Beszélgetések ​gyerekekkel 31 csillagozás

R. D. Laing: Beszélgetések gyerekekkel

R. ​D. Lainget aligha kell bemutatnunk: ő a Gubancok és a Tényleg szeretsz…? című kötetek nálunk is közismert és közkedvelt szerzője. Új könyvéről, amelyben két gyermekének, Natasának és Ádámnak beszélgetései olvashatóak, a következőket írja:
„Mindig is kedvemet leletem a párbeszédben, a replikázásban, általában mindenféle kapcsolatban és kölcsönhatásban, szavakkal vagy szavak nélkül. Mégis, élete jelentős részét a kommunikáció árnyoldalainak, a (többnyire családon belüli) kommunikációs zavaroknak és kudarcoknak tanulmányozásával töltöttem… A dolog másik oldalát azonban korántsem vizsgálták meg ennyire alaposan. Értelmes lények örömteli társalgásának a nyelve bámulatosan összetett és változatos formákat képes ölteni… Ezért aztán nagy örömömre szolgál, hogy közreadhatom ezeket a beszélgetéseket, amelyek oly sok felszabadult és mégis komoly életörömöt fejeznek ki. Nem mintha olykor nem lennének kegyetlenek és vadak, nem mintha az élet sötét oldala mindenestül… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1977

Könyvfakasztó, Budapest, 2007
158 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638666987 · Fordította: Ferencz Győző · Illusztrálta: Réber László
Helikon, Budapest, 1988
108 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632076559 · Fordította: Ferencz Győző · Illusztrálta: Réber László

anesz P>!
R. D. Laing: Beszélgetések gyerekekkel

Néhol kicsit megdöbbentő volt, ahogy mindig megdöbbentenek a gyerekek kegyetlenségei, de többnyire jókat szórakoztam. A szóviccek pedig teljesen elbűvöltek, elismerésem a fordítónak!

doktordrin>!
R. D. Laing: Beszélgetések gyerekekkel

Azért kaptam ajándékba, mert én is írom a gyermekemmel folytatott elgondolkodtató, mulatságos, meglepő párbeszédeket, megnyilvánulásait. Még így is megnevettetett, ajánlom mindenkinek.

Sirius>!
R. D. Laing: Beszélgetések gyerekekkel

Jó volt olvasni ezeket a felettébb érdekes és mulatságos párbeszédeket.

R. D. Laing: Beszélgetések gyerekekkel

Jópofa olvasmány, de fura család. Az illusztrációk remekek :) Remélem, nekem is lesz majd egy hasonló gyűjteményem.

gigi777>!
R. D. Laing: Beszélgetések gyerekekkel

Aranyos gyerekszáj jegyzetek. Mennyire másképp látják a világot a kicsik. Milyen érdekes, hogy a még romlatlan apróságok mennyire őszintén mondják ki azt amit gondolnak. Érzelmileg nagyon rendben van az a család, ahol ilyen szópárbajok zajlanak a falak között.

Sastojci >!

Apa: ne csináld
Ádám: de csinálom, ha nem engeded

imma P>!

Az a gyanúm, hogy a gyerekek éppoly fontos szerepet játszanak a felnőttek „növekedésében és fejlődésében”, mint a felnőttek a gyerekekében.

1974. július 11.

Natasa: szomorú vagy?
Jutta: igen
Natasa: az élet miatt?
Jutta: igen
Natasa: de én szeretlek (szünet)
         legyek a mamád?
Jutta: ó Natasa
Natasa: én leszek a mamád
         és te pihenhetsz egy kicsit, jó?
Jutta: jó
Natasa: jó

Megöleli, megpuszilja Juttát és elnyargal.
Pár perc múlva visszajön.

most már nem akarok a mamád lenni.
         jó volt?
Jutta: igen. Köszönöm, Natasa
Natasa: szívesen.
         Már nem vagy szomorú?
Jutta: nem

cippo I>!

Natasa Isten meg tudja ölni magát?
Mama Nem tudom.

1976. június

Kapcsolódó szócikkek: Isten
holdpillango>!

1974. június 11.
A dolgozószobámban

Natasa (minden átmenet nélkül, megfellebbezhetetlen bizonyossággal)
ebben a szobában nincs szörnyeteg
Apa aha
Natasa nincs. (Mintegy végső bizonyítékul) Megnéztem a lábtörlő alatt
Apa hogyan lehetne a szörnyeteg a lábtörlő alatt?

A tökéletes tudatlanságnak kijáró pillantással mér végig.

31. oldal (Helikon,1988)

Kapcsolódó szócikkek: 1974
dianna76 P>!

Natasa        miért dobta ki a fiú az órát az ablakon?
Ádám        mert látni akarta, hogy repül az idő

dianna76 P>!

Natasa        apa, kigombolnád a gombjaimat mert ha én gombolom ki mindig begombolódnak

szensavapokalipszis>!

Natasa: Hova mennek a csillagok vásárolni?
Apa: nem tudom
Natasa: az égboltba

dianna76 P>!

Natasa        remélem, halott leszek, amikor meghalok

Eszteranna_>!

Hagyd már abba! És hozzá ne nyúlj, csak ha tudom, hogy nem te vagy!