Csillagtalan ​éj (A drow öröksége 2.) (Drizzt legendája 8.) 102 csillagozás

R. A. Salvatore: Csillagtalan éj R. A. Salvatore: Csillagtalan éj R. A. Salvatore: Csillagtalan éj R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

Mélysötét. A komor homály birodalma, ahol nincsenek árnyak, s ahová Drizzt Do 'Urden soha többé nem akar visszatérni. Mégis elindul a Drow városba, ahol hamarosan rádöbben, milyen hihetetlen veszedelmek fenyegetik barátait… Napfényt sosem látott szörnyekkel kell megküzdenie, olyan ellenségekkel találkozik, akiket rég elveszettnek hitt, ám végül ott lel szövetségesre, ahol a legkevésbé várta…

Eredeti mű: R. A. Salvatore: Starless Night

Eredeti megjelenés éve: 1993

Delta Vision, 2009
358 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639474888 · Fordította: Hoppán Eszter
Delta Vision, Budapest, 2009
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639474886 · Fordította: Hoppán Eszter
Delta Vision, 2004
348 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639474886 · Fordította: Hoppán Eszter

Drizzt Do'Urden · Guenhwyvar · Jarlaxle · Artemis Entreri · Catti-brie · Baenre Anya · Belwar · Fényeshold Alustriel · Harcpöröly Bruenor · Thibbledorf Pwent · Triel Baenre

Menzoberranzan

R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

Ennek a kötetnek a végén azért már felmerült bennem a kérdés, hogy Wulfgar tényleg spoiler? Mèg reménykedem. Hihetetlen megint milyen szorult helyzetből sikerült kivágniuk magukat Drizztéknek, igazi túlélők :D

kte
R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

Az Örökséget sajnos nem találtam meg a régi könyveim között, így mindjárt ezzel a kötettel vágtam bele a tetralógiába.
Drizzt-tel visszatérünk a föld alatti világba, ahol jó újra látni régi szereplőket: spoiler
Catti-brie döntése meglepett, látszólag spoiler Egyre jelentősebb szereplő lesz, aki meglepő szövetségesekre talál.
Jó volt visszatérni a drow-k városába és velük intrikálni. :)

Andru P
R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

A történet nekem ott egy kicsit furán kezdődött, hogy Drizzt szerint logikus volt elmenni Mélysötétbe egyedül. Nem értettem vele egyet. Catti-brie-t sem értettem. Szóval az elején kissé értetlen voltam :) Utána már rendes mederben folytak az események, visszatért a számomra elfogadható történetvezetés.
Meglepett, de megkedveltem Jarlaxle-t, amolyan igazi zsivány gentleman. A karaktere nélkül kevesebb lett volna a történet. spoiler

Ikarosz
R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

Az előzőhöz képest jobban sikerült, pedig a történések annyira nem izmosak. Felbukkanó régi „ismerősök”, halálos veszedelmek, amin hőseink és a barátságuk felülemelkedik. Inkább egy átvezető regény, ami nagyobb dolgoknak ágyaz meg.

Vác_nembéli_István_fia_istván
R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

hozta amit elvártam a regénytől .izgalmas ,harc,harc hátán .aki olvasta már az első 7 részt tudja mire számítson ,..egyetlen dolog van ami egy kicsit zavar Artemis Entreri már kezd sok lenni .Belwar Dissengulp-nek örültem ..

Voorhees
R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

Miután rádöbbent arra, hogy múltja kísérteteitől nem szabadulhat, a renegát drow, Drizzt Do'Urden visszatér Mélysötétbe, és a sötét elfek városába, Menzoberranzanba, barátainak megmentése céljából. Közben fogalma sincs arró, hogy Banenre anya, Menzoberranzan első nagyasszonyanyája egészen más terveket forgat a fejében.
A drow öröksége második kötete felülmúlta az elsőt. Az egyik legpozitívabb történés Belwar Dissengulp, a svirfnebli feltűnése volt, nagy kár, hogy alig kapott szerepet. Drizzt-nél további, folyamatos jellemfejlődés figyelhető meg, és Catti-brie karakterét is új oldaláról ismerhetjük meg. A bérgyilkos, Artemis Entreri visszatérését először gyenge húzásnak éreztem, de aztán ahogy az író forgatta a cselekmény fonalát, beláttam, hogy ennél jobb húzást nem is írhatott volna. A zsoldos Jarlaxle is nagyobb szerepet kapott, és Menzoberranzan hátterét is jobban megismerhettük.
Összességében remekül felépített, izgalmas könyv, Salvatore ismét nem okozott csalódást.

