The ​Art of Alice: Madness Returns 2 csillagozás

R. J. Berg: The Art of Alice: Madness Returns

Legendary game designer American McGee created one of the most visually arresting games of all time in Alice. Eleven years later, McGee returns with a sequel just as groundbreaking as his critically acclaimed classic – Alice: Madness Returns! Just in time for Madness Returns, Dark Horse and Spicy Horse Games invite Alice fans to take a journey through the wonderland of American McGee's imagination for a look at this magnificent and disturbing world. With text by Madness Returns lead writer and executive producer R. J. Berg, and featuring an introduction by McGee, The Art of Alice offers an intimate look into the artwork behind this blockbuster interpretation of Lewis Carroll's enduring masterpiece.

>!
Dark Horse, Milwaukie, Amerikai Egyesült Államok, 2011
184 oldal · ISBN: 1595826971

Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 7


Kiemelt értékelések

fiszi>!
R. J. Berg: The Art of Alice: Madness Returns

Vegyesek az érzelmeim ezzel az artbookkal kapcsolatban. Imádtam a játék első részét, és alig vártam a másodikat (ami sok tekintetben csalódás volt, de ez most lényegtelen). Maga a kötet szép, jó minőségű, bár a borítóra jobb képet is el tudtam volna képzelni. Jó a kép-szöveg arány is, bár néha fölösleges dolgokról írnak, és olyanokról meg nem, ami érdekes lenne (pl. mi ihlette az adott lény külsejét, arról nem írnak, de arról igen, milyen tehetséges és hol élt az adott rajzoló). A betűk jól olvashatóak, nem kicsik, nem nagyok, jó a színűk és jól vannak elhelyezve.

Csakhogy. A karakterekről alig vannak képek, azok is szégyenletesen picik, és ha valamelyikről kettő kép van, az már luxus. Alice ruhái szintén mikroszkópikus képeken szerepelnek csak, mindegyikről szigorúan egy darab. Viszont vannak szürrealista, pacás képek, amiken abszolút semmi nem kivehető, ezek egész oldalakat töltenek be, sőt egy igen undorító jelenet, ami bele se került a játékba, egyenesen kettőt. Alice végleges külsejéről szintén nincs rendes kép.

2 hozzászólás
Natasha>!
R. J. Berg: The Art of Alice: Madness Returns

Nagyon szürreális, nagyon viktoriánus és nagyon sötét.

Elborult ötletek gyönyörû kivitelezésû képekben – látványtervek és vázlatok tömkelege. A nyolcvan százalékát kiraknám poszterként a falamra.
Nem kell ismerni a játékot, sem végigjátszani ahhoz, hogy tetsszen az album, mivel felfoghatjuk ôket egy koncepció köré épülô mûvészeti alkotásoknak. Amit tudnunk kell az adott lényrôl, színhelyrôl, az le van írva. Az pedig egyáltalán nem igaz, amit az elôttem értékelô írt, hogy nincsenek lejegyezve az ihletet nyújtó mûvészek (le vannak). (A végleges koncepcióhoz meg elég beírni google-be Alice nevét)
A kedvenceim a különbözô lények – a drámaíró polip, aki alkoholba folytotta bánatát, vagy az ôrült játékbaba-készítô.
Egyedül azt sajnálom, hogy a mûvészek pénzhez, idôhöz és koncepcióhoz voltak kötve, mivel a bemutatott elborult ötleteken túl még biztos el tudtak volna csalingázni sötétebb területekre is, ha lehetett volna. De így is elég jó a kötet. (Hah, elég jó?! Ez gyenge kifejezés rá.)

Belelapozó:
http://bit.ly/12OIDnb

(Az eredeti Alice-játékot imádtam. Az a darkos hangulat még mindig hatással van rám, nemhiába van még mindig a dallistámban a soundtrackje. A második részt viszont abbahagytam azután hogy rájöttem, túl kötött a játékmódja. Viszont ezután lehet, hogy elôveszem majd egyszer, mert az a világ amit a kínai mûvészek megteremtettek… Ejha!)

2 hozzászólás

Hasonló könyvek címkék alapján

Christophe Arleston: Ythaq 4. – The Shadow of Khengis
Talia Dutton: M Is for Monster
Richard Sala: The Hidden
Alejandro Jodorowsky: Knights of Heliopolis
James Tynion IV: The Woods 8. – The Final War
Dan Lockwood (szerk.) – H. P. Lovecraft: The Lovecraft Anthology 1.
Marvel Classics Comics Omnibus
Michael McDermott – Jeff McClelland – Shawn Aldridge – Jonathan Brandon Sawyer – Christine Larsen – Mark Bertolini: Imaginary Drugs
Jody Houser: Stranger Things 4. – Science Camp
Bill Watterson: The Mysteries