? Igen, tudom, hogy ez egy misztikus regény, így felesleges keresnem benne a valóságot, de pont ezeknél a történeteknél nagyon fontos a gondosan felépített háttér. Sajnos itt hiányzott. spoiler
Sok apró elcsúszás, vagy logikátlanság miatt nálam a teljes koncepció felborult, és a végére már csak a fejcsóválás maradt. A megoldás a semmiből érkezik, túl gyors, és persze a magyarázatok megindokolnak majdnem mindent, de az alapot már nem teszik helyre.
Ami miatt mégis kedvelhető a történet az az, hogy nem sablonos, és nagyon fordulatos. A nyomozás során sok különleges információt tudunk meg, a főszereplő családtörténete kifejezetten érdekes, az események láncolata jól felépített, izgalmas olvasmányélményt nyújt. Nekem tetszett, hogy nem a szerelemre épül fel a regény, és a misztikum sem túl sok. Inkább történelmi kalandregény, vagy krimi, ami nem kifejezetten R. Kelényi Angelika zsánere, ezért első ilyen típusú írásnak jó, de bőven maradtak benne kiaknázatlan lehetőségek, és elvarratlan szálak.

Wandamaci__könyvkuckója>!

R. Kelényi Angelika: Heaven A leszármazott

R. Kelényi Angelika munkásságával legelőször A grófnő árnyékában c. könyve kapcsán találkoztam és egyből lenyűgözött.

A történet elején belepillantunk a kezdetekbe, egy ősi legenda elevenedik meg a szemünk előtt, ahol egy druida a leányát választja ki a Kiválasztottnak, így az ő vállán nyugszik majd a világ sorsa. Innentől kezdve pedig az arra alkalmas leányok öröklik ezt a sorsot a vérvonalban, amikor betöltik a 33. évüket, viszont egészen odáig semmit nem tudnak majd származásukról.
Ebbe az ősi káoszba keveredik bele Heaven is, akinek a divat magazinok és a legújabb táskatrendek által keresztülszőtt élete ezzel teljesen felborul.

Rendesen bonyolódtak a szálak és a legizgalmasabb talán az volt, hogy sosem lehetett tudni ki barát és ki ellenség, bevallom, ezt még nekem sem sikerült kitalálnom és rendesen meglepett, amikor lehullott a lepel.

Viszont végig éreztem valamit, akár a cselekmény folyásában, akár a párbeszédeknél. Valahogy nem találtam annyira gördülékenynek, mint, amit eddig megszoktam és több résznél is ellentmondásba keveredtem.
Összességében, annyi biztos, hogy Heaven maximálisan eltér az írónő eddig megszokott stílusától. Kíváncsian várom, hogy a továbbiakban, hogy alakul a története, sok potenciál van benne, remélem minél több mindenre fény fog derülni és több minden fog megjelenni a legendából is.

Bővebben:

Mariann_ P>!

Határozottan tetszett.
Nekem ez tökéletes kikapcsolódás volt akkor is, ha nincsen semmi valóságalapja.
Sőt még a nyomozós Caroline történeteknél is élvezetesebb volt ez a misztikus krimi.
Okozott meglepetést is, olyant, amire nem számítottam.
Idei első olvasásom kellemes borzongás volt.

cicus61 P>!

R. Kelényi Angelika: Heaven A leszármazott

Nem mondom, hogy nem tetszett, de olyan egyszerű, kicsit gyerekes volt a történet. Ilyen történet mostanában elég sokszor olvastam, hogy nem tudja a főszereplő, hogy kicsoda és mire képes, hogy meg kell mentenie a világot. Heaven jópofa csaj, de annyira kiszámítható volt majdnem minden lépése, szinte előre meg tudtam mondani, hogy most mi következik. Sok rész tetszett, pl. a visszaemlékezések, de a fantasy szál nagyon gyengus. A vége pedig folytatást sejtet. Azért majd elolvasom ha lesz további rész belőle.

Dixy05>!

