Műsoron ​a számítógép 3 csillagozás

R. Bradbeer – P. DeBono – P. Laurie: Műsoron a számítógép

A ​számítógép világhódító útra indult. Mindenütt megjelent: bankokban, üzletekben, iskolákban, termelésben, sőt otthonunkban is. Még néhány év és gyökeresen megváltoztatja a mindennapjainkat.
A számítástechnikai eszközök ára rohamosan csökken, így a személyi számítógép is mind több ember számára kerül elérhető közelségbe.
Mi jut eszünkbe, ha számítógépről hallunk?
Gazdasági hatékonyságot növelő eszköz vagy érdekes új hobby? Nagy lehetőség, vagy fenyegető veszély? Gázszámla? Űrhajózás? Tudományoskodó rébuszok?
A könyv segít eligazodni a számítástechnika világában.
Mi a különbség a RAM és a ROM, nagy- és kisszámítógép között? Mi a bináris kód?
Mi a BASIC?
Mindezekre és még sok más kérdésre is választ találunk ebben a könyvben, amely közérthetően szól a számítógép szerepéről, működéséről, kifejlesztésének történetéről. Az olvasó megérti, hogy a gép a feladatokat nem önállóan, hanem az ember utasításai alapján oldja meg. Megismerkedhet a… (tovább)

Eredeti cím: The Computer Book

Eredeti megjelenés éve: 1982

Műszaki, Budapest, 1984
212 oldal · ISBN: 9631058557 · Fordította: Fodor Györgyné, Szentgyörgyi Zsuzsa · Illusztrálta: Len Huxter, Hugh Ribbans, Loise Voce

attatoth P>!
R. Bradbeer – P. DeBono – P. Laurie: Műsoron a számítógép

Néha nagyon nehézkesen magyaráz olyan dolgokat amik ma már szinte magától értetődőek. Kellemes volt felidézni a régmúlt BASIC-es időket. Érdekes viszont, hogy egész jól látták előre a jövőbeli fejlődés körvonalait.