Maestro (Hazatérés 2.) (Drizzt legendája 29.) 12 csillagozás

Ősfenevad

Be kell vallanom, hogy sok minden aggaszt.

Azt állítod, hogy ismered a szörnyet, de mennyire ismered valójában ezt a lényt, ezt a lélegző vulkánt?

Lehasadó fattyaival már találkoztál, a kérgét már megérintetted, de még nem álltál vele szemtől-szemben.

Beszéltem erről Gromph ősmágussal, és egyezik a véleményünk.

Közvetlen közelről kell belenézned az ősfenevad szemébe.

Elé kell állnod, hagynod kell, hogy még több titkot fedjen fel előtted.

Talán ez az egyetlen esélyünk rá, hogy felélesszük az ősi mágiát, amellyel ott tarthatjuk a verem alján.

Delta Vision, Budapest, 2017
504 oldal · ISBN: 9789633952351 · Fordította: Vitális Szabolcs
Delta Vision, 2017
504 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633952351 · Fordította: Vitális Szabolcs

Isley
R. A. Salvatore: Maestro

Mindenki a helyén. Illithidek közös tudata, az ősi mágia megértése, Entreri, Jarlaxle és Drizzt, a legveszedelmesebb küldetés Menzoberranzanban, szembenézés az isteni ellenféllel, az Isteni Bajnok dicsősége. Drizzt legendás küzdelme. Salvatore felnőtt a feladathoz.

Vác_nembéli_István_fia_istván
R. A. Salvatore: Maestro

Van egyrészt a mágusok és a törpe építők szövetsége hogy a legendás varázsló tornyot újjá építsék, a másik szál a Entreri, Jarlaxle és Drizzt, Menzoberranzan sötételfek városába próbálnak bejutni egy mentő akció keretében. Itt Jarlaxle Baenre a Bregan D'aerthe zsoldos csapat főnöke próbálja, kezében tartani az irányítást, de ahogy az lenni szokott semmi nem úgy alakul ahogy azt szeretné. Ott vannak, a nagyasszonyanyák belső viszályai mindenki támad, mindenkit próbálnak szövetséget kötni, igazából senki nem tudja, ki-kivel van. Én néha elvesztem a fonalat annyi nagyasszonyanya van egyszer a családi nevet egyszer a keresztnevet írják, csak kapkodom a fejen. Démonok ok és indok nélkül ölnek támadnak bárkit, és természetesen ott van maga a pókkirálynő, aki külön univerzum ő keveri a lapokat a hátérben nála egy a lényeg káosz minden fokon.

Szabolcs_Holló
R. A. Salvatore: Maestro

Noha Maestro a könyv címe, alapvetően ez a könyv Drizztről és a káoszról szól, ami Menzoberranzanra hullott. Nagyszerű jelenetek, téttel teli események és az hazatérés a régi városba. Tűkön ülve várom a folytatást!:) Tény, hogy a drowok annyira áskálódnak és intrikusak ebben a kötetben, hogy néha az olvasóval együtt magukat is átverik, de jól illeszkedik a démonok lepte káoszba fulladt Mélysötéthez és könyv hangulatához.

Hazatérés sorozat · Összehasonlítás
Drizzt legendája sorozat · Összehasonlítás