R. Kelényi Angelika: Heaven A leszármazott

Izgalommal telve vártam ezt a könyvet. A borító és a fülszöveg ígéretes cselekményt sugallt. Igazán lenyűgözött, hogy Angelika ebben a műfajban egy új oldalát villantotta meg. És nem kevés eredménnyel. Nagyon tetszett a történet kiinduló pontja, az egész alapvetés, ahonnan elkezdődik a cselekmény. Heaven élete egyik napról a másikra omlik össze, amikor is szembesülnie kell azzal a ténnyel, hogy ő nem egy átlagos harmincas nő. Küldetése van, sőt számos különleges nő leszármazottja. Élete, amit eddig biztosnak hitt, hirtelen titkokkal és rejtélyekkel telik meg. Hősnőnk végül úgy dönt, kezébe veszi a gyeplőt és fényt derít minden sötét foltra, mely a múltját övezi. Közben számtalanszor kell szembenéznie az ellenséggel, bár nem egyedül. Azonban kérdéses, hogy bízhat-e a jóképű megmentőben, aki mellé szegődik. Üdítő újdonság volt ez a könyv Angelika történelmi romantikus sorozatai után (amiket imádtam). Mindenesetre engem meggyőzött az írónő ebben a műfajban is. Valahogy sejtettem, hogy egy könyvnél nem fogunk megállni, ezért tűkön ülve várom, hogyan folytatódik tovább Heaven élete. Remélem nem kell sokáig várni.

Ács_Milán>!

R. Kelényi Angelika: Heaven A leszármazott

Az írónő eddig megjelent könyveinek mindegyikét olvastam. Szeretem a történelmi romantikus regényeit és a Caroline Wood sorozatot is egyaránt.

Amikor megtudtam, hogy új regénye jelenik meg az írónőnek, nagyon örültem. Azonban amikor megláttam a címkéket a regényen, akkor már annál kevésbé. Misztikus, paranormális… Hát, ilyen jellegű könyveket nem olvasok, mert nem igazán kötnek le, nem az én műfajom. Ennek ellenére örültem, amikor a könyvtárban megpillantottam az egyik polcon a regényt. Azt gondoltam, hogy így, minden kötelezettség nélkül, kikölcsönzöm és adok egy esélyt neki.
Ha valaki azt mondja nekem, hogy egy ilyen műfajú regényt én ilyen rövid idő alatt fogok elolvasni, mint ezt és még határtalanul élvezni is fogom, azt gondoltam volna, hogy valami baj van az illetővel.

Heaven története szinte elvarázsolt, megbabonázott. A kezdeti ellenérzésem pillanatok alatt szertefoszlott. Ehhez nagyban hozzájárult az írónő írásmódja és stílusa. Számomra nagyon is fogyasztható és élvezhető módon adta át ezt a misztikus történetet.

A regény az elejétől a végéig fenntartotta az érdeklődésemet… nem is akárhogyan.
Rengeteg meglepetés ért az olvasás során.
Heaven nagyon szimpatikus karakter volt. Warrennél éreztem, hogy valami esetleg nincs rendben, de nem gondoltam, hogy ilyen szerepe van a történetben, mint ami kiderült.
Számomra meglepetések sorozata volt végig a történet. Warren, Benson … na, és Bailey professzor…
És, hogy lesz-e folytatása a regénynek? Igazából mindegy is, illetve mégsem, mert szívesen olvasnék Heaven további sorsának alakulásáról. Azonban, ha nem lesz folytatás, akkor sem csüggedek, mert ez a remek befejezés elbírja azt is, hogy így záruljon a Leszármazott története.

nagydianagloria>!

R. Kelényi Angelika: Heaven A leszármazott

Nagyon vártam már, hogy elolvashassam ezt a könyvet. Nagyon tetszett a fülszövege. Jó volt egy kicsit mást is olvasni:)
A történet az elejétől fogva teljesen lekötötte a figyelmemet. Tele olyan fordulatokkal, amikre nem is igazán számítottam. Nagyon szívesen elolvasnám a történet folytatását.
off

Beszterczei_Erika>!

