A ​harcosok 2 csillagozás

R. C. Smith: A harcosok

A nem is olyan távoli jövőben játszódó történetek klónozott emberekről, szuperrendőrökről és… szuperbanditákról szólnak. Ők mindnyájan halhatatlanok. Vagy mégsem..?

Eredeti megjelenés éve: 2000

Puedlo, Nagykovácsi, 2001
240 oldal · ISBN: 9639320072

OlvasóMókus>!
R. C. Smith: A harcosok

Ezt a könyvet soha, de soha nem vettem volna a kezembe, ha nincs @sassenach kihívása. Sokáig halogattam, de már túl akartam esni rajta. Aztán meglepődve tapasztaltam, hogy nem olyan rossz, mint amire számítottam. Igaz, hogy a stílusa valami csapnivaló, nincs is neki semmilyen stílusa, a könyv kinézete is rettenetes a szürke lapjaival. A téma is elég távol áll tőlem, hat kommandós, akik szupertitkos küldetésekben vesznek részt, ráadásul kiderül róluk, hogy klónok, így bármikor újra „feltámaszthatók”, mint ahogy fel is „támasztják” őket, ha elesnek a harcban. Ami érdekessé tette a könyvet az az, amikor a klónok elkezdenek gondolkodni azon, hogy mi lesz, ha egyszer csak a főnökeik úgy döntenek, hogy nem „támasztják” fel őket újra és hogy milyen is az ő „életük” valójában klónként. Az emberek klónozásának etikai kérdései is felmerülnek, igaz csak nagyon felszínesen. Ami vicces volt: mindenféle csúcstechnológiájú fegyver meg helikopter, autó állt a kommandósok rendelkezésére, olyan ruhájuk volt a bevetéseken, amit hűteni lehetett, hogy a hőkamerák ne vegyék észre őket (mondjuk mozgásérzékelő sehol nem volt?) a végén pedig videóról néztek meg egy filmet 2022-ben(!) aztán visszatekerték. :-)