Mydgard
R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

A történet továbbra is érdekes, nem fullad unalomba, az események mindig váratlan fordulatot vesznek és el kell olvasni a következő oldalt. A vége felé már nem bírtam lerakni a könyvet, az utolsó lapig.

Banshee
R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

Annyira érdekes, ennek a résznek megint faltam a lapjait, annyira izgalmas volt. Szerencsére a történet kerek egészet alkotott, kalandos volt, de nem csak harcolásból állt, és mind női, mind férfi szemszögből végig követhettük az események lefutását.

Razor SMP
R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

Kissé átkötő rész hangulata van, a drow-k intrikálása azért sokat javított az összképen.

chhaya P
R. A. Salvatore: Csillagtalan éj

A sztori néhol kicsit kiszámítható, néhol nem túl hiteles, de szeretjük Drizztet és olvassuk tovább. Cattie-Brie ebben a részben elég ellenszenves volt, és azt is sajnáltam, hogy ilyen kevés szerep jutott Bruenornak és Regisnek. De Mélysötét világát szeretem, az mindig érdekes.

chhaya P

Bruenor egyszer csak megtorpant, szembefordult a harci tombolóval, és arcát Pwent bozontos ábrázatához nyomta.
– Megfürödhetnél már egyszer! – dörögte.
Pwent hátrahőkölt, és rágódni kezdett az utasításon. Az ő felfogása szerint a fürdésre vonatkozó parancs egy törpekirály szájából olyan volt, mintha egy emberkirály csecsemőket akarna gyilkoltatni hős lovagjaival. Úgy vélte, hogy vannak határok, amiket még egy uralkodó sem léphet át.

Kapcsolódó szócikkek: Harcpöröly Bruenor · Thibbledorf Pwent
Alomfogo

– Hat Baenre jött el hozzád, Drizzt Do'Urden – folytatta Baenre Anya, és Drizzt már kezdte unni, hogy minden mondatban szerepel a neve. – Érezd magad megtisztelve, Drizzt Do'Urden.

Kapcsolódó szócikkek: Baenre Anya · Drizzt Do'Urden · Menzoberranzan
Alomfogo

Pwent hátrahőkölt, és rágódni kezdett az utasításon. Az ő felfogása szerint a fürdésre vonatkozó parancs egy törpe király szájából olyan volt, mintha egy emberkirály csecsemőket akarna gyilkoltatni hős lovagjaival.

Kapcsolódó szócikkek: Thibbledorf Pwent
Alomfogo

A nagy macska megfordult, két lábra emelkedett, elülső mancsait a lány vállára tette, és pofáját gyengéden Catti-brie arcához dörgölte.

Kapcsolódó szócikkek: Catti-brie · Guenhwyvar
Alomfogo

A Baenre Ház őrségváltása Menzoberranzanban nemcsak a Baenre Ház elképesztő erejének jelképe volt, de a város Lloth iránti hűségének kinyilvánítása is.

Kapcsolódó szócikkek: Menzoberranzan
Alomfogo

Mélysötéti mérce szerint – ahol a tér drága kincsnek számított – a hely hatalmas volt, majdnem fél mérföld hosszú, és fele ilyen széles. A Baenre Ház minden épületében volt valami csodálatos.

Alomfogo

Triel összeharapta a száját, és megint résnyire szűkült a szeme. A legtöbb papnő mindig tartott halvány világítást a szobájában, hogy olvasgatni tudják a mágikus írásokat. A hőérzékelő látásnak nem sok haszna volt, ha írott rúnákat kellett silabizálni. Persze voltak olyan tinták, amelyek hosszú évekig képesek voltak tárolni a hőt, de ezek a tinták sokba kerültek, és még olyanoknak is nehéz volt hozzájutniuk, mint Triel.

Kapcsolódó szócikkek: Triel Baenre
Alomfogo

Jarlaxle mélyen, eltúlzott mozdulattal meghajolt, és széles ívben lekapta fejéről a kalapot.

Kapcsolódó szócikkek: Jarlaxle
Alomfogo

Drizzt és Entreri egyszerre fordultak Catti-brie felé, de a lány csak a vállát vonogatta, és ártatlanul mosolygott.

Kapcsolódó szócikkek: Artemis Entreri

A drow öröksége sorozat · Összehasonlítás