R. Kelényi Angelika: Heaven A leszármazott

Misztikus és egyben nagyon izgalmas könyv volt.
Nem is gondoltam volna, hogy Angelik aígy megfog lepni ezzel a könyvével.
Letehetetlen volt, hiszen minden fejezetben egyre közelebb jutottunk Heaven múltjához és sorsához.
Egy Ügy, mely generációról generációra a lány gyermekekre szál, ők a Leszármazottak, akik ősük erejét öröklik.
A könyvben nem bízhatsz senkiben és az utolsó oldalaknál olyan váratlan fordulatok és meglepetések értek, hogy csak kapkodtam a fejem.
Nagyon bízom a folytatásban!!!

Orsolya_Mojzer>!

R. Kelényi Angelika: Heaven A leszármazott

Az Átkozottakal nem ér fel, de kétségtelen hogy ez sem lett mindennapi olvasmány. Örülök hogy az írónő bepróbàlkozott a műfajjal. Roppant érdekes volt olvasni a könyvet, Frank már az elejétől fogva gyanús volt számomra. Azért kedveltem, csupán egy bajom van a történettel. Heaven mentőakciója lehetett volna kicsit eseménydúsabb. Ezt kifejezetten hiányoltam. Más problémát nem tudok említeni. Szerettem a könyvet!

Nikike_k>!

-Örökké, amíg világ a világ, a mi leszármazottaink fogják őrízni a földön az egyensúlyt.

Nikike_k>!

A tűz narancsra festette a terem vaskos, durva falait, és megvilágította a robusztus, fából faragott ágyon fekvő asszony sápadt-szép arcát.

Nikike_k>!

-Nem bánnám, ha velem tartanál…
-Mit fizetsz?-vonta fel a szemöldökét.
-Kávé?
-Három napig – emelte fel a mutatóujját.- Két cukor, kis tej…
-Jó. Három napig szállítom a koffeint. Jössz?
-Rendben, megfűztél- kacsintott rám, mintha nagyon győzködnöm kellett volna.

Mara87 P>!

Elméletileg a tojásrántottát nem lehet elrontani. Aznap reggel megtudtam: el lehet…

Queen001 P>!

Lelkét eladta a lánya biztonságáért és egy ügyért. Egy olyan ügyért, amelyet a lányától függetlenül is közel érzett a szívéhez…

Mara87 P>!

Furcsa érzés volt. Brutálisan felkavaró, újszerű, mint egy harmadik szem, amihez nem kellett látnom a való világot, mintha egy belső hang súgta volna, hogy valaki engem néz, miközben a feszültség gúzsba kötötte a gyomromat, egy láthatatlan erő pedig vasmarokkal szorította a a torkomat. Szinte fájt.

Mara87 P>!

Hadakozhatok az elképesztő jövőm ellen, és akkor meghalok, vagy pedig teszem a dolgomat és megtalálom a megoldást.

Mara87 P>!

Ez a mély, mindent befedő, mindenre rátelepedő, súlyos köd pontosan ábrázolta a pillanatnyi érzéseimet. És nem volt egy apró, halvány fénysugár sem, amely megmutatná, merre induljak. Semmi…

Mara87 P>!

Hogy még bonyolultabb lett az ügy? Hát kérem! Már így is elég bonyolult volt, ez a kis plusz csomó a kötélen már nem csapott a sárba.

Mert_olvasni_mindig_jó P>!

Warren nem szólt semmit, csak az orra alatt elvigyorodt. Ki ment a konyhába, és be jött két üveg sörrel a kezében. Nekem hozott poharat. Méltányoltam igyekezetét, ennek ellenére le tekertem a kupakot, és meghúztam az veget. Nem használtan poharat. Álltalában sem szoktam a sört pohárból inni, akkod ráadásul nagy kívántam is, hogy valami ellazítson.