Homeland (The Legend of Drizzt 1.) 7 csillagozás

R. A. Salvatore – Andrew Dabb: The Legend of Drizzt 1. – Homeland

Adapting the endearing, fan-favorite series by R.A. Salvatore, beginning with Book 1 of the Dark Elf Trilogy, „Homeland.” Travel back to strange and exotic Menzoberranzan, the vast city of the drow and homeland to Icewind Dale hero Drizzt Do'Urden. The young prince of a royal house, Drizzt grows to maturity in the vile world of his dark kin. Possessing honor beyond the scope of his unprincipled society, young Drizzt faces an inevitable dilemma. Can he live in a world that rejects integrity?

Eredeti megjelenés éve: 2006

>!
IDW, San Diego, 2015
146 oldal · ASIN: B00SLYVINA · Illusztrálta: Tim Seeley
>!
IDW, San Diego, 2015
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781631401978 · ASIN: 1631401971 · Illusztrálta: Tim Seeley

Várólistára tette 2


Kiemelt értékelések

Marcus>!
R. A. Salvatore – Andrew Dabb: The Legend of Drizzt 1. – Homeland

Valahogy mindig azt hiszem, hogy a maga jogán klasszikus besorolást kivívott művek bármiféle feldolgozásához biztosan a lehető legnagyobb gonddal, minden kreatív energiát bevetve nyúlnak hozzá. Sajnos a kiadók (vagy épp Hollywood) sokszor inkább fordítva gondolkodnak: nem kell magunkat megerőltetni, hiszen a cím úgyis eladja majd a terméket.

A negatív indítás ellenére Salvatore klasszikus Forgotten Realms regényének képregényes feldolgozását nem tartom rossznak, de ne várjuk tőle a műfaj megváltását. A rajzstílus közepes, néhol egy picit gyerekes, az akciók nem mindig átláthatók. Ahol az egész erős, az az alapanyag: 25 éve olvastam az alapjául szolgáló művet, így sokszor mosolyogtam, amikor előjöttek a régi emlékek – valamirevaló RPG karakter 1994 után kétkezes volt, és nem hiányozhatott mellőle a hűséges (ideális esetben mágikus) állat kísérő sem. :)

A Drizzt-saga rajongóinak közepesen ajánlott; én inkább a regényeket javasolnám, ha valaki kacérkodni akar az épp harminchatodik részénél tartó sorozattal.

atomarcú P>!
R. A. Salvatore – Andrew Dabb: The Legend of Drizzt 1. – Homeland

Rég olvastam Salvatore könyvét, úgyhogy a történet minden fordulata újdonságként hatott. A regényt annak idején nagyon szerettem, ami meglepő, hiszen se a fantasynek, se a szerepjátékoknak nem vagyok nagy barátja. Azóta is az a véleményem, hogy Salvatore klasszisokkal jobb franchise-fantasyt ír bárki másnál.
A képregény stílusával nem vagyok teljesen kibékülve, egyrészt a drow-k helyenként annyira egyformák, hogy a mellékszereplők nem különböztethetők meg; másrészt zavaróan hatottak a barlangváros épületeinek modern bútordarabjai, mintha más korhoz tartoznának, mint a rajzok többi része. És akkor még nem szóltam a narráció olvashatatlan betűtípusáról vagy a meglepően sok elütésről. Ennek ellenére szórakoztató volt, bár emlékeket csak nagyon ritkán idézett fel (persze ez az én hibám, meg a tökéletlen memóriámé).
Egy kérdés: Zaknafein a regényben is ennyit sírt, zokogott, könnyezett? Fura volt ez az überkemény fegyvermestertől.

MóroczMárk>!
R. A. Salvatore – Andrew Dabb: The Legend of Drizzt 1. – Homeland

Jajj de örülök ennek a kiadásnak :D
Annyira jó hangulata van, szerintem teljesen jól visszaadja a könyv hangulatát. Nyilván a vaksötétséget nehéz ábrázolni rajzokon.
A Narbondelt viszont hiányoltam. Mivel angolul olvastam ezért most tudtam meg 30 könyv után, hogy Guenhwyvar lány :O bakker… spoiler

Ez a képregény egy tökéletes recap, ennyi könyv után nehezebben emlékszik rá az ember (bár nehéz elfelejteni) a pontos történetekre, ezzel könnyen felfrissíthető az emlék.

A rajzok is nagyon tetszettek, a yochlol-t nehezen képzeltem el de így már sokkal királyabb. spoiler

100% hogy az összes megjelenő képregényt el fogom olvasni.

Balázs_Erőss>!
R. A. Salvatore – Andrew Dabb: The Legend of Drizzt 1. – Homeland

Könyvként is eléggé kedvelem Drizzt történetét, még úgy is, hogy meglepően egydimenziós a karaktere. A képregény segített abban, hogy vizuálisan is finomodjon fejemben a kép. Viszont a könyv stílusához képest ez a változat kissé kapkodóbb, nagyobb ugrásokkal halad előre, ráadásul mintha az nem így végződne…
Az biztos, hogy ezt is folytatni fogom, legalább az alapszéria erejéig. A többi még a jövő zenéje….

Llorente>!
R. A. Salvatore – Andrew Dabb: The Legend of Drizzt 1. – Homeland

Nem telt olyan sok idő azóta, hogy regényt olvastam, így még elég jól emlékeztem a cselekményre. A képregény is átadta azt a sötét hangulatot amit az első könyv olvasása során éreztem, még mindig az egyik kedvenc Drizzt történetem az Otthon. Tetszett az illusztráció, és végre megtudtam, hogy Guenhwyvar nőstény :D, ez van ha eddig csak magyarul olvasta az ember Drizzt történeteit.

4 hozzászólás

A sorozat következő kötete

The Legend of Drizzt sorozat · Összehasonlítás

Hasonló könyvek címkék alapján

Rick Riordan – Robert Venditti: Percy Jackson & the Olympians 5. – The Last Olympian
Daniel Abraham: A Game of Thrones: The Graphic Novel 2.
Stephen King – Owen King – Rio Youers: Sleeping Beauties 2.
Teo Acosta – Ryan Cady – Joseph D. Carriker – Crystal Frasier – Ramon Govea – Kat Kruger – Phil McClorey – Justin Peniston – MK Reed – Chris Roberson – Gabe Soria – Tristan J Tarwater – E.L. Thomas – Anne Toole – Josh Trujillo – Josephine Yanasak: Rolled & Told 1.
Edgar Rice Burroughs – Ian Edginton – I. N. J. Culbard: A Princess of Mars
Seth Grahame-Smith – Jane Austen – Tony Lee: Pride and Prejudice and Zombies: The Graphic Novel
Jim Butcher – Mark Powers: Jim Butcher's The Dresden Files: Storm Front 2. – Maelstrom
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)
Rachel Smythe: Lore Olympus 5.