Scott ​utolsó útja 4 csillagozás

R. F. Scott kapitány naplója déli-sarki expedíciójáról
R. F. Scott: Scott utolsó útja R. F. Scott: Scott utolsó útja R. F. Scott: Scott utolsó útja

Az ​1957-1958-i nemzetközi geofizikai év nagyszabású kombinált kutatásai az Antarktiszra, e titokzatos délsarki szárazföldre irányítják a közfigyelmet szerte a világon. Nem véletlen, hogy a tudományos körök összefogott erőfeszítéseivel párhuzamosan az emberek száz- és százezrei fokozott érdeklődéssel fordulnak a Déli-sark meghódításának irodalma felé. Ebből az alkalomból új kiadásban adjuk közre az 1910-13. évi brit délsarki expedíció vezetőjének, a négy társával a Sark elérése után hősi halált halt Robert Falcon Scott tengerészkapitánynak naplóját, amely amellett, hogy tudományos hitelességgel tartalmazza az expedíció délsarki csoportjának egész történetét, az egyik legnemesebb emberi dokumentum is, amelyet a történelem ismer. Scott kapitány naplója az expedíció iratait közreadó 1913. évi kétkötetes dokumentum-kiadás első kötetét tölti meg. A második kötet az életben maradt útitársak jelentéseit és tudományos feljegyzéseit teszi mindenki számára hozzáférhetővé. A Magyar Földrajzi… (tovább)

Eredeti cím: Scott's Last Expedition, The personal journals of captain R. F. Scott on his journey to the South Pole

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára

Móra, Budapest, 1958
228 oldal · keménytáblás · Fordította: Halász Gyula

encus625 P
R. F. Scott: Scott utolsó útja

R. F. Scott: Scott utolsó útja R. F. Scott kapitány naplója déli-sarki expedíciójáról

Az egyik rukkolán szerzett könyvem ez, talán az egyik legnagyobb fogásom!
Olvastam már több könyvet a témában, nem sok új információt kaptam most ebből a könyvből. Először nem tetszett, mikor kiderült, hogy az eredeti naplót lerövidítették, csalásnak gondoltam. De aztán rájöttem, hogy elég monoton ez így is, ha még 2x ennyi ideig olvasnám a hasonló gondolatokat, akkor eldobnám a könyvet. Sok ismétlés volt benne, időjárás, a felszerelés, a bizakodás szavait újra és újra leírta.
Nyilván tudtam az expedíció sorsáról, de azért így is megrázó volt a vége. Még úgy is, hogy azért nyilvánvaló, hogy Scott több hibát vétett a tervezésnél és magánál az útnál is. Sajnos ez emberi életekbe került…

Móra, Budapest, 1958
228 oldal · keménytáblás · Fordította: Halász Gyula