A ​potyautas (Tymora Köve 1.) 27 csillagozás

R. A. Salvatore – Geno Salvatore: A potyautas

Tizenkét éves, de máris oly titok őrzője, mely veszélybe sodorja az egész életét. Üldözött lett. Asbeel vadászik rá, ezért az árva fiú úgy dönt, hogy elhagyja Baldur Kapuját. Potyautasként hajózik ki a kalózvadász Tengeri Szellem fedélzetén, ahol a sötételf Drizzt Do’Urden személyében nem várt szövetségesre lel. Kalózokkal és a démon csatlósaival kell megküzdeniük, hogy átszelhessék a Kardok-tengerét, és Maimunnak közben meg kell fejtenie a titkot, amit őriz, és meg kell értenie, hogy mit is jelent valójában a család fogalma.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Delta Vision, Budapest, 2015
232 oldal · ISBN: 9789633950937 · Fordította: Vitális Szabolcs
Delta Vision, Budapest, 2015
226 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633950746 · Fordította: Vitális Szabolcs

NewL P>!
R. A. Salvatore – Geno Salvatore: A potyautas

Egy mese, amit az írók a Forgotten Realms világának egy már megírt történetszála mellé helyeztek (https://moly.hu/konyvek/r-a-salvatore-a-felszerzet-ekkove). Igazi kalandregény, amiben minden olyan elem benne van, ami egy (örök)ifjú szívet megdobogtat – rejtélyek, utazás, kalózok, …
És természetesen függővéges :-(

Darth_Revan>!

R. A. és Geno Salvatore: A potyautas
Ez egy kellemes kis fantasy kalandregény, melynek eseményei szépen besimulnak Drizzt legendájának korai időszakába. Bob ezt a fiával közösen írta, kellemes közös időtöltés lehetett.
A regény szokatlan két szempontból. Az egyik az E/1-es elbeszélőmód. A másik a nem éppen lineáris történetvezetés. Az időugrások egy kicsit néha zavartak – már első olvasáskor is. Viszont így tagadhatatlanul izgalmasabb volt a főszereplő Maimun megismerése. Természetesen ebből a kötetből se maradhat ki a család és helyünk megtalálása a világban. Illetve kapunk egy árnyalt szereplőt is. spoiler
Izgalmas, sodró lendületű és rejtélyes. Ifjabb olvasók kezébe ilyen könyveket adnék. Négy és felet adok rá, mivel az időugrások a fejezetek és a megszakító részek között kicsit zavartak.

Voorhees>!
R. A. Salvatore – Geno Salvatore: A potyautas

Általában az olyan írópárosoktól, akiket rokoni szálak kötnek egymáshoz, borsódzik a hátam, mivel a közeli kapcsolat az együttműködés minőségére negatívan hathat, és ez bizony meglátszhat az írások színvonalán is. Szerencsére a Tymora köve sorozat első kötete esetében ez nem teljesen igaz.

A szerzők a cselekményt az Ezüst Erek második és harmadik kötete közé teszik, és feltűnik minden jól ismert szereplő, bár az igazat megvallva, Catti-Brie és Wulfgar szerepét nem tudtam értelmezni, mivel kedvenc íjásznőmnek néhány sornyi, a termetes barbárnak még annyi szöveg sem jutott. A hatás kedvéért kár volt szerepeltetni őket, főleg, hogy a félszerzet ékkövében a tengeri eseményeket követően folyik tovább a cselekmény, így időrendben nehezen rakható hozzá Maimun története.

Maga a sztori nehézkesen indul, később belelendül. Nagy izgalmakat és meglepetéseket nem tartogat, de hozza az átlagosan jó színvonalat végig. Úgy érzem, R. A. Salvatore azért jelentősen átengedte a gyeplőt, ennél ő egyedül biztosan meg tudta volna írni magasabb színvonalon is. Egyebekben élvezhető regény, kíváncsivá tett a folytatásra, ezen a ponton nem is vártam ennél többet.

MóroczMárk>!
R. A. Salvatore – Geno Salvatore: A potyautas

Kicsit furcsa volt megszokni ez az elbeszélési módot (E/1) de egész tetszik.
Maga a történetvezetés is bejött, ahogy ugrál az időben.
A borító meg csalóka, attól hogy 2-3x megemlíti Drizzet még nem sok keresnivalója van a borítón.

spoiler

erkkrey>!
R. A. Salvatore – Geno Salvatore: A potyautas

Oh nagy csalódás volt. Sokkal több Drizztre és az eredeti könyvek cselekményéhez szorosabban kapcsolódó történetre számítottam. Nem tetszett az elbeszélés stílusa sem.
Maimun cseppet sem volt szimpatikus, sőt legtöbbször csak idegesített a nyafogása. Egyedül Perrault vitt egy kis színt a történetbe.
Már bánom, hogy beszereztem a trilógiát és nem előbb olvastam el.

Isley I>!
R. A. Salvatore – Geno Salvatore: A potyautas

A Kalózkirályból ismerős Maimun gyermekkorát ismerhetjük meg ebből a történetből. A fülszöveg jól leírja spoilermentesen az egész regényt. Annyit tennék hozzá, hogy az elejétől kezdve világos, hogy R. A. Salvatore alig többet, mint a nevét adta hozzá ehhez a könyvhöz. Számomra év végi levezetésként könnyed szórakozást tudott nyújtani. Egyébként kicsit vérszegény.

Tymora Köve sorozat · Összehasonlítás